2016 Victorian Endurance Championships - Half Moon Bay SLSC (Event Date: 19/11/2016)

Final Results

Generated on 26/04/2017 2:31 am


Open Mens Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hardiman, Matthew (M) Warrnambool SLSC 6    
2 Gilling, Matt (M) Mordialloc LSC 5    
3 Thomas, Nicholas (M) Torquay SLSC 4    
4 Gray, Caleb (M) Point Leo SLSC 3    
5 Cummins, Bradley (M) Fairhaven SLSC 2    


Open Mens Distance Run
Place Name Club Points Time Comments
2 Harvey, John (M) Mount Martha LSC 5    


Open Mens Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Fox, Russel (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Anderton, Bryce (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Ryan, Shane (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Morgan, Ivor (M) Anglesea SLSC 3    
5 Strachan, William (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Gilling, Matt (M) Mordialloc LSC 1    


Open Mens Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Gilling, Matt (M) Mordialloc LSC 6    
2 Read, Tristan (M) Fairhaven SLSC 5    
3 Gray, Caleb (M) Point Leo SLSC 4    


Open Womens Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Dubberley, Tess (F) Torquay SLSC 6    
2 McMeel, Jane (F) Warrnambool SLSC 5    
3 Thomas, Sophie (F) Warrnambool SLSC 4    


Open Womens Distance Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Hodgart, Claire (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 4    
4 Leung, Sally (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    


Open Womens Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hurst, Madeleine (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Bray, Sarah (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 rowe, alex (F) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 3    
5 Harrison, Emilie (F) Inverloch SLSC 2    
6 Stalker, Laurelle (F) Fairhaven SLSC 1    


Open Womens Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Thomas, Sophie (F) Warrnambool SLSC 6    
2 Smith, Nerice (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 4    


U15 Mens Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Cook, Conor (M) Warrnambool SLSC 6    
2 Simpson, Jolyon (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Schram, Jayden (M) Torquay SLSC 4    
4 Greeves, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Riley, Boston (M) Mornington LSC 2    
6 Roberts, Riley (M) Anglesea SLSC 1    


U15 Mens Distance Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Schram, Jayden (M) Torquay SLSC 6    
2 Conway, Liam (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Tassiopoulos, Michael (M) Torquay SLSC 4    
4 Greeves, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Simpson, Jolyon (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Jenkins, Lachlan (M) Torquay SLSC 1    


U15 Mens Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Roberts, Riley (M) Anglesea SLSC 6    
2 Wheeldon, George (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Kinsey, Flynn (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Costa, Tom (M) Jan Juc SLSC 3    
5 Conway, Liam (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    


U15 Womens Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Austin, Isabella (F) Point Leo SLSC 6    
2 Lockhart-Meaney, Cassidy (F) Mornington LSC 5    
3 Happ, Kyalla (F) Jan Juc SLSC 4    
4 Bohan, Ashlee (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 McFarlane, Xiara (F) Mornington LSC 2    
6 Backx, Tegan (F) Mornington LSC 1    


U15 Womens Distance Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Hoskins, Charlotte (F) Point Leo SLSC 6    


U15 Womens Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Cash, Jasmine (F) Lorne SLSC 6    
2 Happ, Kyalla (F) Jan Juc SLSC 5    
3 Bohan, Ashlee (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Backx, Tegan (F) Mornington LSC 3    
5 Occhipinti, Olivia (F) Ocean Grove SLSC 2    


U17 Mens Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Casamento, Brayden (M) Warrnambool SLSC 6    
2 McNamara, Harry (M) Warrnambool SLSC 5    
3 Watson, Oliver (M) Jan Juc SLSC 4    
4 Green, Drew (M) Jan Juc SLSC 3    
5 Paterson, James (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Coulson, Jesse (M) Ocean Grove SLSC 1    


U17 Mens Distance Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Flexman, Jett (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Asher, Sebastian (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Dripps, Finn (M) Jan Juc SLSC 4    
4 Goulding, Cooper (M) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Frisby, Thomas (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    


