Junior State Carnival #2 - Cosy Corner (Event Date: 02/01/2016)

Final Results

Generated on 19/02/2019 1:15 pm


Under 12 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Mahoney, Charlie (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
  > Simmons, Archie (M)        
  > Snow, Toby (M)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Chun, Charlie (M)        
  > Clube, Sam (M)        
  > Dinan, Michael (M)        
  > James, Henry (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Pawsey, Owen (M)        
  > Petersen, Freddy (M)        
  > Wieringa, Boyd (M)        
5 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 2    
  > Hurley, Jack (M)        
  > Lovick, Riley (M)        
  > McKenzie, Euan (M)        
  > Reynolds, Ben (M)        
6 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 1    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Ball, Jack (M)        
  > Ball, Ben (M)        
  > Hoskins, Oscar (M)        


Under 12 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Lonsdale SLSC Team A Point Lonsdale SLSC 6    
  > Genovese, Thomas (M)        
  > Harper, Edward (M)        
  > Lazarus, Isaac (M)        
  > Scott, Jamison (M)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Duckinson, Jack (M)        
  > Griffin, Harry (M)        
  > Henry, Luke (M)        
  > Schwerdt, Charlie (M)        
  > Tuffley, William (M)        
  > Tuffley, Jack (M)        
3 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 4    
  > Hurley, Jack (M)        
  > Lovick, Riley (M)        
  > McKenzie, Euan (M)        
  > Reynolds, Ben (M)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Chun, Charlie (M)        
  > Clube, Sam (M)        
  > Dinan, Michael (M)        
  > James, Henry (M)        
5 Point Lonsdale SLSC Team B Point Lonsdale SLSC 2    
  > Brien, Aiden (M)        
  > Howden, Tom (M)        
  > Troon, Nelson (M)        
  > Williams, Oliver (M)        
6 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 1    
  > Crawford, Angus (M)        
  > Hirth, Lachlan (M)        
  > Luth, Nicholas (M)        
  > Magasanik, Samson (M)        


Under 12 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Symons, Angus (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Tuffley, Jack (M) Hampton LSC 5    
3 Wilcock, Tom (M) Chelsea Longbeach SLSC 4    
4 Howden, Tom (M) Point Lonsdale SLSC 3    
5 Callaghan, Andrew (M) Point Leo SLSC 2    
6 Henry, Luke (M) Hampton LSC 1    


Under 12 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Harrison (M) Mornington LSC 6    
2 Mahoney, Charlie (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Mcconnell, Ben (M) Mornington LSC 4    
4 Eales, Xavier (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Bird, Marcus (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Jacoby, Harry (M) Jan Juc SLSC 1    


Under 12 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 6    
  > Eales, Xavier (M)        
  > Freeman, Darcy (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Mahoney, Charlie (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Simmons, Archie (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Ball, Ben (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Pawsey, Owen (M)        
6 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 1    
  > Jenkins, Jake (M)        
  > Wittman, Luke (M)        


Under 12 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Crawford, Angus (M)        
  > Dinan, Michael (M)        
  > Hirth, Lachlan (M)        
  > James, Henry (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Ball, Jack (M)        
  > Ball, Ben (M)        
  > Hoskins, Oscar (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Eales, Xavier (M)        
  > Mahoney, Charlie (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
  > Simmons, Archie (M)        
  > Snow, Toby (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Pawsey, Owen (M)        
  > Petersen, Freddy (M)        
  > Wieringa, Boyd (M)        
6 Hampton LSC Team A Hampton LSC 1    
  > Duckinson, Jack (M)        
  > Griffin, Harry (M)        
  > Henry, Luke (M)        
  > Schwerdt, Charlie (M)        
  > Tuffley, William (M)        
  > Tuffley, Jack (M)        


