Junior State Carnival #4 -Ocean Grove (Event Date: 13/02/2016)

Final Results

Generated on 19/02/2019 2:02 pm


Under 11 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Hampton LSC Team A Hampton LSC 6    
  > Johnson, Amelia (F)        
  > Smith, Lara (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Bull, Mackenzie (F)        
  > Rourke, Natasha (F)        
3 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 4    
  > Kerr, Charlotte (F)        
  > Tregellis, Katie (F)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > Burton, Madeleine (F)        
  > Martyn, Alexia (F)        
5 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 2    
  > King, Emily (F)        
  > Watts, Eliza (F)        
6 Black Rock LSC Team B Black Rock LSC 1    
  > Harrop, Lauren (F)        
  > Laws, Charlotte (F)        


Under 12 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Eales, Xavier (M)        
  > Fowler, Kayne (M)        
  > Goedemoed, Kruze (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > French, Jordan (M)        
  > Jones, Harrison (M)        
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Harris, Oliver (M)        
  > Jacoby, Harry (M)        
  > McKenna, Darcy (M)        
  > Saw, Harrison (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Callaghan, Andrew (M)        
  > Hoskins, Oscar (M)        
  > Romari, Jasper (M)        
  > Scoffern, Tulle (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Ambrosius, Xavier (M)        
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Mathews, Nicholas (M)        
  > Pawsey, Owen (M)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > Kirk, Hayden (M)        
  > Wieringa, Boyd (M)        
  > Williams, James (M)        


Under 12 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Howells, Tom (M) Black Rock LSC 6    
2 Callaghan, Andrew (M) Point Leo SLSC 5    
3 Ball, Jack (M) Point Leo SLSC 4    
4 McCurdy, Jack (M) Mordialloc LSC 3    
5 Simmons, Archie (M) Mornington LSC 2    


Under 12 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 6    
  > Hopgood, Jet (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Henry, Luke (M)        
  > Ziesing, Zachary (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Eales, Xavier (M)        
  > Roder, William (M)        


Under 12 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Mahoney, Charlie (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Hack, Juna (M) Lorne SLSC 5    
3 Jones, Harrison (M) Mornington LSC 4    
4 Cavanagh, Cade (M) Mentone LSC 3    
5 Pawsey, Owen (M) Mentone LSC 2    
6 Mcconnell, Ben (M) Mornington LSC 1    


Under 12 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Eales, Xavier (M)        
  > Fowler, Kayne (M)        
  > Goedemoed, Kruze (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Mahoney, Charlie (M)        
  > Poynder, Ned (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Ambrosius, Xavier (M)        
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Mathews, Nicholas (M)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Foulkes, Arthur (M)        
  > Harris, Oliver (M)        
  > Jacoby, Harry (M)        
  > McKenna, Darcy (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Hoskins, Oscar (M)        
  > Scoffern, Tulle (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Lynch, Jackson (M)        
  > McCurdy, Jack (M)        
  > Mulcahy, Nathan (M)        


Under 12 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 6    
  > Mahoney, Charlie (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
  > Poynder, Ned (M)        
  > Roder, William (M)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Dripps, Samuel (M)        
  > Harris, Oliver (M)        
  > Jacoby, Harry (M)        
  > McKenna, Darcy (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Ambrosius, Xavier (M)        
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Mathews, Nicholas (M)        
  > Pawsey, Owen (M)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > French, Jordan (M)        
  > Jones, Harrison (M)        
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
  > Snow, Toby (M)        
5 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 2    
  > Hopgood, Jet (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
  > Quinn, Harrison (M)        
6 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 1    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Callaghan, Andrew (M)        
  > Hoskins, Oscar (M)        
  > Scoffern, Tulle (M)        


