Junior State Carnival #3 - Chelsea Longbeach (Event Date: 17/01/2015)

Final Results

Generated on 19/02/2019 2:01 pm


Under 12 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Bowden, Hamish (M)        
  > Hadaway, Sebastian (M)        
  > Scanlon, Jack (M)        
  > Vabec, Nathan (M)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Bourke, Lachlan (M)        
  > Boyd, Gavin (M)        
  > Eerhard, Will (M)        
  > Pfeiffer, William (M)        
3 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 4    
  > Brennan, Malachy (M)        
  > Kelly, Isaac (M)        
  > MacFarlane, Thomas (Tom) (M)        
  > McLean, Fynn (M)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Lew, Jonathan (M)        
  > Reark, Angus (M)        
  > Zahra, Sebastian (M)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Frisby, Nicholas (M)        
  > Muller, William (M)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > Howe, Milo (M)        
  > Lewis, Thomas (M)        
  > Nash, Wayd (M)        
  > Nash, Max (M)        


Under 12 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lewis, Thomas (M) Mentone LSC 6    
2 Fishley, John (M) Altona LSC 5    
3 Eerhard, Will (M) Mentone LSC 4    
4 Scanlon, Jack (M) Lorne SLSC 3    
5 Frisby, Nicholas (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
6 MacFarlane, Thomas (Tom) (M) Mordialloc LSC 1    


Under 12 Girls Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Orb, Jordynne (F) Mordialloc LSC 6    
2 Borkowski, Eliza (F) Chelsea Longbeach SLSC 5    
3 Hegarty, Ashby (F) Lorne SLSC 4    
4 Bowyer, Anna (F) Black Rock LSC 3    
5 Fechner, Grace (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    


Under 12 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Francis, Ebony (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Smith, Reidel (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Belleville, Millie (F) Mentone LSC 4    
4 Wale, Jenna (F) Mordialloc LSC 3    
5 Nicol, Mollie (F) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Newey, Macayla (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


Under 12 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team B Black Rock LSC 6    
  > Bowyer, Anna (F)        
  > Evans, Amelia (F)        
2 Chelsea Longbeach SLSC Team Y Chelsea Longbeach SLSC 5    
  > Chessum, Bailey (M)        
  > Madeley, Matthew (M)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Marais, Anna (F)        
  > Wallis, Amy (F)        


Under 13 Boys Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Blizzard, Koda (M) Inverloch SLSC 6    
2 Garbelotto, Michael (M) Hampton LSC 5    
3 Kelly, Seth (M) Mordialloc LSC 4    
4 Doolan, Ben (M) Hampton LSC 3    
5 Dixon, Texas (M) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Sorensen, Will (M) Jan Juc SLSC 1    


Under 13 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Dixon, Texas (M)        
  > Girvan, Ryan (M)        
  > Taylor, Tighe (M)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Hayes, Liam (M)        
  > Martin, Flynn (M)        
  > Paranihi, Denzil (M)        
  > Reed, Tarli (M)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Beaton, Jett (M)        
  > Chadwick, James (M)        
  > Costello, Lachlan (M)        
  > Garbelotto, William (M)        
  > Garbelotto, Michael (M)        
  > Ziesing, Finnigan (M)        
4 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Groves, Joshua (M)        
  > Kelly, Seth (M)        
5 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 2    
  > Aylward, Clark (M)        
  > Hogios, Xavier (M)        


Under 13 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Blizzard, Koda (M) Inverloch SLSC 6    
2 Taylor, Tighe (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Aylward, Clark (M) Black Rock LSC 4    
4 Dixon, Texas (M) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Hayes, Liam (M) Mentone LSC 2    
6 Doolan, Ben (M) Hampton LSC 1    


Under 13 Girls Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Wells, Chiara (F) Hampton LSC 6    
2 Cameron, Isabella (F) Hampton LSC 5    
3 Magasanik, Hannah (F) Fairhaven SLSC 4    
4 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 3    
5 Elliott, Rebecca (F) Hampton LSC 2    
6 Clarke, Hannah (F) Altona LSC 1    


Under 13 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team B Mentone LSC 6    
  > Crofts, Ruby (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
  > Gorringe, Lilyana (F)        
  > Harvie, Ashleigh (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Cameron, Isabella (F)        
  > Doyle, Juliette (F)        
  > Elliott, Rebecca (F)        
  > Pratt, Lauren (F)        
  > Spencer, Mia (F)        
  > Wells, Chiara (F)        
3 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 4    
  > Potter, Georgia (F)        
  > Sandner, Zoe (F)        
  > Wischer, Lucy (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Barrow, Felicity (F)        
  > O'Sullivan, Amelia (F)        
  > Pfeiffer, Paige (F)        
5 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 2    
  > Elsworth, Charlotte (F)        
  > Jenkins, Olivia (F)        
  > Robinson, Bella (F)        
  > Swan, Keeley (F)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Cairncross, Ashley (F)        
  > Pluciennik, Ewa (F)        


