2016 Victorian Masters Championships - Lorne SLSC (Event Date: 06/02/2016)

Final Results

Generated on 19/02/2019 2:16 pm


100 yrs min. Mens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Christian, Frank (M)        
  > Russell, Peter (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Hood, Darren (M)        
  > Jack, Jamie (M)        
  > Robertson, Tim (M)        
  > Walker, Julian (M)        
3 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 4    
  > Aliotti, Marc (M)        
  > Doherty, Paul (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Asher, Robin (M)        
  > Lamb, Travis (M)        
  > Solterbeck, Arne (M)        
5 Portland SLSC Team A Portland SLSC 2    
  > Johnstone, David (M)        
  > Murrell, Andrew (M)        


110 yrs min. Mens Ski Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Grainger, Nickolas (M)        
2 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 5    
  > de Leeuw, Russell (M)        
  > de Leeuw, Earl (M)        
  > McMullan, Vince (M)        
3 Seaspray SLSC Team A Seaspray SLSC 4    
  > Centra, Rodney (M)        
  > Fleming, Matthew (M)        
  > Greenwood, Benjamin (M)        
  > Lazzaro, Neil (M)        
  > Ronchi, Ernest (M)        
  > Turner, Carl (M)        
4 Seaspray SLSC Team B Seaspray SLSC 3    
  > Boyd, Keith (M)        
5 Christies Beach SLSC Team B Christies Beach SLSC 2    
  > de Leeuw, Peter (M)        


110 yrs min. Mens Surf Board Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Annan, Stuart (M)        
  > Evans, James (M)        
2 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 5    
  > de Leeuw, Russell (M)        
  > de Leeuw, Earl (M)        
  > McMullan, Vince (M)        


110 yrs min. Mens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Annan, Stuart (M)        
  > Barbarino, Michael (M)        
  > Evans, James (M)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Greening, Travis (M)        
3 Seaspray SLSC Team A Seaspray SLSC 4    
  > Centra, Rodney (M)        
  > Fleming, Matthew (M)        
  > Greenwood, Benjamin (M)        
  > Lazzaro, Neil (M)        
  > Ronchi, Ernest (M)        
  > Turner, Carl (M)        


110 yrs min. Womens Ski Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Wadling, Lisa (F)        


110 yrs min. Womens Surf Board Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Boness, Cheryl (F)        
  > Read, Rebecca (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > MacFarlane, Katie (F)        
  > webster, sarah (F)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Reyntjes, Wendy (F)        


110 yrs min. Womens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Wadling, Lisa (F)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > MacFarlane, Katie (F)        
  > webster, sarah (F)        


120 yrs min. Mens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Barbarino, Michael (M)        
  > Crilley, Guy (M)        
  > Kight, Tim (M)        
  > Meyer, Michael (M)        


120 yrs min. Mens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Big A and the Miracles Lorne SLSC 6    
  > Duffield, Andrew (M)        
  > McCombe, Jarred (M)        
  > McCombe, Alistair (M)        
  > Mugavin, Daniel (M)        
  > Steven, Andrew (M)        


120 yrs min. Mens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 6    
  > Brodie, Colin (M)        
  > Dickson, Ingilby (M)        
  > Edmonds, Shane (M)        
2 Portland SLSC Team A Portland SLSC 5    
  > Atchison, Adam (M)        
  > Edwards, Michael (M)        
  > Eldridge, Graham (M)        
  > MURRELL, Ernest (M)        


130 yrs min Mens Ski Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Altman, Anthony (M)        
  > Patrick, Paul (M)        
  > Read, Tristan (M)        
2 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 5    
  > Edmonds, Shane (M)        
  > Peasnell, Ross (M)        
  > Solly, Matthew (M)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Ford, Jon (M)        
  > McDonald, Clayton (M)        
  > Rydberg, Hayden (M)        
4 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 3    
  > Day, Peter (M)        
  > Johnson, Ben (M)        
  > Owen, Mark (M)        
5 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 2    
  > Caris, Gordon (M)        
6 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 1    
  > Minns, Travis (M)        


130 yrs min Mens Surf Board Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Goulding, Cliff (M)        
  > Seddon, Stephen (M)        
2 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 5    
  > Read, Tristan (M)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Ford, Jon (M)        
  > McDonald, Clayton (M)        
4 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3    
  > Hetherington, Peter (M)        
  > Sando, Christopher (M)        
  > Welsh, Lucas (M)        
5 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 2    
  > Brown, Grant (M)        
  > East, Colin (M)        
  > Ozzella, Marco (M)        
  > Trezona, Paul (M)        
6 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 1    
  > Clarke, Nicholas (M)        
  > Doherty, Paul (M)        


130 yrs min Mens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Altman, Anthony (M)        
  > Read, Tristan (M)        
  > Singleton, Glenn (M)        
2 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 5    
  > Dickson, Ingilby (M)        
  > Edmonds, Shane (M)        
  > Larke, Stuart (M)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Halls, Tristan (M)        
  > Morley, Adam (M)        
  > Orwin, Anthony (M)        
4 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 3    
  > Fox, Russel (M)        
  > Goulding, Cliff (M)        
  > Seddon, Stephen (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Ford, Jon (M)        
  > Knight, Ian (M)        
  > Rydberg, Hayden (M)        
6 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 1    
  > Minns, Travis (M)        
  > Patrick, Paul (M)        


130 yrs min Womens Ski Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Hampton LSC Team A Hampton LSC 6    
  > Cameron, Sarah (F)        
  > Costello, Yvette (F)        
  > Webster, Caroline (F)        


130 yrs min Womens Surf Board Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Hampton LSC Team A Hampton LSC 6    
  > Costello, Yvette (F)        
  > Dwyer, Samantha (F)        
  > Webster, Caroline (F)        


130 yrs min Womens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Harrop, Nicola (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Costello, Yvette (F)        
  > Dwyer, Samantha (F)        
  > Webster, Caroline (F)        
3 Hampton LSC Team B Hampton LSC 4    
  > Cameron, Sarah (F)        
  > Mawkes, Leonie (F)        
  > Tuffley, Justine (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > McDonald, Amenah (F)        
  > White, Simone (F)        