Under 12 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Allan, Zayli (F)        
  > Roberts, Millie (F)        
  > Suckling, Jade (F)        
  > Taylor, Andie (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Donnelly, Alessandra (F)        
  > Logan, Brydie (F)        
  > McCarroll, Mia (F)        
  > Rourke, Lucinda (F)        
3 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 4    
  > Costa, Chloe (F)        
  > Elliott, Jessica (F)        
  > Jennings, Zoe (F)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Degg, Maison (F)        
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
5 Jan Juc SLSC Team C Jan Juc SLSC 2    
  > Jenkins, Zoe (F)        
  > Kirk, Nerys (F)        
  > McCarthy, Ella (F)        
  > Shotton, April (F)        
6 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Belleville, Lucy (F)        
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
  > Conlan, Sophie (F)        
  > Waters, Harriet (F)        


Under 12 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Lillywhite, Charlotte (F) Point Leo SLSC 6    
2 Taylor, Andie (F) Jan Juc SLSC 5    
3 Kogler, Amelia (F) Point Leo SLSC 4    
4 Kirk, Nerys (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Roberts, Emily (F) Mentone LSC 2    
6 Tregellis, Abbey (F) Chelsea Longbeach SLSC 1    


Under 12 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Kogler, Amelia (F)        
  > Lillywhite, Charlotte (F)        
2 Altona LSC Team A Altona LSC 5    
  > Baber, Hayley (F)        
  > Rubino, Deanna (F)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Donnelly, Alessandra (F)        
  > McCarroll, Mia (F)        
4 Chelsea Longbeach SLSC Team B Chelsea Longbeach SLSC 3    
  > Milligan, Clare (F)        
  > Winnell, Mya (F)        


Under 12 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Happ, Jasmine (F) Jan Juc SLSC 6    
2 Roberts, Emily (F) Mentone LSC 5    
3 Rourke, Lucinda (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 Taylor, Andie (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Asher, Jemima (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Ragg, Catherine (F) Warrnambool SLSC 1    


Under 12 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Belleville, Lucy (F)        
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
  > Waters, Harriet (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Donnelly, Alessandra (F)        
  > Logan, Brydie (F)        
  > McCarroll, Mia (F)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Elliott, Jessica (F)        
  > Happ, Jasmine (F)        
  > McCarthy, Ella (F)        
4 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 3    
  > Jenkins, Zoe (F)        
  > Norris, Georgina (F)        
  > Roberts, Millie (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Degg, Maison (F)        
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Collings, Kiralee (F)        
  > McNaughton-King, Piper (F)        


Under 12 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 6    
  > Costa, Chloe (F)        
  > Elliott, Jessica (F)        
  > Happ, Jasmine (F)        
  > Jennings, Zoe (F)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Allan, Zayli (F)        
  > Roberts, Millie (F)        
  > Suckling, Jade (F)        
  > Taylor, Andie (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Collings, Kiralee (F)        
  > McNaughton-King, Piper (F)        
  > Simpson, Matilda (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Belleville, Lucy (F)        
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
  > Conlan, Sophie (F)        
  > Waters, Harriet (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Degg, Maison (F)        
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
6 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 1    
  > Kellock, Bea (F)        
  > Montebello, Lucy (F)        
  > Otter, Nicole (F)        
  > Tassiopoulos, Emily (F)        
  > Walsh, Ciara (F)        


Under 13 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Devlin, Rhys (M)        
  > Hannan, Timothy (M)        
  > Topolcsanyi, Ashley (M)        
  > Walsh, Tyler (M)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Dripps, Freddie (M)        
  > Jacoby, Fergus (M)        
  > McKenna, William (M)        
  > Van Til, Henry (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Boyd, Gavin (M)        
  > Lewis, Thomas (M)        
  > McComb, Declan (M)        
  > McComb, Alecsander (M)        
4 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Bolton, Harrison (M)        
  > Brennan, Malachy (M)        
  > MacFarlane, Thomas (Tom) (M)        
  > Webster, Jack (M)        
5 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 2    
  > Duffy, Ethan (M)        
  > Madigan, Ned (M)        
  > McCoy, Edward (M)        
  > Murphy, Reuben (M)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Fishley, John (M)        
  > Frisby, Nicholas (M)        
  > Satchell, Samuel (M)        
  > Sullivan, Kyle (M)        


