2017 TRE IRB Premiership Series #3 - Jan Juc (Event Date: 21/05/2017)

All Results

Generated on 19/02/2019 2:44 pm


Lifesaver Relay IRB Lifesaver Re
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 8    
    > Aquila, James (M)        
    > Aquila, Daniel (M)        
    > Aquila, Christian (M)        
    > Bennett, Elizabeth (F)        
    > Czerny, Kate (F)        
    > Doro, Sophie (F)        
    > Falloon, Kara (F)        
    > Ivey, Scott (M)        
    > Judd, Alex (M)        
    > Kiely, Sarah (F)        
    > Laszczak, Marcus (M)        
    > Leith, Shaun (M)        
    > Reushle, Clare (F)        
    > Thomas, Lachlan (M)        
    > Treloar, Rhys (M)        
    > Walton, Alexander (M)        
Grand Final   2 Elwood LSC Team A Elwood LSC 7    
    > Corrigan, Olivia (F)        
    > Corrigan, Michael (M)        
    > Damen, Erin (F)        
    > Daniels-Gardiner, Mille (F)        
    > Herdman, Benjamin (M)        
    > Hosken, Marlow (M)        
    > Hosken, Joel (M)        
    > Hosking, Wesley (M)        
    > Janousek, Crystal (F)        
    > Kontev, Margarita (F)        
    > Langborne, Tahli (F)        
    > Loschiavo, Sarah (F)        
    > Markos, Jamie (M)        
    > Mercer, Twiggy (F)        
    > Montebello, Angela (F)        
    > Park-Beard, Georgie (F)        
    > Pykoulas, Tahlia (F)        
    > Raaymakers, Finley (M)        
    > Roche, Max (M)        
    > Rylance, Rachael (F)        
    > Rylance, David (M)        


Mens Mass Rescue IRB Mass Rescue
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Z Barwon Heads 13th Beach SLSC 8    
    > Healy-McFarlane, Ruth (F)        
    > Pownall, Jake (M)        
    > Wild, Genevieve (F)        
    > Wilson, Ryan (M)        
Grand Final   2 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Y Barwon Heads 13th Beach SLSC 7    
    > McKinnon, Georgia (F)        
    > MERRYFULL, Marcus (M)        
    > Schaeche-Priestley, Shannon (F)        
    > Trewavis, Andrew (M)        
Grand Final   3 Wonthaggi LSC Team A Wonthaggi LSC 6    
    > Beaton, Scarlett (F)        
    > Brickhill, Codi (F)        
    > Chambers, Joshua (M)        
    > Ellis, Sebastian (M)        
Grand Final   4 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team X Barwon Heads 13th Beach SLSC 5    
    > BILSON, Keegan (M)        
    > Cummins, Sean (M)        
    > DOWN, Candice (F)        
    > Silvester, Danielle (F)        
Grand Final   5 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 4    
    > Aschhoff, Samuel (M)        
    > Chester, Georgia (F)        
    > Mitchell, Bridie (F)        
    > Slykhuis, Jack (M)        
    > Wilson, Benjamin (M)        
Grand Final   6 South Melbourne LSC Team B South Melbourne LSC 3    
    > Cardy, Mitchell (M)        
    > James, Bronte (F)        
    > Munday, Ashley (M)        
    > Plunkett, Indianna (F)        
Grand Final   7 Wonthaggi LSC Team B Wonthaggi LSC 2    
    > Filippi, Alexander (M)        
    > McDonald, Denis (M)        
    > McJames-Court, Jasmine (F)        
    > Taylor, Celeste (F)        
Grand Final   8 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team D Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
    > Aquila, Daniel (M)        
    > Aquila, Christian (M)        
    > Parker, Elena (F)        
    > Walton, Claire (F)        