U17 Mens Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Bohan, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Cummins, Sean (M) Barwon Heads 13th Beach SLSC 5    
3 Newton, Bryce (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Coulson, Jesse (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Morris, William (M) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Morris, Cameron (M) Half Moon Bay SLSC 1    


U17 Mens Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Green, Drew (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Watson, Oliver (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Coulson, Jesse (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Frisby, Thomas (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
5 Bohan, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Paterson, James (M) Ocean Grove SLSC 1    


U17 Womens Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Harris, Grace (F) Torquay SLSC 6    
2 Wight, Briely (F) Torquay SLSC 5    
3 Knapp, Seren (F) Mornington LSC 4    
4 Hume, Anna (F) Anglesea SLSC 3    
5 Crawford, Alice (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Hannan, Gabrielle (F) Ocean Grove SLSC 1    


U17 Womens Distance Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Wight, Briely (F) Torquay SLSC 6    


U17 Womens Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hannan, Gabrielle (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Wight, Briely (F) Torquay SLSC 5    
3 Hume, Anna (F) Anglesea SLSC 4    
4 Kerr, Tiffany (F) Anglesea SLSC 3    


U17 Womens Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Harris, Grace (F) Torquay SLSC 6    
2 Hume, Anna (F) Anglesea SLSC 5    
3 Costa, Sophie (F) Jan Juc SLSC 4    


U19 Mens Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Solterbeck, Kyle (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Paatsch, William (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Graves, Matthew (M) Point Leo SLSC 4    
4 Inguanti, David (M) Jan Juc SLSC 3    
5 Wight, Alister (M) Torquay SLSC 2    


U19 Mens Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Inguanti, David (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Solterbeck, Kyle (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Graves, Matthew (M) Point Leo SLSC 4    
5 Wight, Alister (M) Torquay SLSC 2    


U19 Mens Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Paatsch, William (M) Jan Juc SLSC 6    


U19 Womens Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Shanahan, Tylah (F) Jan Juc SLSC 6    
2 Fraser, Elizabeth (F) Torquay SLSC 5    
3 Conquit, Lucy (F) Ocean Grove SLSC 4    


U19 Womens Distance Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Clarke, Georgina (F) Altona LSC 6    


U19 Womens Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Conquit, Lucy (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Gannon, Alexandra (F) Ocean Grove SLSC 5    


U19 Womens Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Shanahan, Tylah (F) Jan Juc SLSC 6    
2 Clarke, Georgina (F) Altona LSC 5    
3 Poyner, Kayleigh (F) Jan Juc SLSC 4    


Under 12 Boys Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Conway, Ned (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 5    
3 Frisby, James (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 MacFarlane, Alexander (M) Mordialloc LSC 3    
5 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 2    
6 Newey, Luke (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


Under 12 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 6    
2 MacFarlane, Alexander (M) Mordialloc LSC 5    
3 Gorringe, Ethan (M) Mentone LSC 4    
4 Bolton, Oliver (M) Mordialloc LSC 3    
5 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 2    
6 Stigter, Emile (M) Point Leo SLSC 1    


Under 12 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Gorringe, Ethan (M) Mentone LSC 5    
3 Cash, Daniel (M) Lorne SLSC 4    
4 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 3    
5 Brennan, Ciaran (M) Mordialloc LSC 2    
6 Lionnet, Corey (M) Point Leo SLSC 1    


Under 12 Girls Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Hallam, Lily (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Lionnet, Hannah (F) Point Leo SLSC 5    


Under 12 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Webster, Meg (F) Mordialloc LSC 6    
2 Altamura, Raani (F) Mordialloc LSC 5    
3 Good, Millie (F) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Makris, Siena (F) Mornington LSC 3    
5 Lionnet, Hannah (F) Point Leo SLSC 2    
6 McNaughton, Tia (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 12 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Watts, Ella (F) Mornington LSC 6    
2 Makris, Siena (F) Mornington LSC 5    
3 Altamura, Raani (F) Mordialloc LSC 4    
4 Riley, Franki (F) Sorrento SLSC (VIC) 3    
5 McNaughton, Tia (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Lever, Chloe (F) Sorrento SLSC (VIC) 1    