Under 13 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Til, Henry (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Turner, Henry (M) Venus Bay SLSC 5    
3 Boyd, Gavin (M) Mentone LSC 4    
4 King, Scotlan (M) Point Leo SLSC 3    
5 McComb, Alecsander (M) Mentone LSC 2    
6 Bunnage, Sam (M) Mordialloc LSC 1    


Under 13 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Boyd, Gavin (M)        
  > Lewis, Thomas (M)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Frisby, Nicholas (M)        
  > Satchell, Samuel (M)        
3 Mentone LSC Team D Mentone LSC 4    
  > Pfeiffer, William (M)        
  > Shepherd, Oliver (M)        
4 Mentone LSC Team C Mentone LSC 3    
  > Nash, Wayd (M)        
  > Nash, Max (M)        
5 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 2    
  > Barnes, Merlin (M)        
  > Goodman, Dan (M)        
  > Reindel, Max (M)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Fishley, John (M)        
  > Sullivan, Kyle (M)        


Under 13 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hannan, Timothy (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Walsh, Tyler (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Turner, Henry (M) Venus Bay SLSC 4    
4 Knapp, Iestyn (M) Mornington LSC 3    
5 Webster, Jack (M) Mordialloc LSC 2    
6 McKenna, William (M) Jan Juc SLSC 1    


Under 13 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Hannan, Timothy (M)        
  > Occhipinti, Samuel (M)        
  > Topolcsanyi, Ashley (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > Devlin, Rhys (M)        
  > Honey, Drew (M)        
  > Walsh, Tyler (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Boyd, Gavin (M)        
  > Lewis, Thomas (M)        
  > McComb, Alecsander (M)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > McKenna, William (M)        
  > Scammell, Jason (M)        
  > Watson, Levi (M)        
5 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 2    
  > Artz, Alistair (M)        
  > Cumming, Balun (M)        
  > Kilpatrick, Harrison (M)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Frisby, Nicholas (M)        
  > Satchell, Samuel (M)        
  > Sullivan, Kyle (M)        


Under 13 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Boyd, Gavin (M)        
  > Lewis, Thomas (M)        
  > McComb, Declan (M)        
  > McComb, Alecsander (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Devlin, Rhys (M)        
  > Hannan, Timothy (M)        
  > Occhipinti, Samuel (M)        
  > Walsh, Tyler (M)        
3 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 4    
  > Bolton, Harrison (M)        
  > Brennan, Malachy (M)        
  > MacFarlane, Thomas (Tom) (M)        
  > Webster, Jack (M)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Jacoby, Fergus (M)        
  > Madigan, Ned (M)        
  > McCoy, Edward (M)        
  > McKenna, William (M)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Fishley, John (M)        
  > Frisby, Nicholas (M)        
  > Satchell, Samuel (M)        
  > Sullivan, Kyle (M)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Artz, Alistair (M)        
  > Cumming, Balun (M)        
  > Kilpatrick, Harrison (M)        
  > McNeil, William (M)        
  > Pleming, Charlie (M)        


Under 13 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Francis, Ebony (F)        
  > Hill, Sacha (F)        
  > Kratz, Sirena (F)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Ellis, Skye (F)        
  > Green, Molly (F)        
  > Klaassen, Puck (F)        
  > Richards, Georgie (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Belleville, Millie (F)        
  > Bowyer, Anna (F)        
  > Egan, Madison (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Hooley, Isabel (F)        
  > Kellock, Grace (F)        
  > Leith, Tayah (F)        
  > Schram, Zarli (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Byrne, Keely (F)        
  > Linssen, Jemima (F)        
  > Pinkett, Jessica (F)        
  > Wallace, Molly (F)        
6 South Melbourne LSC Team A South Melbourne LSC 1    
  > Graham, Daisy (F)        
  > McPhee, Molly (F)        
  > Michael, MacKenzie (F)        
  > Robinson, Sarah (F)        