140 yrs min. Mens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Yahoo's Lorne SLSC 6    
  > Greaves, Geoff (M)        
  > Kruse, Tim (M)        
  > Van Deuren, Kevin (M)        
  > Whitworth, Mark (M)        
2 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 5    
  > Collis, Sam (M)        
  > Dale, Hamish (M)        
  > Hunter, Anthony (M)        
  > Napier, Matthew (M)        


140 yrs min. Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Brennan, Martina (F)        
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > MacFarlane, Katie (F)        
  > webster, sarah (F)        


140 yrs min. Womens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Anglesea SLSC Anglesea Agents Anglesea SLSC 6    
  > Fowler, Holly (F)        
  > Glen, Sally (F)        
  > Gray, Yvette (F)        
  > Plowman, Cindy (F)        


150 yrs min Male Ski Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 6    
  > Cameron, Rowan (M)        
  > Clark, Timothy (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Bohan, Nicholas (M)        
  > Conquit, Sean (M)        
  > Cornes, Wayne (M)        


150 yrs min Male Surf Board Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bohan, Nicholas (M)        
  > Conquit, Sean (M)        
  > Fitzgerald, John (M)        
2 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 5    
  > Grainger, Julian (M)        
  > Schall-Riaucour, Andreas (M)        
  > Wilson, Lachlan (M)        
3 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 4    
  > Fifield, Scott (M)        
  > Hood, Darren (M)        
  > Jack, Jamie (M)        
  > McGill, Cameron (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 3    
  > Mahoney, Gavin (M)        
  > Sampson, Bruce (M)        
  > Vains, John (M)        
5 Hampton LSC Team A Hampton LSC 2    
  > Costello, Peter (M)        
  > Garbelotto, Mark (M)        
  > Lawrence, Andrew (M)        
  > Sando, Christopher (M)        
6 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Jennings, Kevin (M)        
  > Jennings, Joseph (M)        


150 yrs min Male Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 6    
  > Carr, Richard (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Ford, Jon (M)        
3 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 4    
  > Hood, Darren (M)        
  > McGill, Cameron (M)        
  > Norman, Scott (M)        
4 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 3    
  > Harrison, Dwight (M)        
  > Wilson, Lachlan (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Abfalter, Greg (M)        
  > Asher, Robin (M)        
  > Conquit, Sean (M)        
  > Cornes, Wayne (M)        
  > Fitzgerald, John (M)        
  > Sampson, Bruce (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Solterbeck, Arne (M)        
  > Strachan, William (M)        
  > Vains, John (M)        


150 yrs min Womens Surf Board Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Askeland, Belinda (F)        
  > Powderly, Faye (F)        
  > Selman, Jo (F)        


150 yrs min Womens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Askeland, Belinda (F)        
  > Campisano, Carole (F)        
  > Harrop, Nicola (F)        
  > Moncrieff, Cathy (F)        
  > Powderly, Faye (F)        
  > Selman, Jo (F)        


160 yrs min Females Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Creaney, Janet (F)        
  > Howell, Claire (F)        
  > Sidaoui, Maha (F)        
  > Tolan, Rebecca (F)        
2 Ocean Grove SLSC Ocean Groove Ocean Grove SLSC 5    
  > Gruar, Julia (F)        
  > Hayes, Katie (F)        
  > James, Tania (F)        
  > Topolcsanyi, Fiona (F)        
3 Ocean Grove SLSC Sea Dragons Ocean Grove SLSC 4    
  > Holding, Tracey (F)        
  > Hughes, Philippa (F)        
  > O'Brien, Kristin (F)        
  > Scherf, Kym (F)        


160 yrs min Males Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC E Coli Mordialloc LSC 6    
  > Marshall, Bryon (M)        
  > Pertich, Robert (M)        
  > Tennant, Rob (M)        
  > Treganowan, Andy (M)        
  > Vaughan, Jason (M)        
2 Mordialloc LSC Sweeps Mordialloc LSC 5    
  > Macqueen, Scott (M)        
  > Mulcahy, Matthew (M)        
  > Nesbitt, Timothy (M)        
  > Pearson, Conrad (M)        
  > Stranger, Murray (M)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Bull, Damien (M)        
  > Charlesworth, Josh (M)        
  > Logan, Craig (M)        
  > Muller, James (M)        
  > Tesmer, Marco (M)        
4 Altona LSC Team A Altona LSC 3    
  > Adams, Shane (M)        
  > Hunt, Aaron (M)        
  > Jacobson, Jamie (M)        
  > Lindsay, Peter (M)        


170 yrs min Male Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 6    
  > Harper, Tim (M)        
  > Harvey, John (M)        
  > Hood, Darren (M)        
  > McGill, Cameron (M)        
  > Norman, Scott (M)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Holt, Jonathan (M)        
  > Johnson, Mark (M)        
  > Payne, Simon (M)        
  > Vorrath, Kester (M)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Blake, Darren (M)        
  > Hill, Andrew (M)        
  > Smith, Owen (M)        
  > Tuffley, Stephen (M)        
  > Welsh, Lucas (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Bennett, Ian (M)        
  > Collinson, David (M)        
  > Jennings, Joseph (M)        
  > Petrus, John (M)        
5 Mordialloc LSC Team B Mordialloc LSC 2    
  > Annan, Stuart (M)        
  > Bull, Paul (M)        
  > Irwin, Stephen (M)        
  > Thompson, Dale (M)        
6 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 1    
  > Merrigan, Simon (M)        


170 yrs min Male Ski Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Fitzgerald, John (M)        
  > Renton, David (M)        
  > Strachan, William (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Goulding, Ken (M)        
  > Orwin, Anthony (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Tierney, Paul (M)        
  > Topolcsanyi, Andrew (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 3    
  > Gemmill, Christopher (M)        
5 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 2    
  > Askeland, Terry (M)        
  > Turner, Kevin (M)        
  > Vajda, Stephen (M)        


170 yrs min Male Surf Board Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Cornes, Wayne (M)        
  > Pavia, David (M)        
  > Strachan, William (M)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Askeland, Terry (M)        
  > Turner, Kevin (M)        
  > Vajda, Stephen (M)        
3 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 4    
  > Brooks, Matthew (M)        
  > Crilley, George (M)        
  > Rattenbury, Grant (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 3    
  > Sampson, Bruce (M)        
  > Sweeney, Graeme (M)        