Under 12 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC yellow Jan Juc SLSC 6    
  > Costa, Chloe (F)        
  > McCarthy, Ella (F)        
  > Roberts, Millie (F)        
  > Taylor, Andie (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Backx, Hope (F)        
  > Degg, Maison (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Doggett, Taylah (F)        
  > Hamley, Olivia (F)        
  > Jordan, Ella (F)        
  > Richards, Olivia (F)        
4 Jan Juc SLSC red Jan Juc SLSC 3    
  > Allan, Zayli (F)        
  > Elliott, Jessica (F)        
  > Jenkins, Zoe (F)        
  > Kirk, Nerys (F)        
  > Suckling, Jade (F)        
5 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 2    
  > Kellock, Bea (F)        
  > Otter, Nicole (F)        
  > Tassiopoulos, Emily (F)        
  > Walsh, Ciara (F)        
6 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 1    
  > Collingwood, Heidi (F)        
  > Hipwell, Bridie (F)        
  > Jenkins, Rose (F)        
  > Kogler, Amelia (F)        


Under 12 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Collingwood, Heidi (F)        
  > Hipwell, Bridie (F)        
  > Jenkins, Rose (F)        
  > Kogler, Amelia (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Backx, Hope (F)        
  > Degg, Maison (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Ball, Olivia (F)        
  > Ball, Ella (F)        
  > Simpson, Matilda (F)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Marshall, Madeline (F)        
  > McArthur, Alexandra (F)        
  > Richards, Olivia (F)        
  > Richards, Elise (F)        
5 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 2    
  > D'Andrea, Alannah (F)        
  > Hamley, Olivia (F)        
  > Jordan, Ella (F)        
  > McAndrew Cook, Imogen (F)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Cockerell, Kayla (F)        
  > Donnelly, Alessandra (F)        
  > Logan, Brydie (F)        
  > Schuurmans, India (F)        


Under 12 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Sublet, Maia (F) Point Lonsdale SLSC 6    
2 Collings, Kiralee (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 Meadows, Scarlett (F) Point Lonsdale SLSC 4    
4 Degg, Maison (F) Mornington LSC 3    
5 O'Brien, Milla (F) Mentone LSC 2    
6 Backx, Hope (F) Mornington LSC 1    


Under 12 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Happ, Jasmine (F) Jan Juc SLSC 6    
2 Taylor, Andie (F) Jan Juc SLSC 5    
3 Roberts, Millie (F) Jan Juc SLSC 4    
4 Costa, Chloe (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Elliott, Jessica (F) Jan Juc SLSC 2    


Under 12 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC red Jan Juc SLSC 6    
  > Happ, Jasmine (F)        
  > Norris, Georgina (F)        
2 Jan Juc SLSC yellow Jan Juc SLSC 5    
  > Elliott, Jessica (F)        
  > Roberts, Millie (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Clucas, Lily (F)        
  > James, Ella (F)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Tassiopoulos, Emily (F)        
  > Walsh, Ciara (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Backx, Hope (F)        
  > Degg, Maison (F)        
6 Jan Juc SLSC purple Jan Juc SLSC 1    
  > Jennings, Zoe (F)        
  > McCarthy, Ella (F)        


Under 12 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC yellow Jan Juc SLSC 6    
  > Allan, Zayli (F)        
  > Jenkins, Zoe (F)        
  > McCarthy, Ella (F)        
  > Roberts, Millie (F)        
  > Taylor, Andie (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Backx, Hope (F)        
  > Degg, Maison (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
3 Jan Juc SLSC red Jan Juc SLSC 4    
  > Elliott, Jessica (F)        
  > Happ, Jasmine (F)        
  > Jennings, Zoe (F)        
  > Shotton, April (F)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Collingwood, Heidi (F)        
  > Hipwell, Bridie (F)        
  > Jenkins, Rose (F)        
  > Kogler, Amelia (F)        
5 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 2    
  > Bornstein, Esther (F)        
  > Doggett, Taylah (F)        
  > Marshall, Madeline (F)        
  > Richards, Olivia (F)        
6 Point Lonsdale SLSC Team A Point Lonsdale SLSC 1    
  > Hunt-Smith, Penny (F)        
  > Kennett, Ruby (F)        
  > Robinson, Caitlin (F)        
  > Woodman, Mackenzie (F)        


