Junior State Carnival #4 - Jan Juc (Event Date: 08/02/2014)

Final Results

Generated on 19/02/2019 2:31 pm


Under 12 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Ball, Sam (M)        
  > Clark, Edward (M)        
  > Hellmann, Kasper (M)        
  > Hipwell, Darby (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Avian, Gianluca (M)        
  > Cole, Declan (M)        
  > Sanders, Craig (M)        
  > Walker, Joseph (M)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Aylward, Clark (M)        
  > Hende, Alec (M)        
  > Hogios, Xavier (M)        
  > Macaulay, Lachlan (M)        
  > Shelley, Luke (M)        
  > Slade, Will (M)        
4 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Groves, Joshua (M)        
  > Kelly, Seth (M)        
  > Plaisted, Luke (M)        
  > Roach, Cooper (M)        


Under 12 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Clark, Edward (M) Point Leo SLSC 6    
2 Aylward, Clark (M) Black Rock LSC 5    
3 Bradley, Charles (M) Lorne SLSC 4    
4 Emmerson, Tyler (M) Torquay SLSC 3    
5 Ball, Sam (M) Point Leo SLSC 2    
6 Masters, Toby (M) Torquay SLSC 1    


Under 12 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Aylward, Clark (M)        
  > Hende, Alec (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Cole, Declan (M)        
  > Sanders, Craig (M)        
3 Mentone LSC Team C Mentone LSC 4    
  > O'Sullivan, Myles (M)        
  > Roberts, Riley (M)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Emmerson, Tyler (M)        
  > Masters, Toby (M)        
5 Mount Martha LSC Team B Mount Martha LSC 2    
  > Romanin, Oliver (M)        
  > Walker, Joseph (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Kelly, Seth (M)        
  > Roach, Cooper (M)        


Under 12 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Vernon, Archie (M) Torquay SLSC 6    
2 Schram, Jayden (M) Torquay SLSC 5    
3 Sorensen, Will (M) Jan Juc SLSC 4    
4 Evans, Ned (M) Torquay SLSC 3    
5 Cole, Declan (M) Mount Martha LSC 2    
6 Hende, Alec (M) Black Rock LSC 1    


Under 12 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 6    
  > Evans, Ned (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Cole, Declan (M)        
  > Romanin, Oliver (M)        
3 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 4    
  > Bradley, Charles (M)        
  > Mooney, Sebastian (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Dale, Thomas (M)        
  > Duckett, Zac (M)        
5 Hampton LSC Team A Hampton LSC 2    
  > Conroy, Declan (M)        
  > Conroy, Charles (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Kelly, Seth (M)        
  > Roach, Cooper (M)        


Under 12 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Garbelotto, Michael (M) Hampton LSC 6    
2 Evans, Ned (M) Torquay SLSC 5    
3 Kinsey, Flynn (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Vernon, Archie (M) Torquay SLSC 3    
5 Martin, Flynn (M) Mentone LSC 2    
6 Simondson, Carl (M) Mentone LSC 1    


Under 12 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Dale, Thomas (M)        
  > Duckett, Zac (M)        
  > Hayes, Liam (M)        
  > Martin, Flynn (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Cole, Declan (M)        
  > Romanin, Oliver (M)        
  > Sanders, Craig (M)        
  > Walker, Joseph (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Emmerson, Tyler (M)        
  > Evans, Ned (M)        
  > Schram, Jayden (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > charles, jake (M)        
  > Kingshott, Thomas (M)        
  > Kinsey, Flynn (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Crowe, Tom (M)        
  > Doherty, Jesse (M)        
  > Hellmann, Kasper (M)        
  > Hipwell, Darby (M)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > O'Sullivan, Myles (M)        
  > Roberts, Riley (M)        
  > Simondson, Carl (M)        
  > Waters, Cameron (M)        


