Junior State Carnival #2 - Cosy Corner (Event Date: 05/01/2018)

Final Results

Generated on 19/02/2019 1:56 pm


Under 12 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Angus, Alexander (M)        
  > Grigsby, Joel (M)        
  > Magasanik, Daniel (M)        
  > Reid, Murphy (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Asher, Campbell (M)        
  > Foord, Byron (M)        
  > Joyce, Alexander (M)        
  > Leahy, James (M)        
3 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 4    
  > Forster, Charlie (M)        
  > Lillis, Matthias (M)        
  > Neo, Oliver (M)        
  > O'Donnell, Noah (M)        
  > Reither, Mitchell (M)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Barnaville, Cillian (M)        
  > Fairweather, Alexander (M)        
  > Lewis, Lachlan (M)        
  > Peacock, Alex (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Leahy, Charles (M)        
  > Perez Pages, Tomas (M)        
  > Roberts, Remy (M)        
  > Robinson, Roo (M)        
6 Jan Juc SLSC Red Jan Juc SLSC 1    
  > Gaulke, Cooper (M)        
  > Richards, Will (M)        
  > Williams, Alexander (M)        


Under 12 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Debono, Anthony (M)        
  > Droste, Tom (M)        
  > Harrison, Spencer (M)        
  > Stromvall-O'Brien, Moses (M)        
2 Torquay SLSC Team B Torquay SLSC 5    
  > Mahoney, Dylan (M)        
  > Mangos, Nash (M)        
  > Martin-Alcaide, Will (M)        
  > O'Brien, Samuel (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Brown, Elijah (M)        
  > Browning, Cooper (M)        
  > Carpani, Gianfranco (M)        
  > Cole, Adam (M)        
4 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 3    
  > Lillywhite, Tom (M)        
  > Price, Finn (M)        
  > Raudys, Noah (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Grant, Lachlan (M)        
  > Jenkins, Rory (M)        
  > Jones, Astin (M)        
  > Mears, Brodie (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Gruar, Angus (M)        
  > Joyce, Alexander (M)        
  > Perez Pages, Tomas (M)        
  > Rolfs, Finlay (M)        


Under 12 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Roberts, Remy (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Stromvall-O'Brien, Moses (M) Warrnambool SLSC 5    
3 Asher, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Whitfort, Samuel (M) Mornington LSC 3    
5 Leahy, James (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Droste, Tom (M) Warrnambool SLSC 1    


Under 12 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Chandler, Charles (M)        
  > Magasanik, Daniel (M)        
  > Marshall, Mackenzie (M)        
  > Reid, Murphy (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Asher, Campbell (M)        
  > Leahy, James (M)        
  > Perez Pages, Tomas (M)        
  > Robinson, Roo (M)        
3 Jan Juc SLSC Blue Jan Juc SLSC 4    
  > Baas, Marvin (M)        
  > Richards, Will (M)        
  > Stewart, Zak (M)        
  > Williams, Alexander (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 3    
  > Joyce, Alexander (M)        
  > Leahy, Charles (M)        
  > MacDonald, Will (M)        
  > Roberts, Remy (M)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Bartlett, Edison (M)        
  > Charlesworth, Harry (M)        
  > Mullen, Oscar (M)        
  > O'Toole, James (M)        
6 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 1    
  > Angus, Alexander (M)        
  > Crawford, Robert (M)        
  > Doggett, Charlie (M)        
  > Hirth, Kyle (M)        


Under 12 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Humphrey, Isabel (F)        
  > Kappa, Lexi (F)        
  > Lewis, Megan (F)        
  > Moore, Sienna (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Bowden, Emily (F)        
  > French, Ava (F)        
  > Mason, Remme (F)        
  > Rivett, Olivia (F)        
3 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 4    
  > Dever, Francesca (F)        
  > Simmons, Gabby (F)        
  > Young, Emerson (F)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Broadhead, Peri (F)        
  > Crooks, Elli (F)        
  > Draper, Claudia (F)        
  > Eldridge, Millicent (F)        
5 Mentone LSC Team B Mentone LSC 2    
  > Muser, Nichola (F)        
  > O'Brien, Fern (F)        
  > Petersen, Charlotte (F)        
  > Philp, Matilda (F)        
6 Torquay SLSC Team E Torquay SLSC 1    
  > Warburton, Bridie (F)        
  > Yates, Indiana (F)        


Under 12 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team B Torquay SLSC 6    
  > Connor, Rylee (F)        
  > McCardel, Georgia (F)        
  > O'Dwyer, Bella (F)        
  > Wright, Mikayla (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > McIntyre, Pippi (F)        
  > Paranavitana, Shani (F)        
  > Topolcsanyi, Helen (F)        
  > Young, Jorgia (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Dawes, Sienna (F)        
  > Hunt, Matilda (F)        
  > Hyatt, Ruby (F)        
  > Johnstone, Ruby (F)        
4 Anglesea SLSC Team B Anglesea SLSC 3    
  > Birch, Ella (F)        
  > Fitzgerald, Jemima (F)        
  > Hede, Lily (F)        
  > Turner, Charmaine (F)        
5 Jan Juc SLSC Red Jan Juc SLSC 2    
  > Barnard, Mia (F)        
  > Henderson, Arabella (F)        
  > Keeble, Zali (F)        
6 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 1    
  > Davidson, Michaela (F)        
  > Kerr, Charlotte (F)        
  > Phillpotts, Matilda (F)        
  > Tregellis, Katie (F)        