Under 13 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Devlin, Rhys (M)        
  > Hannan, Timothy (M)        
  > Honey, Drew (M)        
  > Walsh, Tyler (M)        
2 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 5    
  > Dripps, Freddie (M)        
  > Jacoby, Fergus (M)        
  > McKenna, William (M)        
  > Swan, Jake (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Bardolph, Cody (M)        
  > Bowden, William (M)        
  > Knapp, Iestyn (M)        
  > Langford, Harrison (M)        
4 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 3    
  > Davy, Matthew (M)        
  > Mauderer, Max (M)        
  > McMurtrie, Angus (M)        
  > Suttle, Max (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Baillieu, William (M)        
  > Clarke, Nathaniel (M)        
  > Findlay, Edward (M)        
  > King, Scotlan (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Bolton, Harrison (M)        
  > Brennan, Malachy (M)        
  > Kelly, Isaac (M)        
  > MacFarlane, Thomas (Tom) (M)        


Under 13 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Dripps, Freddie (M)        
  > Duffy, Ethan (M)        
  > Madigan, Ned (M)        
  > Murphy, Reuben (M)        
  > Van Til, Henry (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Baillieu, William (M)        
  > Clarke, Nathaniel (M)        
  > Findlay, Edward (M)        
  > King, Scotlan (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Devlin, Rhys (M)        
  > Hannan, Timothy (M)        
  > Honey, Drew (M)        
  > Topolcsanyi, Ashley (M)        
4 Point Lonsdale SLSC Team A Point Lonsdale SLSC 3    
  > Ballinger, Joshua (M)        
  > Conroy, Will (M)        
  > Padgham, James (M)        
  > Preston, William (M)        
5 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 2    
  > ABLINGER, Oscar (M)        
  > Dinan, Matt (M)        
  > Duncan, Nicholas (M)        
  > Thatcher, Hugo (M)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Fishley, John (M)        
  > Frisby, Nicholas (M)        
  > Satchell, Samuel (M)        
  > Sullivan, Kyle (M)        


Under 13 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Mauderer, Max (M) Anglesea SLSC 6    
2 Garbelotto, William (M) Hampton LSC 5    
3 Ogilvie, Connor (M) Point Leo SLSC 4    
4 McComb, Declan (M) Mentone LSC 3    
5 Duffy, Ethan (M) Jan Juc SLSC 2    
6 Thatcher, Hugo (M) Fairhaven SLSC 1    


Under 13 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hannan, Timothy (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Mauderer, Max (M) Anglesea SLSC 5    
3 Jacoby, Fergus (M) Jan Juc SLSC 4    
4 McKenna, William (M) Jan Juc SLSC 3    
5 Walsh, Tyler (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Bolton, Harrison (M) Mordialloc LSC 1    


Under 13 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Jacoby, Fergus (M)        
  > McKenna, William (M)        
  > Van Til, Henry (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Baillieu, William (M)        
  > Clarke, Nathaniel (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Bowden, William (M)        
  > Knapp, Iestyn (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Devlin, Rhys (M)        
  > Hannan, Timothy (M)        
5 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 2    
  > Quinlan, Fletcher (M)        
  > Rielly, Sean (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Bolton, Harrison (M)        
  > Brennan, Malachy (M)        