Under 12 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team B Mentone LSC 6    
  > Barrow, Felicity (F)        
  > Gorringe, Lilyana (F)        
  > Harvie, Ashleigh (F)        
  > Hensen-Thompson, Jessica (F)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Elsworth, Charlotte (F)        
  > Robinson, Bella (F)        
  > Sandner, Zoe (F)        
  > Swan, Keeley (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Crofts, Ruby (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
  > Schultz, Chelsea (F)        
4 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3    
  > Cameron, Isabella (F)        
  > Dick, Georgia (F)        
  > Duffin, Yasmin (F)        
  > Hoover, Chloe (F)        
  > James, Amelia (F)        
  > Johnson, Madeleine (F)        
  > Pratt, Lauren (F)        
  > Pratt, Ellen (F)        
  > Spencer, Mia (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Backx, Tegan (F)        
  > Hendy, Clare (F)        
  > Munro, Anna (F)        
  > Van Raay, Lily (F)        
6 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 1    
  > Burgess, Zali (F)        
  > Day, Martha (F)        
  > Delgado, Meghena (F)        
  > Wischer, Lucy (F)        


Under 12 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Harvie, Ashleigh (F) Mentone LSC 6    
2 Munro, Anna (F) Mornington LSC 5    
3 Duffin, Yasmin (F) Hampton LSC 4    
4 Jenkins, Olivia (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Ragg, Emma (F) Warrnambool SLSC 2    
6 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 1    


Under 12 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Warmuz, Stephanie (F)        
  > Wyatt, Megan (F)        
3 Mentone LSC Team D Mentone LSC 4    
  > Hensen-Thompson, Jessica (F)        
  > O'Sullivan, Amelia (F)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > de Gleria Cade, Lucy (F)        
  > Magasanik, Hannah (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Munro, Anna (F)        
  > Van Raay, Lily (F)        
6 Mentone LSC Team C Mentone LSC 1    
  > Gorringe, Lilyana (F)        
  > Harvie, Ashleigh (F)        


Under 12 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Ragg, Emma (F) Warrnambool SLSC 6    
2 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 5    
3 Hensen-Thompson, Jessica (F) Mentone LSC 4    
4 Happ, Kyalla (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Schaap, Cleo (F) Torquay SLSC 2    
6 Elsworth, Charlotte (F) Jan Juc SLSC 1    


Under 12 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Munro, Anna (F)        
  > Van Raay, Lily (F)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Kefalas, Angelique (F)        
  > Schaap, Cleo (F)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > de Gleria Cade, Lucy (F)        
  > Magasanik, Hannah (F)        
5 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 2    
  > Happ, Kyalla (F)        
  > Jenkins, Olivia (F)        
6 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 1    
  > Elsworth, Charlotte (F)        
  > Robinson, Bella (F)        


Under 12 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Schmidt, Hannah (F) Mentone LSC 6    
2 Magasanik, Hannah (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Huell, Caitlin (F) Altona LSC 4    
4 Backx, Tegan (F) Mornington LSC 3    
5 Austin, Isabella (F) Point Leo SLSC 2    
6 Hensen-Thompson, Jessica (F) Mentone LSC 1    


Under 12 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Backx, Tegan (F)        
  > Hendy, Clare (F)        
  > Munro, Anna (F)        
  > Van Raay, Lily (F)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Elsworth, Charlotte (F)        
  > Happ, Kyalla (F)        
  > Murphy, Trinity (F)        
  > Potter, Georgia (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Barrow, Felicity (F)        
  > Crofts, Ruby (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Broons, Jemima (F)        
  > de Gleria Cade, Lucy (F)        
  > Donnan, Penny (F)        
  > Magasanik, Hannah (F)        
5 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 2    
  > Day, Martha (F)        
  > Kefalas, Angelique (F)        
  > Schaap, Cleo (F)        
  > Wischer, Lucy (F)        
6 Hampton LSC Team A Hampton LSC 1    
  > Cameron, Isabella (F)        
  > Dick, Georgia (F)        
  > Duffin, Yasmin (F)        
  > Hoover, Chloe (F)        
  > James, Amelia (F)        
  > Pratt, Lauren (F)        
  > Spencer, Mia (F)        
  > Webster, Lucy (F)        