Mens Surf Rescue IRB Surf Rescue
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Z Barwon Heads 13th Beach SLSC 8    
    > Healy-McFarlane, Ruth (F)        
    > Pownall, Jake (M)        
    > Wilson, Ryan (M)        
Grand Final   2 South Melbourne LSC Team A South Melbourne LSC 7    
    > Johnson, Steven (M)        
    > O'Brien, Ashleigh (F)        
    > Porter, Gordon (M)        
Grand Final   3 South Melbourne LSC Team B South Melbourne LSC 6    
    > Cardy, Mitchell (M)        
    > Munday, Ashley (M)        
    > Plunkett, Indianna (F)        
Grand Final   4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team D Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
    > Aquila, Daniel (M)        
    > Aquila, Christian (M)        
    > Parker, Elena (F)        
Grand Final   5 Brighton LSC Inc (VIC) Team T Brighton LSC Inc (VIC) 4    
    > Johnson, Tom (M)        
    > Martin, Nicholas (M)        
    > McIntyre, Shenay (F)        
Grand Final   6 Elwood LSC Team D Elwood LSC 3    
    > Hosken, Joel (M)        
    > Loschiavo, Sarah (F)        
    > Raaymakers, Finley (M)        
Grand Final   7 Brighton LSC Inc (VIC) Team S Brighton LSC Inc (VIC) 2    
    > Mottram, Seb (M)        
    > Symon, James (M)        
    > Twycross, Max (M)        
Grand Final   8 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
    > Allan, Brayden (M)        
    > Giblin, Nicholas (M)        
    > Giblin, Michaela (F)        


Mens Team Rescue IRB Teams Rescu
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Z Barwon Heads 13th Beach SLSC 8    
    > Healy-McFarlane, Ruth (F)        
    > McKinnon, Georgia (F)        
    > MERRYFULL, Marcus (M)        
    > Pownall, Jake (M)        
    > Trewavis, Andrew (M)        
    > Wilson, Ryan (M)        
Grand Final   2 Elwood LSC Team A Elwood LSC 7    
    > Herdman, Benjamin (M)        
    > Hosken, Joel (M)        
    > Hosking, Wesley (M)        
    > Loschiavo, Sarah (F)        
    > Park-Beard, Georgie (F)        
    > Raaymakers, Finley (M)        
Grand Final   3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
    > Bennett, Elizabeth (F)        
    > Judd, Alex (M)        
    > Laszczak, Marcus (M)        
    > Leith, Shaun (M)        
    > Thomas, Lachlan (M)        
    > Treloar, Rhys (M)        
Grand Final   4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
    > Aquila, Daniel (M)        
    > Aquila, Christian (M)        
    > Falloon, Kara (F)        
    > Parker, Elena (F)        
    > Thomas, Alastair (M)        
    > Walton, Alexander (M)        
Grand Final   5 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 4    
    > Crawford, Isabella (F)        
    > Faulkhead, Jesse (M)        
    > McKendrick, Hamish (M)        
    > Morris, David (M)        
    > Morrison, Thomas (M)        
    > Pardy, Bridget (F)        
Grand Final   6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
    > Allan, Brayden (M)        
    > Bambrook, Emily (F)        
    > Giblin, Nicholas (M)        
    > Giblin, Michaela (F)        
    > Graauwmans, Lochie (M)        
    > Howell-Pavia, Lewis (M)        
Grand Final   7 South Melbourne LSC Team A South Melbourne LSC 2    
    > Cardy, Mitchell (M)        
    > Johnson, Steven (M)        
    > Munday, Ashley (M)        
    > O'Brien, Ashleigh (F)        
    > Plunkett, Indianna (F)        
    > Porter, Gordon (M)        
Grand Final   8 Elwood LSC Team B Elwood LSC 1    
    > Corrigan, Michael (M)        
    > Hosken, Marlow (M)        
    > Kontev, Margarita (F)        
    > Markos, Jamie (M)        
    > Pykoulas, Tahlia (F)        
    > Rylance, David (M)        