Under 13 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Devlin, Rhys (M)        
  > Hannan, Timothy (M)        
  > Occhipinti, Samuel (M)        
  > Walsh, Tyler (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Baillieu, William (M)        
  > Clarke, Nathaniel (M)        
  > Findlay, Edward (M)        
  > King, Scotlan (M)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Fishley, John (M)        
  > Frisby, Nicholas (M)        
  > Satchell, Samuel (M)        
  > Sullivan, Kyle (M)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Bardolph, Cody (M)        
  > Bowden, William (M)        
  > Knapp, Iestyn (M)        
  > Langford, Harrison (M)        
5 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 2    
  > Davy, Matthew (M)        
  > Mauderer, Max (M)        
  > McMurtrie, Angus (M)        
  > Suttle, Max (M)        
6 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Bourke, Lachlan (M)        
  > Boylan, Thomas (M)        
  > Eerhard, Will (M)        
  > Howe, Milo (M)        


Under 13 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Francis, Ebony (F)        
  > Kratz, Sirena (F)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Gilling, Kimberley (F)        
  > Johnson, Brayden (F)        
  > McKie, Stephanie (F)        
  > Palazzolo, Jorja (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Bowyer, Anna (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
  > Hamstead, Ella (F)        
  > Hooper, Mackenzie (F)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Hooley, Isabel (F)        
  > Kellock, Grace (F)        
  > Schaap, Poppy (F)        
  > Schram, Zarli (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Crawford, Erica (F)        
  > Freestone, Amalee (F)        
  > Greer, Audrey (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        
6 Mornington LSC Team A Mornington LSC 1    
  > Byrne, Keely (F)        
  > Linssen, Jemima (F)        
  > Pinkett, Jessica (F)        
  > Wallace, Molly (F)        


Under 13 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Bowyer, Anna (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
  > Hamstead, Ella (F)        
  > Hooper, Mackenzie (F)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Ellis, Skye (F)        
  > Green, Molly (F)        
  > Kirk, Fionn (F)        
  > Richards, Georgie (F)        
3 Point Lonsdale SLSC Team A Point Lonsdale SLSC 4    
  > Barnes, Mimi (F)        
  > MacLeod, Eleanor (F)        
  > Slattery, Darcie (F)        
  > Vote, Georgina (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Crawford, Erica (F)        
  > Freestone, Amalee (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        
  > Young, Taia (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Byrne, Keely (F)        
  > Linssen, Jemima (F)        
  > Pinkett, Jessica (F)        
  > Wallace, Molly (F)        
6 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 1    
  > Borkowski, Eliza (F)        
  > Davidson, Charlotte (F)        
  > Davutovic, Chloe (F)        
  > Gilmore, Sarah (F)        


Under 13 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Francis, Ebony (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Dillon, Pippa (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Ellis, Skye (F) Jan Juc SLSC 4    
4 Aulsebrook, Elke (F) Arcadian SLSC 3    
5 Bridgewater, Stella (F) Warrnambool SLSC 2    
6 Meyer, Natalie (F) Mentone LSC 1    


Under 13 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Francis, Ebony (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Gilling, Kimberley (F) Mordialloc LSC 5    
3 Green, Molly (F) Jan Juc SLSC 4    
4 Hooley, Isabel (F) Torquay SLSC 3    
5 Aulsebrook, Elke (F) Arcadian SLSC 2    
6 McNaughton, Lexie (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 13 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Francis, Ebony (F)        
  > Kratz, Sirena (F)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Gilling, Kimberley (F)        
  > Johnson, Brayden (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Crawford, Erica (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Ellis, Skye (F)        
  > Green, Molly (F)        
5 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 2    
  > Gibb, Maya (F)        
  > Higgins, Isobel (F)        
6 Mornington LSC Team A Mornington LSC 1    
  > Byrne, Keely (F)        
  > Pinkett, Jessica (F)        


Under 13 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Byrne, Keely (F)        
  > Linssen, Jemima (F)        
  > Pinkett, Jessica (F)        
  > Wallace, Molly (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Hetherington, Therese (F)        
  > Hoover, Chloe (F)        
  > James, Amelia (F)        
  > Johnson, Madeleine (F)        
  > Partridge, Summer (F)        
  > Spencer, Mia (F)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Bousie, Maeve (F)        
  > Charlesworth, Sara (F)        
  > Jenke, Isabella (F)        
  > Luth, Julia (F)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Francis, Ebony (F)        
  > Kratz, Sirena (F)        
5 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 2    
  > Green, Molly (F)        
  > Higgins, Isobel (F)        
  > Reyntjes, Amelia (F)        
  > Suckling, Emily (F)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Gilling, Kimberley (F)        
  > Johnson, Brayden (F)        
  > McKie, Stephanie (F)        
  > Palazzolo, Jorja (F)        