170 yrs min Male Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Christian, Frank (M)        
  > Gibson, Andrew (M)        
  > McDonald, Clayton (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Hill, Gregor (M)        
  > Renton, David (M)        
  > Sweeney, Graeme (M)        
  > Tierney, Paul (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Asher, Robin (M)        
  > Bohan, Nicholas (M)        
4 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Crilley, George (M)        
  > Eastman, Christopher (M)        
  > Thompson, Dale (M)        


170 yrs min Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Aylward, Julie (F)        
  > Hanson, Debra (F)        
  > Harrop, Nicola (F)        
  > Selman, Jo (F)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Doherty, Tara (F)        
  > Lethlean, Stacey (F)        
  > Sawyer, Dana (F)        
  > Starr, Jane (F)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Dwyer, Samantha (F)        
  > Massey, Susie (F)        
  > Tuffley, Justine (F)        
  > Webster, Caroline (F)        
4 Hampton LSC Team B Hampton LSC 3    
  > Cameron, Sarah (F)        
  > Haydon, Kirsty (F)        
  > Lawrence, Carol (F)        
  > Mawkes, Leonie (F)        
  > Welsh, Tiffany (F)        


180 yrs min Female Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Port Fairy SLSC Port Fairy Firebirds Port Fairy SLSC 6    
  > Boyd, Leonie (F)        
  > Dalton, Tania (F)        
  > Dwyer, Nicole (F)        
  > Green, Brooke (F)        


180 yrs min Males Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Port Fairy SLSC Port Fairy Shearwaters Port Fairy SLSC 6    
  > Buchanan, Paul (M)        
  > Dalton, Gregory (M)        
  > Dwyer, Dean (M)        
  > Hetherington, Scott (M)        
  > Murrihy, Shaun (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Mitchell, Cameron (M)        
  > Moreton, Richard (M)        
  > Rose, Paul (M)        
  > Squires, Gary (M)        
3 Mordialloc LSC Wreckers Mordialloc LSC 4    
  > Foord, Robert (M)        
  > Goodchild, Brett (M)        
  > O'Leary, Sean (M)        
  > Pearson, Conrad (M)        
  > Raymond, Ken (M)        


200 yrs min Males Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Askeland, Terry (M)        
  > Hende, Andrew (M)        
  > Tucker, Simon (M)        
  > Turner, Kevin (M)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Costello, Peter (M)        
  > Garbelotto, Mark (M)        
  > Lawrence, Andrew (M)        
  > Reed, Andrew (M)        
  > Sando, Christopher (M)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Gibson, Andrew (M)        
  > Lethlean, Mark (M)        
  > Russell, David (M)        
  > Rydberg, Hayden (M)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Freake, Malcolm (M)        
  > Patrick, Paul (M)        
  > Singleton, Glenn (M)        
5 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 2    
  > Fifield, Scott (M)        
  > Hood, Darren (M)        
  > Jack, Jamie (M)        
  > Robertson, Tim (M)        
  > Taylor, Geoffrey (M)        
  > Walker, Julian (M)        
  > Wootton, Nicholas (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Burger, Winston (M)        
  > Crilley, George (M)        
  > Jefferies, Marc (M)        
  > Rattenbury, Grant (M)        


200 yrs min Males Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Anderson, David (M)        
  > Gawne, Trevor (M)        
  > Harrison, Stephen (M)        
  > Nichols, Cameron (M)        


200 yrs min Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Erickson-Clark, Sue (F)        
  > Lister, Robyn (F)        
  > Thomas, Jacqueline (F)        
  > YOUNG, Peta (F)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Jack, Leanne (F)        
  > Marshall, Julie (F)        
  > Netherclift, Kathy (F)        
  > Wootton, Vanessa (F)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Askeland, Belinda (F)        
  > Aylward, Julie (F)        
  > Campisano, Carole (F)        
  > Moncrieff, Cathy (F)        


220 yrs min. Mixed Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 St Kilda LSC Angry Dogs St Kilda LSC 6    
  > Lark, Ken (M)        
  > Stacey, Marcus (M)        
  > Walkington, Peter (M)        
  > Wells, Robert (M)        
  > Younis, Paul (M)        
2 Seaspray SLSC Team A Seaspray SLSC 5    
  > Brown, James (M)        
  > Johnston, Bruce (M)        
  > Kent, Michael (M)        
  > Mawley, Stuart (M)        
  > Noble, William (M)        


240 yrs min. Mixed Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Antiques Fairhaven SLSC 6    
  > Cato, Stuart (M)        
  > Pamminger, Francis (M)        
  > Ross, Malcolm (M)        
  > Sill, John (M)        
  > Thompson, David (M)        
2 Anglesea SLSC Anglesea Drifters Anglesea SLSC 5    
  > Holding, Richard (M)        
  > McGain, Ian (M)        
  > Warburton, David (M)        
  > White, Barry (M)        


30-34 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Tennant, Rob (M) Mordialloc LSC 6    
2 Kight, Tim (M) Mordialloc LSC 5    
3 Bull, Paul (M) Mordialloc LSC 4    
4 Crilley, Guy (M) Mordialloc LSC 3    


30-34 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Meyer, Michael (M) Mordialloc LSC 6    
2 Crilley, Guy (M) Mordialloc LSC 5    
3 Rydberg, Hayden (M) Point Leo SLSC 4    


30-34 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Tennant, Rob (M) Mordialloc LSC 6    
2 Meyer, Michael (M) Mordialloc LSC 5    
3 Kight, Tim (M) Mordialloc LSC 4    
4 Crilley, Guy (M) Mordialloc LSC 3    
5 Bull, Paul (M) Mordialloc LSC 2    
6 Jennings, Joseph (M) Mentone LSC 1    


30-34 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fox, Russel (M)        
2 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 5    
  > de Leeuw, Russell (M)        
  > de Leeuw, Earl (M)        
3 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 4    
  > Brain, Robert (M)        
  > Kerr, Philip (M)        
4 Seaspray SLSC Team A Seaspray SLSC 3    
  > Lazzaro, Neil (M)        


30-34 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Rydberg, Hayden (M) Point Leo SLSC 6    
2 Halls, Tristan (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Lazzaro, Neil (M) Seaspray SLSC 4    