Mens Tube Rescue IRB Tube Rescue
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Z Barwon Heads 13th Beach SLSC 8    
    > MERRYFULL, Marcus (M)        
    > Pownall, Jake (M)        
    > Trewavis, Andrew (M)        
Grand Final   2 Elwood LSC Team A Elwood LSC 7    
    > Herdman, Benjamin (M)        
    > Markos, Jamie (M)        
    > Roche, Max (M)        
    > Rylance, Rachael (F)        
Grand Final   3 Brighton LSC Inc (VIC) Team N Brighton LSC Inc (VIC) 6    
    > Cantwell, Laura (F)        
    > Johnson, Tom (M)        
    > Martin, Nicholas (M)        
Grand Final   4 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team X Barwon Heads 13th Beach SLSC 5    
    > BILSON, Keegan (M)        
    > Wild, Genevieve (F)        
    > Wilson, Ryan (M)        
Grand Final   5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team D Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
    > Falloon, Kara (F)        
    > Thomas, Lachlan (M)        
    > Walton, Alexander (M)        
Grand Final   6 Elwood LSC Team D Elwood LSC 3    
    > Hosken, Joel (M)        
    > Park-Beard, Georgie (F)        
    > Raaymakers, Finley (M)        
Grand Final   7 Elwood LSC Team C Elwood LSC 2    
    > Corrigan, Michael (M)        
    > Hosken, Marlow (M)        
    > Kontev, Margarita (F)        


Womans Team Rescue IRB Teams Res
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team C Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 8    
    > Aquila, James (M)        
    > Czerny, Kate (F)        
    > Kiely, Sarah (F)        
    > Laszczak, Marcus (M)        
    > Rayner, Sophie (F)        
    > Walton, Claire (F)        
Grand Final   2 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Z Barwon Heads 13th Beach SLSC 7    
    > BILSON, Keegan (M)        
    > Davey, Grace (F)        
    > DOWN, Candice (F)        
    > Healy-McFarlane, Ruth (F)        
    > Schaeche-Priestley, Shannon (F)        
    > Wild, Genevieve (F)        
Grand Final   3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
    > Bennett, Elizabeth (F)        
    > Doro, Sophie (F)        
    > Esdale, Abby (F)        
    > Moloney, Rachael (F)        
    > Reushle, Clare (F)        
    > Thomas, Lachlan (M)        
Grand Final   4 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 5    
    > Carr, Anabel (F)        
    > Faulkhead, Jesse (M)        
    > Hill, Victoria (F)        
    > Morris, Rebecca (F)        
    > Morris, Katrina (F)        
    > Morris, David (M)        
    > Pardy, Bridget (F)        
Grand Final   5 Brighton LSC Inc (VIC) Team B Brighton LSC Inc (VIC) 4    
    > Allen, Kerie (F)        
    > Cantwell, Laura (F)        
    > Mackay, Janie (F)        
    > McIntyre, Shenay (F)        
    > Mottram, Seb (M)        
    > Reid, Chenayde (F)        
Grand Final   6 Elwood LSC Team A Elwood LSC 3    
    > Corrigan, Olivia (F)        
    > Damen, Erin (F)        
    > Mercer, Twiggy (F)        
    > Montebello, Angela (F)        
    > Pykoulas, Tahlia (F)        
    > Rylance, Rachael (F)        
Grand Final   7 Wonthaggi LSC Team A Wonthaggi LSC 2    
    > Beaton, Scarlett (F)        
    > Broderick, Emily (F)        
    > Gin, Erin (F)        
    > McJames-Court, Jasmine (F)        
    > Scott, Tayla (F)        
    > Taylor, Celeste (F)        
Grand Final   8 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
    > Horne, Emma (F)        
    > Peatling, Keely (F)        
    > Sampson, Rebecca (F)        
    > Sampson, Caitlin (F)        
    > Tierney, Shannon (F)        
    > Webster, Samantha (F)        