Under 14 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Dale, Thomas (M)        
  > Martin, Flynn (M)        
  > Paranihi, Denzil (M)        
  > Roberts, Riley (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Ball, Sam (M)        
  > Blain-Bartle, Spencer (M)        
  > Clark, Edward (M)        
  > Collingwood, Sam (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Devonish, Zachary (M)        
  > Schram, Jayden (M)        
  > Tassiopoulos, Michael (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > Simondson, Carl (M)        
  > Uberti, Shilo (M)        
  > Uberti, Michael (M)        
  > Waters, Cameron (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Collings, Tyler (M)        
  > Goedemoed, Floyd (M)        
  > Kingshott, Thomas (M)        
  > Kinsey, Flynn (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
  > Wheeldon, George (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Costa, Tom (M)        
  > Downes, Cooper (M)        
  > Gray, Noah (M)        
  > Sorensen, Will (M)        


Under 14 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Lonsdale SLSC Team A Point Lonsdale SLSC 6    
  > Adcock, William (M)        
  > Baranow, Brodie (M)        
  > Doman, James (M)        
  > Kennett, Jack (M)        


Under 14 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Kingshott, Thomas (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Doman, James (M) Point Lonsdale SLSC 5    
3 McLean, Harrison (M) Torquay SLSC 4    
4 Armatas, Luke (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
5 Devonish, Zachary (M) Torquay SLSC 2    
6 Hoffmann, Declan (M) Warrnambool SLSC 1    


Under 14 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Vernon, Archie (M) Torquay SLSC 6    
2 Schram, Jayden (M) Torquay SLSC 5    
3 Simpson, Jolyon (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Hoffmann, Declan (M) Warrnambool SLSC 3    
5 Kinsey, Flynn (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Dale, Thomas (M) Mentone LSC 1    


Under 14 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 6    
  > Schram, Jayden (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Ball, Sam (M)        
  > Blain-Bartle, Spencer (M)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Costello, Lachlan (M)        
  > Doolan, Ben (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Dale, Thomas (M)        
  > Martin, Flynn (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Kinsey, Flynn (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Collings, Tyler (M)        
  > Wheeldon, George (M)        


Under 14 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Dale, Thomas (M)        
  > Martin, Flynn (M)        
  > Paranihi, Denzil (M)        
  > Roberts, Riley (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Collings, Tyler (M)        
  > Goedemoed, Floyd (M)        
  > Kingshott, Thomas (M)        
  > Kinsey, Flynn (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
  > Wheeldon, George (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Jenkins, Lachlan (M)        
  > Schram, Jayden (M)        
  > Tassiopoulos, Michael (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
4 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 3    
  > Crosby, Jayden (M)        
  > Doherty, Jesse (M)        
  > Hipwell, Darby (M)        
  > Richardson, Jacob (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Ball, Sam (M)        
  > Blain-Bartle, Spencer (M)        
  > Clark, Edward (M)        
  > Collingwood, Sam (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Costa, Tom (M)        
  > Downes, Cooper (M)        
  > Gray, Noah (M)        
  > Sorensen, Will (M)        