Under 13 Boys Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Davidson, Tom (M) Lorne SLSC 6    
2 Eales, Xavier (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Jenkins, Jake (M) Torquay SLSC 4    
4 Hoskins, Oscar (M) Point Leo SLSC 3    
5 Schwerdt, Charlie (M) Hampton LSC 2    
6 Freeman, Darcy (M) Ocean Grove SLSC 1    


Under 13 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Regan, Thomas (M) Portsea SLSC 6    
2 Mcconnell, Ben (M) Mornington LSC 5    
3 Eales, Xavier (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Morrow, Cadell (M) Mornington LSC 3    
5 Freeman, Darcy (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Jenkins, Jake (M) Torquay SLSC 1    


Under 13 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Regan, Thomas (M) Portsea SLSC 6    
2 Morel, Reagan (M) Mornington LSC 5    
3 Bird, Marcus (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Hoskins, Oscar (M) Point Leo SLSC 3    
5 Lynch, Jackson (M) Mordialloc LSC 2    


Under 13 Girls Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Rourke, Lucinda (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Hunter, Stephanie (F) Portsea SLSC 5    
3 O'Brien, Milla (F) Mentone LSC 4    
4 Ball, Ella (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Ward, Lily (F) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Tassiopoulos, Emily (F) Torquay SLSC 1    


Under 13 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Happ, Jasmine (F) Jan Juc SLSC 6    
2 Rourke, Lucinda (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 O'Brien, Milla (F) Mentone LSC 3    
4 McAuley, Lauren (F) Mornington LSC 3    
5 Cole, Zoe (F) Mentone LSC 2    
6 Stone, Sienna (F) Sorrento SLSC (VIC) 1    


Under 13 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McAuley, Lauren (F) Mornington LSC 6    
2 O'Brien, Milla (F) Mentone LSC 5    
3 Happ, Jasmine (F) Jan Juc SLSC 4    
4 Hunter, Stephanie (F) Portsea SLSC 3    
5 Stone, Sienna (F) Sorrento SLSC (VIC) 2    
6 Cole, Zoe (F) Mentone LSC 1    


Under 14 Boys Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Garbelotto, William (M) Hampton LSC 6    
2 Hannan, Timothy (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Bolton, Harrison (M) Mordialloc LSC 4    
4 Devlin, Rhys (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Brennan, Malachy (M) Mordialloc LSC 2    
6 Sparke, Mali (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


Under 14 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hannan, Timothy (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Walsh, Tyler (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Rielly, Sean (M) Torquay SLSC 4    
4 Bolton, Harrison (M) Mordialloc LSC 3    
5 Knapp, Iestyn (M) Mornington LSC 2    
6 Mauderer, Max (M) Anglesea SLSC 1    


Under 14 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bowden, William (M) Mornington LSC 6    
2 Walsh, Tyler (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Brennan, Malachy (M) Mordialloc LSC 4    
4 Mauderer, Max (M) Anglesea SLSC 3    
5 Hannan, Timothy (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Bolton, Harrison (M) Mordialloc LSC 1    


Under 14 Girls Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Carne, Sophie (F) Lorne SLSC 6    
2 Francis, Ebony (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Hetherington, Therese (F) Hampton LSC 4    
4 Young, Taia (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Wallace, Molly (F) Mornington LSC 2    
6 McKie, Stephanie (F) Mordialloc LSC 1    


Under 14 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Gilling, Kimberley (F) Mordialloc LSC 6    
2 Palazzolo, Jorja (F) Mordialloc LSC 5    
3 Francis, Ebony (F) Half Moon Bay SLSC 4    
4 McNaughton, Lexie (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 McKie, Stephanie (F) Mordialloc LSC 2    
6 Young, Taia (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 14 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Gilling, Kimberley (F) Mordialloc LSC 6    
2 Francis, Ebony (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 McNaughton, Lexie (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Klaassen, Puck (F) Jan Juc SLSC 3    
5 James, Amelia (F) Hampton LSC 2    
6 Pinkett, Jessica (F) Mornington LSC 1