Under 13 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Harvie, Ashleigh (F) Mentone LSC 6    
2 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 5    
3 Wells, Chiara (F) Hampton LSC 4    
4 Robinson, Bella (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Wischer, Lucy (F) Jan Juc SLSC 2    
6 de Gleria Cade, Lucy (F) Fairhaven SLSC 1    


Under 13 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Schmidt, Hannah (F) Mentone LSC 6    
2 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 5    
3 Magasanik, Hannah (F) Fairhaven SLSC 4    
4 Elsworth, Charlotte (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Cameron, Isabella (F) Hampton LSC 2    
6 Cavanagh, Tarni (F) Mentone LSC 1    


Under 13 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Hoskins, Charlotte (F)        
  > Macaulay, Alexandra (F)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Warmuz, Stephanie (F)        
  > Wyatt, Megan (F)        
3 Mentone LSC Team B Mentone LSC 4    
  > Crofts, Ruby (F)        
  > Rees, Josie (F)        


Under 14 Boys Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Lewis, Oscar (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Goulding, Cooper (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Meyer, Lachlan (M) Mentone LSC 4    
4 Georgiou, Alexander (M) Mentone LSC 3    
5 McCubbin, Sean (M) Mentone LSC 2    
6 Hewitt, Max (M) Half Moon Bay SLSC 1    


Under 14 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Georgiou, Alexander (M)        
  > McCubbin, Sean (M)        
  > Meyer, Lachlan (M)        
  > Todd, Sachi (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Goulding, Cooper (M)        
  > Lewis, Oscar (M)        
  > Michaelides, Ethan (M)        
3 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 4    
  > Chetverikov, Lane (M)        
  > Corrigan, Mitchell (M)        
  > Hewitt, Max (M)        
  > Talbot, Che (M)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > Scott, Matthew (M)        
  > Uehara, Kai (M)        
  > Vaughan, Max (M)        


Under 14 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Lewis, Oscar (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Meyer, Lachlan (M) Mentone LSC 5    
3 Goulding, Cooper (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Georgiou, Alexander (M) Mentone LSC 3    
5 Michaelides, Ethan (M) Half Moon Bay SLSC 2    
6 McCubbin, Sean (M) Mentone LSC 1    


Under 14 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Vaughan, Max (M) Mentone LSC 6    
2 Chetverikov, Lane (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Todd, Sachi (M) Mentone LSC 4    
4 Scott, Matthew (M) Mentone LSC 3    
5 Michaelides, Ethan (M) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Talbot, Che (M) Half Moon Bay SLSC 1    


Under 14 Girls Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Harrison, Piper (F) Point Leo SLSC 6    
2 Wells, Chloe (F) Hampton LSC 5    
3 Mawkes, Jamie (F) Hampton LSC 4    
4 Ross, Amelia (F) Point Leo SLSC 3    
5 Dare, Emily (F) Hampton LSC 2    
6 Hagan, Lucy (F) Hampton LSC 1    


Under 14 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Hampton LSC Team A Hampton LSC 6    
  > Dare, Emily (F)        
  > Hagan, Lucy (F)        
  > Mawkes, Jamie (F)        
  > May, Olivia (F)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Harrison, Piper (F)        
  > Ross, Amelia (F)        
  > Ruckwood, Billee (F)        
  > Shepherd, Isabel (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Clucas, Natalie (F)        
  > Collinson, Sarah (F)        
  > Ewart-Mctigue, Jessica (F)        
  > Kerr, Tiffany (F)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Foss, Kyra (F)        
  > Hinds, Caitlin (F)        
  > Leard, Isabella (F)        
  > Reark, Bronte (F)        


Under 14 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Templin, Emilie (F) Mentone LSC 6    
2 Clucas, Natalie (F) Mentone LSC 5    
3 Harrison, Piper (F) Point Leo SLSC 4    
4 May, Olivia (F) Hampton LSC 3    
5 Foss, Kyra (F) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Minns, Tiarah (F) Torquay SLSC 1    


Under 14 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Harrison, Piper (F) Point Leo SLSC 6    
2 Costa, Sophie (F) Jan Juc SLSC 5    
3 Foss, Kyra (F) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Shanahan, Kiah (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Fraser, Madison (F) Jan Juc SLSC 2    
6 Minns, Tiarah (F) Torquay SLSC 1    


Under 14 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Meyer, Lachlan (M)        
  > Uehara, Kai (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Allsopp, Abby (F)        
  > Reid, Hailey (F)