Under 13 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 6    
  > Cole, Bayley (M)        
  > Heraghty, Flynn (M)        
  > Holmes, Matheu (M)        
  > King, Frazer (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Cherubino, Joshua (M)        
  > Goulding, Cooper (M)        
  > Hewitt, Max (M)        
  > Lewis, Oscar (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Bardolph, Finn (M)        
  > Berry, Kyle (M)        
  > Taylor, Kye (M)        
  > Williams, Lachlan (M)        
4 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 3    
  > Casamento, Brayden (M)        
  > Kershaw, Shakyra (M)        
  > O'Brien, Paddy (M)        
5 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 2    
  > Duffy, Liam (M)        
  > Fraser, Benjamin (M)        
  > Harris, Ben (M)        
  > Tutty, Joe (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Gordon, Matthew (M)        
  > Johnson, Trenton (M)        
  > Plaisted, Sam (M)        


Under 13 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Lewis, Oscar (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Schultz, Damon (M) Mentone LSC 5    
3 Plaisted, Sam (M) Mordialloc LSC 4    
4 Fraser, Benjamin (M) Torquay SLSC 3    
5 Kirk, Declan (M) Jan Juc SLSC 2    
6 Bridgewater, Oliver (M) Warrnambool SLSC 1    


Under 13 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team B Mount Martha LSC 6    
  > Cole, Bayley (M)        
  > King, Frazer (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Cherubino, Joshua (M)        
  > Hewitt, Max (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Harris, Ben (M)        
  > Harte, James (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Meyer, Lachlan (M)        
  > Schultz, Damon (M)        
5 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 2    
  > Holmes, Matheu (M)        
  > Randall, Mitchell (M)        
6 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 1    
  > O'Brien, Paddy (M)        
  > Timms, Lachlan (M)        


Under 13 Boys Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Williams, Jack (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 May, Jonathan (M) Torquay SLSC 5    
3 Casamento, Brayden (M) Warrnambool SLSC 4    
4 Carr, Hayden (M) Warrnambool SLSC 3    
5 Green, Drew (M) Jan Juc SLSC 2    
6 Lewis, Oscar (M) Half Moon Bay SLSC 1    


Under 13 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 6    
  > Bridgewater, Oliver (M)        
  > Timms, Lachlan (M)        
2 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 5    
  > Thompson, Luke (M)        
  > Virgona, Max (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Meyer, Lachlan (M)        
  > Schultz, Damon (M)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Lewis, Oscar (M)        
  > Williams, Jack (M)        
5 Jan Juc SLSC Team F Jan Juc SLSC 2    
  > Davie, Reef (M)        
  > Piroch, Max (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Gibb, Kai (M)        
  > Green, Drew (M)        


Under 13 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 6    
  > Harris, Ben (M)        
  > Harte, James (M)        
  > May, Jonathan (M)        
  > Preston, Angus (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Cherubino, Joshua (M)        
  > Chetverikov, Lane (M)        
  > Lewis, Oscar (M)        
  > Williams, Jack (M)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Green, Drew (M)        
  > McLeod, Fynn (M)        
  > Roberts, Ocean (M)        
  > Virgona, Max (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Meyer, Lachlan (M)        
  > Schultz, Damon (M)        
  > Vaughan, Max (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Asher, Sebastian (M)        
  > Ford, Edward (M)        
  > Paterson, James (M)        
  > Sampson, James (M)        
  > Topolcsanyi, Christian (M)        
6 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 1    
  > Bell, Riley (M)        
  > Dripps, Finn (M)        
  > Piroch, Max (M)        
  > Thompson, Luke (M)        