Under 13 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Spencer, Mia (F) Hampton LSC 6    
2 Young, Taia (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 Byrne, Keely (F) Mornington LSC 4    
4 Wallace, Molly (F) Mornington LSC 3    
5 Belleville, Millie (F) Mentone LSC 2    
6 Hoover, Chloe (F) Hampton LSC 1    


Under 13 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 6    
  > Leith, Tayah (F)        
  > Schram, Zarli (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Hughan, Audrey (F)        
  > Jacobson, Abigail (F)        
3 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 4    
  > McKie, Stephanie (F)        
  > Palazzolo, Jorja (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Belleville, Millie (F)        
  > Bowyer, Anna (F)        
5 South Melbourne LSC Team B South Melbourne LSC 2    
  > Graham, Daisy (F)        
  > Michael, MacKenzie (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Jenkins, Kyra (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        


Under 13 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Francis, Ebony (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Belleville, Millie (F) Mentone LSC 5    
3 McNaughton, Lexie (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Green, Molly (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Hooley, Isabel (F) Torquay SLSC 2    
6 Johnson, Brayden (F) Mordialloc LSC 1    


Under 13 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Johnson, Brayden (F)        
  > Palazzolo, Jorja (F)        
  > Wale, Jenna (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Crawford, Erica (F)        
  > Greer, Audrey (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Green, Molly (F)        
  > Klaassen, Puck (F)        
  > Richards, Georgie (F)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Hooley, Isabel (F)        
  > Schaap, Poppy (F)        
  > Schram, Zarli (F)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Belleville, Millie (F)        
  > Bowyer, Anna (F)        
  > Egan, Madison (F)        
6 Torquay SLSC Team B Torquay SLSC 1    
  > Davey, Meg (F)        
  > Kellock, Grace (F)        
  > Leith, Tayah (F)        


Under 13 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Green, Molly (F)        
  > Klaassen, Puck (F)        
  > Richards, Georgie (F)        
  > Suckling, Emily (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Belleville, Millie (F)        
  > Bowyer, Anna (F)        
  > Egan, Madison (F)        
  > Garifalakis, Chloe (F)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Davey, Meg (F)        
  > Hooley, Isabel (F)        
  > Kellock, Grace (F)        
  > Schaap, Poppy (F)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Francis, Ebony (F)        
  > Hill, Sacha (F)        
  > Kratz, Sirena (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Crawford, Erica (F)        
  > Freestone, Amalee (F)        
  > Gray, Jessica (F)        
  > Greer, Audrey (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        
  > Young, Taia (F)        
6 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 1    
  > Ellis, Skye (F)        
  > Gordon, Lucy (F)        
  > Reyntjes, Amelia (F)        


Under 13 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 South Melbourne LSC Team A South Melbourne LSC 6    
  > McPhee, Molly (F)        
  > Robinson, Sarah (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Donnelly, Alessandra (F)        
  > McCarroll, Mia (F)        
3 South Melbourne LSC Team B South Melbourne LSC 4    
  > Graham, Daisy (F)        
  > Michael, MacKenzie (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Freestone, Amalee (F)        
  > Greer, Audrey (F)        
5 Edithvale LSC Team A Edithvale LSC 2    
  > Chessum, Bailey (M)        
  > Madeley, Matthew (M)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Logan, Brydie (F)        
  > Rourke, Lucinda (F)        


Under 14 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 6    
  > Devonish, Zachary (M)        
  > Schram, Jayden (M)        
  > Tassiopoulos, Michael (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Kingshott, Thomas (M)        
  > Kinsey, Flynn (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
  > Wheeldon, George (M)        
3 Torquay SLSC Team B Torquay SLSC 4    
  > Jenkins, Lachlan (M)        
  > McLean, Harrison (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Dale, Thomas (M)        
  > Hayes, Liam (M)        
  > Martin, Flynn (M)        
  > Roberts, Riley (M)        
5 Glenelg SLSC Team A Glenelg SLSC 2    
  > Kelton, Jack (M)        
  > Luscombe, Fletcher (M)        
  > Mangelsdorf, Gabriel (M)        
6 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 1    
  > Hende, Alec (M)        
  > Olivier, Jack (M)        