30-34 Mens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Rydberg, Hayden (M) Point Leo SLSC 6    
2 Crilley, Guy (M) Mordialloc LSC 5    
3 Tennant, Rob (M) Mordialloc LSC 4    
4 Bull, Paul (M) Mordialloc LSC 3    


30-34 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Fox, Russel (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 de Leeuw, Russell (M) Christies Beach SLSC 5    
3 Brain, Robert (M) Warrnambool SLSC 4    
4 de Leeuw, Earl (M) Christies Beach SLSC 3    
5 Lazzaro, Neil (M) Seaspray SLSC 2    
6 Barns, Steven (M) Christies Beach SLSC 1    


30-34 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Halls, Tristan (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Lazzaro, Neil (M) Seaspray SLSC 5    
3 Jennings, Joseph (M) Mentone LSC 4    
4 de Leeuw, Russell (M) Christies Beach SLSC 3    
5 de Leeuw, Earl (M) Christies Beach SLSC 2    
6 Rydberg, Hayden (M) Point Leo SLSC 1    


30-34 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Rydberg, Hayden (M) Point Leo SLSC 6    
2 Barns, Steven (M) Christies Beach SLSC 5    


30-34 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Atchison, Clare (F) Portland SLSC 6    
2 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 5    
3 Finnigan, Amy (F) Port Fairy SLSC 4    


30-34 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Atchison, Clare (F) Portland SLSC 6    
2 Finnigan, Amy (F) Port Fairy SLSC 5    


30-34 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Atchison, Clare (F) Portland SLSC 5    
3 Finnigan, Amy (F) Port Fairy SLSC 4    


30-34 Womens Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    


30-34 Womens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Atchison, Clare (F) Portland SLSC 5    


30-34 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Frost, Stephanie (F) Half Moon Bay SLSC 5    


30-34 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Atchison, Clare (F) Portland SLSC 5    
3 Frost, Stephanie (F) Half Moon Bay SLSC 4    


30-34 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > MacFarlane, Katie (F)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Frost, Stephanie (F)        
  > Van De Water, Kelli (F)        


30-34 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Frost, Stephanie (F) Half Moon Bay SLSC 5    


35-39 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Eichler, Benjamin (M) Portland SLSC 6    
2 Evans, James (M) Mordialloc LSC 5    
3 Annan, Stuart (M) Mordialloc LSC 4    
4 Griffiths, Xavier (M) Mordialloc LSC 3    


35-39 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Eichler, Benjamin (M) Portland SLSC 6    
2 Atchison, Adam (M) Portland SLSC 5    
3 Blake, Adrian (M) Hampton LSC 4    
4 Griffiths, Xavier (M) Mordialloc LSC 3    


35-39 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Eichler, Benjamin (M) Portland SLSC 6    
2 Grainger, Julian (M) Portsea SLSC 5    
3 Evans, James (M) Mordialloc LSC 4    
4 Annan, Stuart (M) Mordialloc LSC 3    
5 Atchison, Adam (M) Portland SLSC 2    
6 Palazzolo, David (M) Mordialloc LSC 1    


35-39 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Bancoora SLSC Team A Bancoora SLSC 6    
  > Armitage, Joel (M)        
  > Muhlebach, Nicholas (M)        
2 Seaspray SLSC Team A Seaspray SLSC 5    
  > Centra, Rodney (M)        
  > Greenwood, Benjamin (M)        
3 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 4    
  > Annan, Stuart (M)        
  > Brooks, Matthew (M)        


35-39 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Armitage, Joel (M) Bancoora SLSC 6    
2 Grainger, Julian (M) Portsea SLSC 5    
3 Holliday, Shane (M) Wye River SLSC 4    
4 Centra, Rodney (M) Seaspray SLSC 3    
5 Greenwood, Benjamin (M) Seaspray SLSC 2    


35-39 Mens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Evans, James (M) Mordialloc LSC 6    
2 Blake, Adrian (M) Hampton LSC 5    
3 Atchison, Adam (M) Portland SLSC 4    
4 Eichler, Benjamin (M) Portland SLSC 3    


35-39 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Centra, Rodney (M) Seaspray SLSC 6    
2 Kerr, Philip (M) Warrnambool SLSC 5    
3 Armitage, Joel (M) Bancoora SLSC 4    
4 Greenwood, Benjamin (M) Seaspray SLSC 3    
5 Muhlebach, Nicholas (M) Bancoora SLSC 2    
6 Grainger, Julian (M) Portsea SLSC 1    


35-39 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Annan, Stuart (M) Mordialloc LSC 6    
2 Evans, James (M) Mordialloc LSC 5    
3 Blake, Adrian (M) Hampton LSC 4    
4 Eichler, Benjamin (M) Portland SLSC 3    
5 Armitage, Joel (M) Bancoora SLSC 2    


35-39 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Annan, Stuart (M)        
  > Evans, James (M)        
2 Bancoora SLSC Team A Bancoora SLSC 5    
  > Armitage, Joel (M)        
  > Muhlebach, Nicholas (M)        
3 Portland SLSC Team A Portland SLSC 4    
  > Atchison, Adam (M)        
  > Eichler, Benjamin (M)        
4 Mordialloc LSC Team B Mordialloc LSC 3    
  > Griffiths, Xavier (M)        
  > Thompson, Dale (M)        
5 Hampton LSC Team A Hampton LSC 2    
  > Blake, Adrian (M)        
  > Lawrence, Andrew (M)        


35-39 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Blake, Adrian (M) Hampton LSC 6    
2 Evans, James (M) Mordialloc LSC 5    
3 Grainger, Julian (M) Portsea SLSC 4    


35-39 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Carson, Ilona (F) Anglesea SLSC 6    
2 Rose, Shara (F) Portland SLSC 5    
3 Stephens, Emily (F) Apollo Bay SLSC 4    
4 Hartley-Jackson, Natasha (F) Mount Martha LSC 3    


35-39 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Rose, Shara (F) Portland SLSC 6    
2 Welsh, Tiffany (F) Hampton LSC 5    


35-39 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Carson, Ilona (F) Anglesea SLSC 6    
2 Dwyer, Nicole (F) Port Fairy SLSC 5    
3 Rose, Shara (F) Portland SLSC 4    
4 Welsh, Tiffany (F) Hampton LSC 3    
5 Hartley-Jackson, Natasha (F) Mount Martha LSC 2    