Womens Mass Rescue IRB Mass Resc
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team F Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 8    
    > Aquila, Christian (M)        
    > Czerny, Kate (F)        
    > Kiely, Sarah (F)        
    > Laszczak, Marcus (M)        
Grand Final   2 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Y Barwon Heads 13th Beach SLSC 7    
    > BILSON, Keegan (M)        
    > Davey, Grace (F)        
    > DOWN, Candice (F)        
    > Terrance, James (M)        
Grand Final   3 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Z Barwon Heads 13th Beach SLSC 6    
    > Cummins, Darcy (M)        
    > Healy-McFarlane, Ruth (F)        
    > Schaeche-Priestley, Shannon (F)        
    > Wild, Genevieve (F)        
Grand Final   4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
    > Doro, Sophie (F)        
    > Falloon, Kara (F)        
    > Reushle, Clare (F)        
    > Treloar, Rhys (M)        
Grand Final   5 Elwood LSC Team C Elwood LSC 4    
    > Daniels-Gardiner, Mille (F)        
    > Hosken, Joel (M)        
    > Kontev, Margarita (F)        
    > Langborne, Tahli (F)        
Grand Final   6 Brighton LSC Inc (VIC) Team K Brighton LSC Inc (VIC) 3    
    > Allen, Kerie (F)        
    > Cantwell, Laura (F)        
    > McIntyre, Shenay (F)        
    > Twycross, Max (M)        
Grand Final   7 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 2    
    > Aschhoff, Jenny (F)        
    > Mitchell, Bridie (F)        
    > Sincock, Jessica (F)        
    > Wilson, Benjamin (M)        
Grand Final   8 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team C Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
    > Bennett, Elizabeth (F)        
    > Esdale, Abby (F)        
    > Moloney, Rachael (F)        
    > Thomas, Lachlan (M)        


Womens Surf Rescue IRB Surf Resc
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team F Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 8    
    > Czerny, Kate (F)        
    > Kiely, Sarah (F)        
    > Laszczak, Marcus (M)        
Grand Final   2 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Z Barwon Heads 13th Beach SLSC 7    
    > Healy-McFarlane, Ruth (F)        
    > Schaeche-Priestley, Shannon (F)        
    > Wild, Genevieve (F)        
Grand Final   3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team E Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
    > Aquila, James (M)        
    > Rayner, Sophie (F)        
    > Walton, Claire (F)        
Grand Final   4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
    > Doro, Sophie (F)        
    > Falloon, Kara (F)        
    > Reushle, Clare (F)        
Grand Final   5 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Y Barwon Heads 13th Beach SLSC 4    
    > BILSON, Keegan (M)        
    > Davey, Grace (F)        
    > DOWN, Candice (F)        
Grand Final   6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
    > Curran, Greta (F)        
    > Meehan, Sarah (F)        
    > Parker, Elena (F)        
Grand Final   7 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 2    
    > Aschhoff, Jenny (F)        
    > Mitchell, Bridie (F)        
    > Sincock, Jessica (F)        


Womens Tube Rescue IRB Tube Resc
Round Heat Place Team / Name Club Points Time Comments
Grand Final   1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 8    
    > Doro, Sophie (F)        
    > Esdale, Abby (F)        
    > Treloar, Rhys (M)        
Grand Final   2 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Y Barwon Heads 13th Beach SLSC 7    
    > Cain, Samantha (F)        
    > Davey, Grace (F)        
    > Trewavis, Andrew (M)        
Grand Final   3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team E Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
    > Rayner, Sophie (F)        
    > Walton, Claire (F)        
    > Walton, Alexander (M)        
Grand Final   4 Brighton LSC Inc (VIC) Team K Brighton LSC Inc (VIC) 5    
    > Allen, Kerie (F)        
    > Cantwell, Laura (F)        
    > Ness, Maxine (F)        
Grand Final   5 Portsea SLSC Team M Portsea SLSC 4    
    > McKendrick, Hamish (M)        
    > Miliani, Alice (F)        
    > Morris, Rebecca (F)        
Grand Final   6 Barwon Heads 13th Beach SLSC Team Z Barwon Heads 13th Beach SLSC 3    
    > Wild, Genevieve (F)        
    > Wilson, Ryan (M)