Under 14 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Devonish, Zachary (M) Torquay SLSC 6    
2 Hipwell, Darby (M) Point Leo SLSC 5    
3 Greeves, Campbell (M) Venus Bay SLSC 4    
4 Uberti, Shilo (M) Mentone LSC 3    
5 McLean, Harrison (M) Torquay SLSC 2    
6 Hende, Alec (M) Black Rock LSC 1    


Under 14 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 6    
  > Fagan, Hopper (M)        
  > Greeves, Campbell (M)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Hende, Alec (M)        
  > Olivier, Jack (M)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Downes, Cooper (M)        
  > Gray, Noah (M)        
4 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3    
  > Doolan, Ben (M)        
  > Ziesing, Finnigan (M)        
5 Hampton LSC Team B Hampton LSC 2    
  > Costello, Lachlan (M)        
  > Griffin, Thomas (M)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Baillie, Will (M)        
  > Hoffmann, Declan (M)        


Under 14 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Vernon, Archie (M) Torquay SLSC 6    
2 Schram, Jayden (M) Torquay SLSC 5    
3 Kingshott, Thomas (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Simpson, Jolyon (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Dale, Thomas (M) Mentone LSC 2    
6 Hipwell, Darby (M) Point Leo SLSC 1    


Under 14 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Collings, Tyler (M)        
  > Kingshott, Thomas (M)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Dale, Thomas (M)        
  > Hayes, Liam (M)        
  > Martin, Flynn (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Schram, Jayden (M)        
  > Tassiopoulos, Michael (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Costa, Tom (M)        
  > Gray, Noah (M)        
  > Sorensen, Will (M)        
5 Hampton LSC Team A Hampton LSC 2    
  > Costello, Lachlan (M)        
  > Doolan, Ben (M)        
  > Griffin, Thomas (M)        
  > Ziesing, Finnigan (M)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Baillie, Will (M)        
  > Hoffmann, Declan (M)        
  > Moncrieff, Charlie (M)        


Under 14 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Dale, Thomas (M)        
  > Hayes, Liam (M)        
  > Martin, Flynn (M)        
  > Roberts, Riley (M)        
2 Glenelg SLSC Team A Glenelg SLSC 5    
  > Boots, Lachlan (M)        
  > De Ieso, Dante (M)        
  > Sammut, Cormac (M)        
  > Vine, Fraser (M)        
  > Young, Isaac (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Kingshott, Thomas (M)        
  > Kinsey, Flynn (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
  > Wheeldon, George (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Ball, Sam (M)        
  > Clark, Edward (M)        
  > Doherty, Jesse (M)        
  > Thornton, Liam (M)        
5 Hampton LSC Team A Hampton LSC 2    
  > Costello, Lachlan (M)        
  > Doolan, Ben (M)        
  > Griffin, Thomas (M)        
  > Ziesing, Finnigan (M)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > Simondson, Carl (M)        
  > Uberti, Shilo (M)        
  > Uberti, Michael (M)        
  > Webster, Charlie (M)        


Under 14 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Hendy, Clare (F)        
  > Lockhart-Meaney, Cassidy (F)        
  > Munro, Anna (F)        
  > Simmons, Charlotte (F)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Happ, Kyalla (F)        
  > Jenkins, Olivia (F)        
  > Kefalas, Angelique (F)        
  > Robinson, Bella (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Austin, Isabella (F)        
  > Condon, Emily (F)        
  > Fraser-Smith, Georgia (F)        
  > Macaulay, Alexandra (F)        
4 Altona LSC Team A Altona LSC 3    
  > Huell, Caitlin (F)        
  > Jungfer, Aimee (F)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Barrow, Felicity (F)        
  > Cavanagh, Tarni (F)        
  > Crofts, Ruby (F)        
  > Gorringe, Lilyana (F)        
6 Hampton LSC Team A Hampton LSC 1    
  > Anderson, Lucy (F)        
  > Cameron, Isabella (F)        
  > Dick, Georgia (F)        