35-39 Womens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Stephens, Emily (F) Apollo Bay SLSC 6    
2 Rose, Shara (F) Portland SLSC 5    


35-39 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Stephens, Emily (F) Apollo Bay SLSC 6    


35-39 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Stephens, Emily (F) Apollo Bay SLSC 6    
2 Hartley-Jackson, Natasha (F) Mount Martha LSC 5    


40-44 mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Pratt, Michael (M) Hampton LSC 6    
2 Norman, Scott (M) Mount Martha LSC 5    
3 Payne, Simon (M) Mordialloc LSC 4    
4 Jefferies, Marc (M) Mordialloc LSC 3    
5 James, Murray (M) Hampton LSC 2    
6 Holt, Jonathan (M) Mordialloc LSC 1    


40-44 mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Paul (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Johnson, Ben (M) Warrnambool SLSC 5    
3 Vorrath, Kester (M) Mordialloc LSC 4    
4 Sheehan, Vincent (M) Lorne SLSC 3    
5 Payne, Simon (M) Mordialloc LSC 2    
6 Occhipinti, Vince (M) Ocean Grove SLSC 1    


40-44 mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Norman, Scott (M) Mount Martha LSC 6    
2 Turner, Carl (M) Seaspray SLSC 5    
3 Pratt, Michael (M) Hampton LSC 4    
4 James, Murray (M) Hampton LSC 3    
5 Welsh, Lucas (M) Hampton LSC 2    
6 Holt, Jonathan (M) Mordialloc LSC 1    


40-44 mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Patrick, Paul (M)        
  > Read, Tristan (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Morley, Adam (M)        
  > Seddon, Stephen (M)        
3 Seaspray SLSC Team A Seaspray SLSC 4    
  > Fleming, Matthew (M)        
  > Ronchi, Ernest (M)        
  > Turner, Carl (M)        
4 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 3    
  > Minns, Travis (M)        


40-44 mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tristan (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Edmonds, Shane (M) Anglesea SLSC 5    
3 Ronchi, Ernest (M) Seaspray SLSC 4    
4 Clarke, Nicholas (M) Point Leo SLSC 3    


40-44 mens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tristan (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Larke, Stuart (M) Anglesea SLSC 5    
3 Vorrath, Kester (M) Mordialloc LSC 4    
4 Blake, Darren (M) Hampton LSC 3    
5 Solly, Matthew (M) Anglesea SLSC 2    
6 Pratt, Michael (M) Hampton LSC 1    


40-44 mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Seddon, Stephen (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Ronchi, Ernest (M) Seaspray SLSC 5    
3 Singleton, Glenn (M) Fairhaven SLSC 4    
4 Edmonds, Shane (M) Anglesea SLSC 3    
5 Russell, Karl (M) Lorne SLSC 2    


40-44 mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Seddon, Stephen (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Clarke, Nicholas (M) Point Leo SLSC 5    
3 Ozzella, Marco (M) Christies Beach SLSC 4    
4 Johnson, Ben (M) Warrnambool SLSC 3    
5 Solly, Matthew (M) Anglesea SLSC 2    
6 Holt, Jonathan (M) Mordialloc LSC 1    


40-44 mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Patrick, Paul (M)        
  > Read, Tristan (M)        
2 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 5    
  > Edmonds, Shane (M)        
  > Larke, Stuart (M)        
3 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 4    
  > Minns, Travis (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Clark, Andrew (M)        
5 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 2    
  > Holt, Jonathan (M)        
  > Vorrath, Kester (M)        
6 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 1    
  > Brown, Grant (M)        
  > McMullan, Vince (M)        


40-44 mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Edmonds, Shane (M) Anglesea SLSC 6    
2 Read, Tristan (M) Fairhaven SLSC 5    
3 Larke, Stuart (M) Anglesea SLSC 4    
4 Vorrath, Kester (M) Mordialloc LSC 3    
5 Patrick, Paul (M) Fairhaven SLSC 2    
6 Blake, Darren (M) Hampton LSC 1    


40-44 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 webster, sarah (F) Mordialloc LSC 6    
2 Aylward, Julie (F) Black Rock LSC 5    
3 Brennan, Martina (F) Mordialloc LSC 4    
4 Harrop, Nicola (F) Black Rock LSC 3    
5 Tuffley, Justine (F) Hampton LSC 2    


40-44 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Aylward, Julie (F) Black Rock LSC 6    
2 Brennan, Martina (F) Mordialloc LSC 5    
3 Young, Michelle (F) Mordialloc LSC 4    
4 Read, Rebecca (F) Lorne SLSC 3    
5 Tuffley, Justine (F) Hampton LSC 2    
6 Harrop, Nicola (F) Black Rock LSC 1    


40-44 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Aylward, Julie (F) Black Rock LSC 6    
2 Green, Brooke (F) Port Fairy SLSC 5    
3 McDonald, Amenah (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 webster, sarah (F) Mordialloc LSC 3    
5 Brennan, Martina (F) Mordialloc LSC 2    
6 Harrop, Nicola (F) Black Rock LSC 1    


40-44 Womens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Grundy, Sonia (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
2 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 5    
  > Ambrosi, Joanne (F)        
  > Reyntjes, Wendy (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Frost, Stephanie (F)        
  > Van De Water, Kelli (F)        


40-44 Womens Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Marshall, Naantali (F) Anglesea SLSC 6    
2 Reyntjes, Wendy (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Wadling, Lisa (F) Lorne SLSC 4    


40-44 Womens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Marshall, Naantali (F) Anglesea SLSC 6    
2 Read, Rebecca (F) Lorne SLSC 5    
3 McDonald, Amenah (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Tuffley, Justine (F) Hampton LSC 3    
5 McGill, Caroline (F) Mount Martha LSC 2    
6 O'Brien, Kristin (F) Ocean Grove SLSC 1    


40-44 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Marshall, Naantali (F) Anglesea SLSC 6    
2 Wadling, Lisa (F) Lorne SLSC 5    
3 Ambrosi, Joanne (F) Fairhaven SLSC 4    
4 McGill, Caroline (F) Mount Martha LSC 3    
5 McDonald, Amenah (F) Ocean Grove SLSC 2    