Under 13 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Clucas, Natalie (F)        
  > Collinson, Sarah (F)        
  > Ewart-Mctigue, Jessica (F)        
  > Gibson, Jessica (F)        
2 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 5    
  > Burgess, Chloe (F)        
  > McGowan, Amelia (F)        
  > Stacey, Emilia (F)        
  > Wight, Briely (F)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Cameron, Isabella (F)        
  > Dare, Emily (F)        
  > Dick, Georgia (F)        
  > Duffin, Yasmin (F)        
  > Hagan, Lucy (F)        
  > May, Olivia (F)        
  > Reed, Erin (F)        
  > Smith, Grace (F)        
  > Wells, Chloe (F)        
  > Wells, Chiara (F)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Beckham, Alexis (F)        
  > Knapp, Seren (F)        
  > McFarlane, Zahli (F)        
  > McKenzie, Keely (F)        
5 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 2    
  > Darcy, Charlotte (F)        
  > Elliott, Matilda (F)        
  > O'Brien, Ashley (F)        
  > Shanahan, Kiah (F)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > Kerr, Tiffany (F)        
  > Mikac, Isabella (F)        
  > Templin, Emilie (F)        
  > Watson, Rachel (F)        


Under 13 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Minns, Tiarah (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Varley, Naticia (F) Warrnambool SLSC 5    
3 Foss, Kyra (F) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Wearne, Phoebe (F) Mentone LSC 3    
5 Griffin, Poppy (F) Mount Martha LSC 2    
6 Gove, Emily (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 13 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Clucas, Natalie (F)        
  > Collinson, Sarah (F)        
2 Mount Martha LSC Team B Mount Martha LSC 5    
  > Griffin, Poppy (F)        
  > McGill, Chloe (F)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Freeman, Ingrid (F)        
  > Minns, Tiarah (F)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Burgess, Chloe (F)        
  > Stacey, Emilia (F)        
5 Hampton LSC Team A Hampton LSC 2    
  > Cameron, Isabella (F)        
  > Dick, Georgia (F)        
  > May, Olivia (F)        
  > Smith, Grace (F)        
  > Wells, Chloe (F)        
  > Wells, Chiara (F)        
6 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 1    
  > Spears, Alyssa (F)        
  > Taylor, Georgia (F)        


Under 13 Girls Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Foss, Kyra (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Harris, Grace (F) Torquay SLSC 5    
3 Wearne, Phoebe (F) Mentone LSC 4    
4 Kerr, Tiffany (F) Mentone LSC 3    
5 Shanahan, Kiah (F) Jan Juc SLSC 2    
6 Minns, Tiarah (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


Under 13 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 6    
  > Allsopp, Abby (F)        
  > Reid, Hailey (F)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Doherty, Ellie (F)        
  > Tabain, Gabriella (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Clucas, Natalie (F)        
  > Collinson, Sarah (F)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Foss, Kyra (F)        
  > Reark, Bronte (F)        
5 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 2    
  > Flaherty, Sarah (F)        
  > Hardiman, Jessica (F)        
6 Hampton LSC Team A Hampton LSC 1    
  > Cameron, Isabella (F)        
  > Desanto, Ella (F)        
  > Dick, Georgia (F)        
  > Duffin, Yasmin (F)        
  > Hagan, Lucy (F)        
  > Smith, Grace (F)        
  > Wells, Chiara (F)        


Under 13 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Clucas, Natalie (F)        
  > Collinson, Sarah (F)        
  > Ewart-Mctigue, Jessica (F)        
  > Gibson, Jessica (F)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Carter, Molly (F)        
  > Griffin, Poppy (F)        
  > Spears, Alyssa (F)        
  > Taylor, Georgia (F)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Darcy, Charlotte (F)        
  > Fraser, Madison (F)        
  > Papworth, Ruby (F)        
  > Shanahan, Kiah (F)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Knapp, Seren (F)        
  > McFarlane, Zahli (F)        
  > McKenzie, Keely (F)        
5 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 2    
  > Foss, Kyra (F)        
  > Leard, Isabella (F)        
  > Phillips, Grace (F)        
  > Reark, Bronte (F)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Flaherty, Sarah (F)        
  > Hardiman, Jessica (F)        
  > Varley, Naticia (F)        
  > Wood, Wren (F)        