Under 14 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Robinson, Bella (F) Jan Juc SLSC 6    
2 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 5    
3 Munro, Anna (F) Mornington LSC 4    
4 Harvie, Ashleigh (F) Mentone LSC 3    
5 Schmidt, Hannah (F) Mentone LSC 2    
6 Carr, Gabriella (F) Glenelg SLSC 1    


Under 14 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Warmuz, Stephanie (F)        
  > Wyatt, Megan (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Lockhart-Meaney, Cassidy (F)        
  > Simmons, Charlotte (F)        
  > Van Raay, Lily (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Barrow, Felicity (F)        
  > Cavanagh, Tarni (F)        
  > Schmidt, Hannah (F)        
4 Mentone LSC Team C Mentone LSC 3    
  > Harvie, Ashleigh (F)        
  > Pfeiffer, Paige (F)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Austin, Isabella (F)        
  > Condon, Emily (F)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Robinson, Bella (F)        
  > Thompson, Lucie (F)        


Under 14 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Austin, Isabella (F) Point Leo SLSC 6    
2 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 5    
3 Carr, Gabriella (F) Glenelg SLSC 4    
4 Happ, Kyalla (F) Jan Juc SLSC 3    
5 Bohan, Ashlee (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Schmidt, Hannah (F) Mentone LSC 1    


Under 14 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Happ, Kyalla (F)        
  > O'Hanlon, Julia (F)        
  > Swan, Keeley (F)        
2 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 5    
  > Kefalas, Angelique (F)        
  > Robinson, Bella (F)        
  > Sandner, Zoe (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Austin, Isabella (F)        
  > Condon, Emily (F)        
  > Fraser-Smith, Georgia (F)        
4 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 3    
  > Droste, Alex (F)        
  > Johnson, Elissa (F)        
  > McCoy, Clancy (F)        
  > Ragg, Emma (F)        
5 Altona LSC Team A Altona LSC 2    
  > Huell, Caitlin (F)        
  > Jungfer, Aimee (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Beales, Rose (F)        
  > Bohan, Ashlee (F)        
  > Occhipinti, Olivia (F)        


Under 14 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Hendy, Clare (F)        
  > Lockhart-Meaney, Cassidy (F)        
  > McFarlane, Xiara (F)        
  > Simmons, Charlotte (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Barrow, Felicity (F)        
  > Cavanagh, Tarni (F)        
  > Crofts, Ruby (F)        
  > Gorringe, Lilyana (F)        
  > Schmidt, Hannah (F)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Happ, Kyalla (F)        
  > Murphy, Trinity (F)        
  > O'Hanlon, Julia (F)        
  > Reade, Tamsyn (F)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Austin, Isabella (F)        
  > Condon, Emily (F)        
  > Hoskins, Charlotte (F)        
  > Laity, Eliza (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Beales, Rose (F)        
  > Bohan, Ashlee (F)        
  > Coulson, Chelsea (F)        
  > Occhipinti, Olivia (F)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Droste, Alex (F)        
  > Johnson, Elissa (F)        
  > McCoy, Clancy (F)        
  > Ragg, Emma (F)        


Under 15 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Aufmanis, Tatiana (F)        
  > Barrow, Felicity (F)        
2 Mentone LSC Team B Mentone LSC 5    
  > O'Sullivan, Amelia (F)        
  > Rees, Josie (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Hoskins, Charlotte (F)        
  > Macaulay, Alexandra (F)        
4 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 3    
  > Warmuz, Stephanie (F)        
  > Wyatt, Megan (F)