40-44 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Ambrosi, Joanne (F)        
  > Reyntjes, Wendy (F)        
2 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 5    
  > Boness, Cheryl (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Aylward, Julie (F)        
  > Harrop, Nicola (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Fitzgerald, Melissa (F)        
  > McDonald, Amenah (F)        
5 Black Rock LSC Team B Black Rock LSC 2    
  > Selman, Jo (F)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Brennan, Martina (F)        
  > webster, sarah (F)        


40-44 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Marshall, Naantali (F) Anglesea SLSC 6    
2 Reyntjes, Wendy (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Ambrosi, Joanne (F) Fairhaven SLSC 4    
4 Read, Rebecca (F) Lorne SLSC 3    
5 McGill, Caroline (F) Mount Martha LSC 2    


45-49 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Stoll, Wayne (M) Portsea SLSC 6    
2 Warton, Barry (M) Altona LSC 5    
3 Harvey, John (M) Mount Martha LSC 4    
4 Thompson, Dale (M) Mordialloc LSC 3    
5 May, Steve (M) Hampton LSC 2    
6 Johnson, Mark (M) Mordialloc LSC 1    


45-49 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Warton, Barry (M) Altona LSC 6    
2 Kiss, Andrew (M) Portsea SLSC 5    
3 Stoll, Wayne (M) Portsea SLSC 4    
4 Merrigan, Simon (M) Point Leo SLSC 3    
5 Smith, Donovan (M) Hampton LSC 2    
6 May, Steve (M) Hampton LSC 1    


45-49 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Fitzgerald, John (M)        
  > Peatling, Steven (M)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Day, Peter (M)        
  > Owen, Mark (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 4    
  > Greer, John (M)        
  > Tierney, Paul (M)        
4 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 3    
  > Carr, Richard (M)        
  > Peasnell, Ross (M)        
5 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 2    
  > Altman, Anthony (M)        
  > Singleton, Glenn (M)        


45-49 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Altman, Anthony (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Schall-Riaucour, Andreas (M) Portsea SLSC 5    
3 McMullan, Vince (M) Christies Beach SLSC 4    
4 Lyons, Neil (M) Black Rock LSC 3    
5 McDonald, Clayton (M) Point Leo SLSC 2    


45-49 Mens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Braun, Frank (M) Point Leo SLSC 6    
2 McDonald, Clayton (M) Point Leo SLSC 5    
3 Condon, Hugh (M) Point Leo SLSC 4    
4 Schall-Riaucour, Andreas (M) Portsea SLSC 3    
5 Harrison, Dwight (M) Portsea SLSC 2    
6 Johnson, Mark (M) Mordialloc LSC 1    


45-49 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Peasnell, Ross (M) Anglesea SLSC 6    
2 Owen, Mark (M) Warrnambool SLSC 5    
3 Altman, Anthony (M) Fairhaven SLSC 4    
4 McMullan, Vince (M) Christies Beach SLSC 3    
5 Peatling, Steven (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Greer, John (M) Ocean Grove SLSC 1    


45-49 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Altman, Anthony (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Ross, Troy (M) Woolamai Beach SLSC 5    
3 Slykhuis, Mark (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Petrus, John (M) Mentone LSC 3    
5 Hill, Andrew (M) Hampton LSC 2    
6 Robertson, Tim (M) Mount Martha LSC 1    


45-49 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > McDonald, Clayton (M)        
  > Russell, Peter (M)        
2 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 5    
  > Harrison, Dwight (M)        
  > Stoll, Wayne (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Abfalter, Greg (M)        
  > Bohan, Nicholas (M)        
4 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 3    
  > Cargill, Travis (M)        
  > Doherty, Paul (M)        
5 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 2    
  > Brooks, Matthew (M)        
  > Johnson, Mark (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Fitzgerald, John (M)        
  > Greer, John (M)        


45-49 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Braun, Frank (M) Point Leo SLSC 6    
2 Brooks, Matthew (M) Mordialloc LSC 5    
3 Harrison, Dwight (M) Portsea SLSC 4    
4 Schall-Riaucour, Andreas (M) Portsea SLSC 3    
5 Johnson, Mark (M) Mordialloc LSC 2    
6 Condon, Hugh (M) Point Leo SLSC 1    


45-49 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 6    
2 MacFarlane, Katie (F) Mordialloc LSC 5    
3 Cameron, Sarah (F) Hampton LSC 4    
4 Dwyer, Samantha (F) Hampton LSC 3    
5 Roach, Marcia (F) Mordialloc LSC 2    
6 Massey, Susie (F) Hampton LSC 1    


45-49 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Dwyer, Samantha (F) Hampton LSC 6    
2 MacFarlane, Katie (F) Mordialloc LSC 5    
3 Thomas, Jacqueline (F) Mordialloc LSC 4    
4 Selman, Jo (F) Black Rock LSC 3    
5 Cameron, Sarah (F) Hampton LSC 2    


45-49 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Selman, Jo (F) Black Rock LSC 6    
2 Thomas, Jacqueline (F) Mordialloc LSC 5    
3 MacFarlane, Katie (F) Mordialloc LSC 4    
4 Dwyer, Samantha (F) Hampton LSC 3    
5 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 2    
6 Massey, Susie (F) Hampton LSC 1    


45-49 Womens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Boness, Cheryl (F) Lorne SLSC 6    
2 MacFarlane, Katie (F) Mordialloc LSC 5    
3 Sawyer, Dana (F) Point Leo SLSC 4    
4 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 3    
5 Dwyer, Samantha (F) Hampton LSC 2    


45-49 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Boness, Cheryl (F) Lorne SLSC 6    
2 MacFarlane, Katie (F) Mordialloc LSC 5    
3 Selman, Jo (F) Black Rock LSC 4    
4 Dwyer, Samantha (F) Hampton LSC 3    


45-49 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Sawyer, Dana (F)        
  > Starr, Jane (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Mawkes, Leonie (F)        
  > Webster, Caroline (F)        


45-49 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Boness, Cheryl (F) Lorne SLSC 6    
2 MacFarlane, Katie (F) Mordialloc LSC 5    
3 Dwyer, Samantha (F) Hampton LSC 4    
4 Sawyer, Dana (F) Point Leo SLSC 3    
5 Ford, Michele (F) Point Leo SLSC 2    