Under 14 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > de Gleria Cade, Lucy (F)        
  > Hamley, Mia (F)        
  > Holah, Mia (F)        
  > Magasanik, Hannah (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Munro, Anna (F)        
  > Murdoch, Scarlet (F)        
  > Simmons, Charlotte (F)        
  > Van Raay, Lily (F)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Elsworth, Charlotte (F)        
  > Happ, Kyalla (F)        
  > O'Hanlon, Julia (F)        
  > Robinson, Bella (F)        
  > Sandner, Zoe (F)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Austin, Isabella (F)        
  > Condon, Emily (F)        
  > Fraser-Smith, Georgia (F)        
  > Laity, Eliza (F)        
5 Mornington LSC Team B Mornington LSC 2    
  > Backx, Tegan (F)        
  > Hendy, Clare (F)        
  > Lockhart-Meaney, Cassidy (F)        
  > McFarlane, Xiara (F)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Johnson, Elissa (F)        
  > Keert, Sarah (F)        
  > Owen, Hannah (F)        
  > Ragg, Emma (F)        


Under 14 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Elsworth, Charlotte (F)        
  > Reade, Tamsyn (F)        
  > Robinson, Bella (F)        
  > Swan, Keeley (F)        
  > Wischer, Lucy (F)        
2 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 5    
  > Hoskins, Charlotte (F)        
  > Macaulay, Alexandra (F)        
  > Russell, Mietta (F)        
  > Twentyman, Charlotte (F)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Munro, Anna (F)        
  > Murdoch, Scarlet (F)        
  > Simmons, Charlotte (F)        
  > Van Raay, Lily (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Barrow, Felicity (F)        
  > Cavanagh, Tarni (F)        
  > Crofts, Ruby (F)        
5 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 2    
  > de Gleria Cade, Lucy (F)        
  > Hamley, Mia (F)        
  > Holah, Mia (F)        
  > Wakeman, Remy (F)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Johnson, Elissa (F)        
  > Keert, Sarah (F)        
  > Owen, Hannah (F)        
  > Ragg, Emma (F)        


Under 14 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Russell, Mietta (F) Point Leo SLSC 6    
2 Munro, Anna (F) Mornington LSC 5    
3 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 4    
4 Schmidt, Hannah (F) Mentone LSC 3    
5 Jenkins, Olivia (F) Jan Juc SLSC 2    
6 Twentyman, Charlotte (F) Point Leo SLSC 1    


Under 14 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Schmidt, Hannah (F) Mentone LSC 6    
2 Happ, Kyalla (F) Jan Juc SLSC 5    
3 Austin, Isabella (F) Point Leo SLSC 4    
4 Bohan, Ashlee (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Ragg, Emma (F) Warrnambool SLSC 2    
6 Magasanik, Hannah (F) Fairhaven SLSC 1    


Under 14 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Happ, Kyalla (F)        
  > Jenkins, Olivia (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Barrow, Felicity (F)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Holah, Mia (F)        
  > Magasanik, Hannah (F)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Murdoch, Scarlet (F)        
  > Simmons, Charlotte (F)        
5 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 2    
  > Johnson, Elissa (F)        
  > Keert, Sarah (F)        
  > Owen, Hannah (F)        
  > Ragg, Emma (F)        
6 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 1    
  > Austin, Isabella (F)        
  > Condon, Emily (F)        


Under 14 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Munro, Anna (F)        
  > Murdoch, Scarlet (F)        
  > Simmons, Charlotte (F)        
  > Van Raay, Lily (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Barrow, Felicity (F)        
  > Cavanagh, Tarni (F)        
  > Crofts, Ruby (F)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > de Gleria Cade, Lucy (F)        
  > Hamley, Mia (F)        
  > Holah, Mia (F)        
  > Magasanik, Hannah (F)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Elsworth, Charlotte (F)        
  > Happ, Kyalla (F)        
  > Potter, Georgia (F)        
  > Sandner, Zoe (F)        
  > Wischer, Lucy (F)        
5 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 2    
  > Johnson, Elissa (F)        
  > Keert, Sarah (F)        
  > Owen, Hannah (F)        
  > Ragg, Emma (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Beales, Rose (F)        
  > Bohan, Ashlee (F)        
  > Coulson, Chelsea (F)        
  > Greer, Jacqueline (F)        
  > Occhipinti, Olivia (F)