Under 14 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Altona LSC Team A Altona LSC 6    
  > Cordina, Joshua (M)        
  > Davidson, Saxon (M)        
  > Rubino, Michael (M)        
  > Santullo, Zachary (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Cester, Jack (M)        
  > Morgenthaler, Ky (M)        
  > Morton, Matthew (M)        
  > Welsh, Callum (M)        
3 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 4    
  > Clark, Jarrah (M)        
  > Flexman, Jett (M)        
  > Mensch, Baxter (M)        
  > Watson, Oliver (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Hamstead, Isaac (M)        
  > Pfeiffer, Blake (M)        
  > Purcell, Liam (M)        


Under 14 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Oscar (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Jacobson, Khyal (M) Mornington LSC 5    
3 Flexman, Jett (M) Jan Juc SLSC 4    
4 Sampson, James (M) Mornington LSC 3    
5 Slockwitch, Mick (M) Warrnambool SLSC 2    
6 Moran, Jack (M) Jan Juc SLSC 1    


Under 14 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Altona LSC Team A Altona LSC 6    
  > Cordina, Joshua (M)        
  > Davidson, Saxon (M)        
2 Altona LSC Team B Altona LSC 5    
  > Rubino, Michael (M)        
  > Santullo, Zachary (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Conroy, Liam (M)        
  > Jacobson, Khyal (M)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Madigan, Doyle (M)        
  > Moran, Jack (M)        
5 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 2    
  > Flexman, Jett (M)        
  > Mifsud, Nathan (M)        


Under 14 Boys Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Oscar (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Breedon, Christopher (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Coulson, Jesse (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 Rich, Lachlan (M) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Sampson, James (M) Mornington LSC 2    
6 Watson, Oliver (M) Jan Juc SLSC 1    


Under 14 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Breedon, Christopher (M)        
  > Coulson, Jesse (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Morton, Matthew (M)        
  > Paton, James (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Conroy, Liam (M)        
  > Jacobson, Khyal (M)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Madigan, Doyle (M)        
  > Mensch, Baxter (M)        
5 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 2    
  > Jones, Oscar (M)        
  > Rich, Lachlan (M)        
6 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 1    
  > Flexman, Jett (M)        
  > Watson, Oliver (M)        


Under 14 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Oscar (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Breedon, Christopher (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Coulson, Jesse (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 Lockhart-Meaney, Brenn (M) Mornington LSC 3    
5 Watson, Oliver (M) Jan Juc SLSC 2    
6 Hill, Hamish (M) Jan Juc SLSC 1    


Under 14 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Dent, Charlie (M)        
  > Madigan, Doyle (M)        
  > Mensch, Baxter (M)        
  > Watson, Oliver (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Jones, Oscar (M)        
  > Norton, Ben (M)        
  > Rich, Lachlan (M)        
  > Walker, Luke (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Conroy, Liam (M)        
  > Jacobson, Khyal (M)        
  > Lockhart-Meaney, Brenn (M)        
  > Pinkett, Oliver (M)        
4 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 3    
  > Flexman, Jett (M)        
  > Kelly, Bri (M)        
  > Moran, Jack (M)        
  > Poyner, Harrison (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Bohan, Campbell (M)        
  > Burgess, Oliver (M)        
  > Conquit, Lewis (M)        
  > Fitzgerald, Charlie (M)        
  > Spanner, Seamus (M)        
6 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Hamstead, Isaac (M)        
  > Pfeiffer, Blake (M)        
  > Purcell, Liam (M)        