50-54 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Paul (M) Mordialloc LSC 6    
2 Daniel, Stephen (M) Portsea SLSC 5    
3 Harper, Tim (M) Mount Martha LSC 4    
4 Hood, Darren (M) Mount Martha LSC 3    
5 Sando, Christopher (M) Hampton LSC 2    
6 East, Colin (M) Christies Beach SLSC 1    


50-54 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Johnstone, David (M) Portland SLSC 6    
2 Irving, Stewart (M) Woolamai Beach SLSC 5    
3 Sando, Christopher (M) Hampton LSC 4    
4 Jack, Jamie (M) Mount Martha LSC 3    


50-54 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Harper, Tim (M) Mount Martha LSC 6    
2 Hood, Darren (M) Mount Martha LSC 5    
3 Bennett, Ian (M) Mentone LSC 4    
4 Taylor, Paul (M) Mordialloc LSC 3    
5 Daniel, Stephen (M) Portsea SLSC 2    
6 Lawrence, Andrew (M) Hampton LSC 1    


50-54 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Goulding, Cliff (M)        
  > Orwin, Anthony (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > Strachan, William (M)        
  > Vains, John (M)        
3 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 4    
  > Brown, Grant (M)        
  > East, Colin (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Paterson, Christopher (M)        
  > Sampson, Bruce (M)        


50-54 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Ford, Jon (M) Point Leo SLSC 6    
2 Strachan, William (M) Ocean Grove SLSC 4    
3 McGill, Cameron (M) Mount Martha LSC 4    


50-54 Mens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Russell, David (M) Point Leo SLSC 6    
2 Williamson, Peter (M) Lorne SLSC 5    
3 Knight, Ian (M) Point Leo SLSC 4    
4 Ford, Jon (M) Point Leo SLSC 3    
5 McGill, Cameron (M) Mount Martha LSC 2    
6 Bohan, Nicholas (M) Ocean Grove SLSC 1    


50-54 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Orwin, Anthony (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Fitzgerald, John (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Day, Peter (M) Warrnambool SLSC 4    
4 Strachan, William (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 McGill, Cameron (M) Mount Martha LSC 2    
6 Brown, Grant (M) Christies Beach SLSC 1    


50-54 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 McGill, Cameron (M) Mount Martha LSC 6    
2 Day, Peter (M) Warrnambool SLSC 5    
3 Fitzgerald, John (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Brown, Grant (M) Christies Beach SLSC 3    
5 Strachan, William (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Edwards, Michael (M) Portland SLSC 1    


50-54 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Ford, Jon (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Strachan, William (M)        
  > Vains, John (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Asher, Robin (M)        
  > Bohan, Nicholas (M)        
4 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 3    
  > Fifield, Scott (M)        
  > Jack, Jamie (M)        
  > McGill, Cameron (M)        
  > Wootton, Nicholas (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 2    
  > Sampson, Bruce (M)        
  > Solterbeck, Arne (M)        


50-54 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Russell, David (M) Point Leo SLSC 6    
2 Williamson, Peter (M) Lorne SLSC 6    
3 Ford, Jon (M) Point Leo SLSC 4    
4 Knight, Ian (M) Point Leo SLSC 3    
5 McGill, Cameron (M) Mount Martha LSC 2    
6 Brown, Grant (M) Christies Beach SLSC 1    


50-54 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Askeland, Belinda (F) Black Rock LSC 6    
2 Netherclift, Kathy (F) Mount Martha LSC 5    
3 Jack, Leanne (F) Mount Martha LSC 4    
4 Marshall, Julie (F) Mount Martha LSC 3    


50-54 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Solterbeck, Ann (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Starr, Jane (F) Point Leo SLSC 5    
3 Askeland, Belinda (F) Black Rock LSC 4    
4 Marshall, Julie (F) Mount Martha LSC 3    
5 Lethlean, Stacey (F) Point Leo SLSC 2    


50-54 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    
2 Jack, Leanne (F) Mount Martha LSC 5    
3 Marshall, Julie (F) Mount Martha LSC 4    
4 Askeland, Belinda (F) Black Rock LSC 3    
5 Netherclift, Kathy (F) Mount Martha LSC 2    
6 Starr, Jane (F) Point Leo SLSC 1    


50-54 Womens Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    


50-54 Womens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    
2 Starr, Jane (F) Point Leo SLSC 5    
3 Solterbeck, Ann (F) Ocean Grove SLSC 4    


50-54 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    


50-54 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    
2 Askeland, Belinda (F) Black Rock LSC 5    
3 Starr, Jane (F) Point Leo SLSC 4    
4 Jack, Leanne (F) Mount Martha LSC 3    


50-54 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Askeland, Belinda (F)        
  > Hanson, Debra (F)        


50-54 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    
2 Starr, Jane (F) Point Leo SLSC 5    


55-59 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Askeland, Terry (M) Black Rock LSC 6    
2 Fifield, Scott (M) Mount Martha LSC 5    
3 Pavia, David (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Wootton, Nicholas (M) Mount Martha LSC 3    


55-59 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Sutton, Philip (M) Lorne SLSC 6    
2 Murrell, Andrew (M) Portland SLSC 5    
3 Askeland, Terry (M) Black Rock LSC 4    
4 Lethlean, Mark (M) Point Leo SLSC 3    


55-59 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Askeland, Terry (M) Black Rock LSC 6    
2 Aliotti, Marc (M) Point Leo SLSC 5    
3 Fifield, Scott (M) Mount Martha LSC 4    
4 Murrell, Andrew (M) Portland SLSC 3    
5 Costello, Peter (M) Hampton LSC 2    
6 Pavia, David (M) Ocean Grove SLSC 1    


55-59 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Goulding, Cliff (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Vains, John (M) Ocean Grove SLSC 5    


55-59 Mens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Christian, Frank (M) Point Leo SLSC 6    
2 Asher, Robin (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Dickson, Ingilby (M) Anglesea SLSC 4    
4 Taylor, Geoffrey (M) Mount Martha LSC 3    
5 Fifield, Scott (M) Mount Martha LSC 2    
6 Aliotti, Marc (M) Point Leo SLSC 1    