Under 14 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Harrop, Mairead (F)        
  > Laussen, Ella (F)        
  > Robinson, Caitlin (F)        
  > White, Macy (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Bruce, Jordyn (F)        
  > Egan, Cassie (F)        
  > Gibson, Samantha (F)        
  > Harvie, Micaela (F)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Binyon, Emma (F)        
  > Bowker, Rebecca (F)        
  > Higgins, Claudia (F)        
  > O'Brien, Brooke (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Abfalter, Felicity (F)        
  > Giblin, Michaela (F)        
  > Straw-McMahon, Shae (F)        
  > Walker, Olivia (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Crawford, Alice (F)        
  > Hannan, Gabrielle (F)        
  > Schaeche-Priestley, Lucy (F)        
  > Walters, Lara (F)        


Under 14 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Kerr, Jodie (F) Mount Martha LSC 6    
2 Walker, Olivia (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 Golotta, Charly (F) Mount Martha LSC 4    
4 Nottingham, Emily (F) Mount Martha LSC 3    
5 Geddis, Millie (F) Mordialloc LSC 2    
6 Abfalter, Felicity (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 14 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team B Mentone LSC 6    
  > Gibson, Samantha (F)        
  > Harvie, Micaela (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Bruce, Jordyn (F)        
  > Egan, Cassie (F)        
3 Mentone LSC Team C Mentone LSC 4    
  > Henricks, Kimberley (F)        
  > Kerr, Natasha (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Abfalter, Felicity (F)        
  > Crawford, Alice (F)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Laussen, Ella (F)        
  > White, Macy (F)        
6 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 1    
  > Graves, Beth (F)        
  > Kerr, Jodie (F)        


Under 14 Girls Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Straw-McMahon, Shae (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Hill, Hannah (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Hume, Anna (F) Anglesea SLSC 4    
4 Bruce, Jordyn (F) Mentone LSC 3    
5 Evans, Olivia (F) Torquay SLSC 2    
6 Mathews, Sarah (F) Mentone LSC 1    


Under 14 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Bowker, Rebecca (F)        
  > Higgins, Claudia (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Abfalter, Felicity (F)        
  > Straw-McMahon, Shae (F)        
3 Point Leo SLSC Team C Point Leo SLSC 4    
  > Cargill, Zali (F)        
  > Robinson, Caitlin (F)        
4 Mentone LSC Team C Mentone LSC 3    
  > Henricks, Kimberley (F)        
  > Kerr, Natasha (F)        
5 Mentone LSC Team B Mentone LSC 2    
  > Gibson, Samantha (F)        
  > Harvie, Micaela (F)        
6 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 1    
  > Baxter, Caitlin (F)        
  > Hill, Hannah (F)        


Under 14 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hill, Hannah (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Straw-McMahon, Shae (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 Hume, Anna (F) Anglesea SLSC 4    
4 Robinson, Caitlin (F) Point Leo SLSC 3    
5 Bruce, Jordyn (F) Mentone LSC 2    
6 Mathews, Sarah (F) Mentone LSC 1    


Under 14 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Bruce, Jordyn (F)        
  > Egan, Cassie (F)        
  > Gibson, Samantha (F)        
  > Harvie, Micaela (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Abfalter, Felicity (F)        
  > Hannan, Gabrielle (F)        
  > Straw-McMahon, Shae (F)        
  > Walker, Olivia (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Barnes, Bridget (F)        
  > Cargill, Zali (F)        
  > Robinson, Caitlin (F)        
  > Woods, Bodhi (F)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Bowker, Rebecca (F)        
  > Falzon, Laetitia (F)        
  > Higgins, Claudia (F)        
  > Williams-Demmon, Ruby (F)        
5 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 2    
  > Cook, Anya (F)        
  > McCoy, Jemima (F)        
  > McDonald, Carly (F)        
  > Owen, Claudia (F)        
  > Stromvall-O'Brien, Elsa (F)        
6 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 1    
  > Cassell-Ashton, Georgia (F)        
  > Cassell-Ashton, Charli (F)        
  > Laussen, Ella (F)        
  > Walsh, Emily (F)