55-59 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Vains, John (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Costello, Peter (M) Hampton LSC 5    
3 Goulding, Cliff (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Sweeney, Graeme (M) Ocean Grove SLSC 3    


55-59 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Vains, John (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Goulding, Cliff (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Aliotti, Marc (M) Point Leo SLSC 4    
4 Pavia, David (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Taylor, Geoffrey (M) Mount Martha LSC 2    


55-59 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Cargill, Travis (M)        
  > Christian, Frank (M)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Askeland, Terry (M)        
  > Vajda, Stephen (M)        


55-59 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Christian, Frank (M) Point Leo SLSC 6    
2 Dickson, Ingilby (M) Anglesea SLSC 5    
3 Asher, Robin (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Aliotti, Marc (M) Point Leo SLSC 3    
5 Taylor, Geoffrey (M) Mount Martha LSC 2    
6 Sweeney, Graeme (M) Ocean Grove SLSC 1    


55-59 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Lister, Robyn (F) Mordialloc LSC 6    
2 Murphy, Micheline (F) Portland SLSC 5    
3 Erickson-Clark, Sue (F) Mordialloc LSC 4    


55-59 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Moncrieff, Cathy (F) Black Rock LSC 6    
2 Erickson-Clark, Sue (F) Mordialloc LSC 5    
3 Lister, Robyn (F) Mordialloc LSC 4    


55-59 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Lister, Robyn (F) Mordialloc LSC 6    
2 Erickson-Clark, Sue (F) Mordialloc LSC 5    
3 Murphy, Micheline (F) Portland SLSC 4    
4 Moncrieff, Cathy (F) Black Rock LSC 3    
5 Campisano, Carole (F) Black Rock LSC 2    


55-59 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Campisano, Carole (F) Black Rock LSC 6    


55-59 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Murphy, Micheline (F) Portland SLSC 6    


55-59 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Powderly, Faye (F) Black Rock LSC 6    


60 yrs and over Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Barrand, Michael (M) Wye River SLSC 6    
2 Freake, Malcolm (M) Fairhaven SLSC 5    
3 Walker, Julian (M) Mount Martha LSC 4    
4 Crilley, George (M) Mordialloc LSC 3    


60 yrs and over Mens Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Barrand, Michael (M) Wye River SLSC 6    
2 Walker, Julian (M) Mount Martha LSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    
4 Burger, Winston (M) Mordialloc LSC 3    
5 Freake, Malcolm (M) Fairhaven SLSC 2    
6 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 1    


60 yrs and over Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Barrand, Michael (M) Wye River SLSC 6    
2 Freake, Malcolm (M) Fairhaven SLSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    
4 Walker, Julian (M) Mount Martha LSC 3    
5 Eldridge, Graham (M) Portland SLSC 2    
6 Thompstone, Geoffrey (M) Jan Juc SLSC 1    


60 yrs and over Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Renton, David (M)        
  > Tierney, Paul (M)        


60 yrs and over Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Cornes, Wayne (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 5    
3 Gibson, Andrew (M) Point Leo SLSC 4    
4 Wilson, Michael (M) Portsea SLSC 3    


60 yrs and over Mens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Brodie, Colin (M) Anglesea SLSC 6    
2 Tierney, Paul (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    
4 Gibson, Andrew (M) Point Leo SLSC 3    
5 Goudie, Richard (M) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Crilley, George (M) Mordialloc LSC 1    


60 yrs and over Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Renton, David (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Tierney, Paul (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Cornes, Wayne (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Gibson, Andrew (M) Point Leo SLSC 3    
5 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 2    
6 Wilson, Michael (M) Portsea SLSC 1    


60 yrs and over Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilley, George (M) Mordialloc LSC 6    
2 Eldridge, Graham (M) Portland SLSC 5    
3 Barrand, Michael (M) Wye River SLSC 4    
4 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 3    
5 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 2    
6 Wilson, Michael (M) Portsea SLSC 1    


60 yrs and over Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Tierney, Paul (M)        
2 Portland SLSC Team A Portland SLSC 5    
  > Eldridge, Graham (M)        
  > MURRELL, Ernest (M)        


60 yrs and over Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Brodie, Colin (M) Anglesea SLSC 6    
2 Eldridge, Graham (M) Portland SLSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    
4 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 3    


60 yrs and over Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Silom, Judith (F) Chelsea Longbeach SLSC 6    
2 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 5    


60 yrs and over Womens Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 0    


60 yrs and over Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Silom, Judith (F) Chelsea Longbeach SLSC 6    
2 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 5    


60 yrs and over Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 6    


60 yrs min. Womens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > MacFarlane, Katie (F)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Frost, Stephanie (F)        


80 yrs min. Mens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 6    
  > Clark, Peter (M)        
  > Edmonds, Shane (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Ford, Jon (M)        
  > Rydberg, Hayden (M)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Patrick, Paul (M)        
  > Read, Tristan (M)        
4 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 3    
  > Knight, Ian (M)        
5 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 2    
  > Grainger, Julian (M)        
  > Harrison, Dwight (M)        
6 Hampton LSC Team A Hampton LSC 1    
  > Blake, Darren (M)        
  > Blake, Adrian (M)        


80 yrs min. Womens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Boness, Cheryl (F)        
  > Read, Rebecca (F)        
2 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 5    
  > Ambrosi, Joanne (F)        
  > Reyntjes, Wendy (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Sawyer, Dana (F)        
  > Starr, Jane (F)        
4 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3    
  > Dwyer, Samantha (F)        
  > Webster, Caroline (F)        
5 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 2    
  > Harrop, Nicola (F)        
6 Ocean Grove SLSC Boaties Ocean Grove SLSC 1    
  > Hayes, Katie (F)        
  > O'Brien, Kristin (F)        


Masters Mixed Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fox, Russel (M)        
  > Frost, Stephanie (F)        
2 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 5    
  > Edmonds, Shane (M)        
  > Marshall, Naantali (F)        
3 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 4    
  > Russell, Karl (M)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Altman, Anthony (M)        
  > Reyntjes, Wendy (F)        
5 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 2    
  > Ambrosi, Joanne (F)        
  > Singleton, Glenn (M)        
6 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 1    
  > Seddon, Stephen (M)        
  > Van De Water, Kelli (F)