Under 12 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 6    
2 Muser, Nichola (F) Mentone LSC 5    
3 Harris, Milli (F) Torquay SLSC 4    
4 Fitzgerald, Jemima (F) Anglesea SLSC 3    
5 Francis, Amelia (F) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Crooks, Elli (F) Torquay SLSC 1    


Under 12 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 5.5    
  > Dever, Francesca (F)        
  > Simmons, Gabby (F)        
  > Young, Emerson (F)        
1 Mentone LSC Team B Mentone LSC 5.5    
  > Muser, Nichola (F)        
  > O'Brien, Fern (F)        
  > Petersen, Charlotte (F)        
  > Philp, Matilda (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Humphrey, Isabel (F)        
  > Kappa, Lexi (F)        
  > Lewis, Megan (F)        
  > Moore, Sienna (F)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Bowden, Emily (F)        
  > French, Ava (F)        
  > Mason, Remme (F)        
  > Rivett, Olivia (F)        
5 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 2    
  > Broadhead, Peri (F)        
  > Crooks, Elli (F)        
  > Draper, Claudia (F)        
  > Eldridge, Millicent (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > McKewan, Lulu (F)        
  > O'Brien, Kate (F)        
  > Roder, Kate (F)        
  > Topolcsanyi, Helen (F)        


Under 13 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Atkinson, Jasper (M)        
  > Harper, Jonathan (M)        
  > Hay, Harry (M)        
  > Hepburn, Liam (M)        
  > Lindsay, Sam (M)        
2 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 5    
  > Cornwell, John (M)        
  > Cornwell, Gabriel (M)        
  > Corr, Aidan (M)        
  > Jenke, Hugo (M)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Hende, Marc (M)        
  > Long, Harrison (M)        
  > Rudas, Oliver (M)        
  > Shaw, William (M)        
  > Tucker, Luke (M)        
  > Wilcox, Philip (M)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Byrne, Luke (M)        
  > McFarlane, Bohdan (M)        
  > Pfister, Oliver (M)        
  > Sims, Joel (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Bruce, Charlie (M)        
  > Cananzi, Heath (M)        
  > Eerhard, Charlie (M)        
  > Gorringe, Ethan (M)        
5 Brighton SLSC (SA) Team A Brighton SLSC (SA) 0    
  > Doyle, John (M)        
  > Miller, Henry (M)        
  > Ryan, Bodie (M)        
  > Whittle, Thomas (M)        
6 Jan Juc SLSC Blue Jan Juc SLSC 1    
  > Ellis, Jack (M)        
  > Gibb, Will (M)        
  > McKie, Jacob (M)        
  > Thompson, Sam (M)        


Under 13 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Bertalli, Joseph (M)        
  > Findlay, Campbell (M)        
  > Lionnet, Corey (M)        
  > Reynolds, Luke (M)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Davern, Rafferty (M)        
  > Frisby, James (M)        
  > McCarroll, Ayden (M)        
  > Schuurmans, Harley (M)        
3 Wye River SLSC Team A Wye River SLSC 4    
  > Benson, Ned (M)        
  > Dummett, Lawlor (M)        
  > Ford, Hudson (M)        
  > O'Brien, Jack (M)        
4 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 3    
  > Bridgewater, Darcy (M)        
  > McCoy, Fergus (M)        
  > Moncrieff, Harvey (M)        
  > Promnitz, Jules (M)        
5 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 2    
  > Cornwell, John (M)        
  > Cornwell, Gabriel (M)        
  > Corr, Aidan (M)        
  > Jenke, Hugo (M)        
6 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 1    
  > Atkinson, Jasper (M)        


Under 13 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 6    
2 Downes, Charlie (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Fitzgerald, John (M) Anglesea SLSC 4    
4 Bruce, Charlie (M) Mentone LSC 3    
5 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 2    
6 Tucker, Luke (M) Black Rock LSC 1    


Under 13 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Portsea SLSC Team B Portsea SLSC 6    
  > Purcell, Xavier (M)        
  > Wilson Moran, Hamish (M)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Bruce, Charlie (M)        
  > Cananzi, Heath (M)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Cornwell, John (M)        
  > Cornwell, Gabriel (M)        
4 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 3    
  > Cash, Daniel (M)        
  > Harper, Jonathan (M)        
4 Brighton SLSC (SA) Team A Brighton SLSC (SA) 0    
  > Miller, Henry (M)        
  > Sandford, Oscar (M)        
5 Lorne SLSC Team B Lorne SLSC 2    
  > Hay, Harry (M)        
  > Hepburn, Liam (M)        
6 Portsea SLSC Team C Portsea SLSC 1    
  > Allen, William (M)        
  > Stigter, Emile (M)        


Under 13 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Bray, Laura (F)        
  > Chun, Mimi (F)        
  > Holah, Amelie (F)        
  > Jordan, Lily (F)        
1 Grange SLSC Team A Grange SLSC 0    
  > Dolan, Bridie (F)        
  > Fiegert, Marlie (F)        
  > Thompson, Kayley (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Collings, Bridie (F)        
  > Hallam, Lily (F)        
  > Honey, Zoe (F)        
  > McNaughton, Tia (F)        
  > Paranavitana, Jessminda (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Good, Millie (F)        
  > Good, Fleur (F)        
  > Weddell, Anna (F)        
  > Zahra, Monique (F)        
4 Jan Juc SLSC Red Jan Juc SLSC 3    
  > Grant, Ella (F)        
  > McCoy, Ellie (F)        
  > Reade, Stephanie (F)        
  > Sorensen, Sienna (F)        
5 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 2    
  > Grainger, Holly (F)        
  > Lim, Jessica (F)        
  > Mahon, Charlotte (F)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Altamura, Raani (F)        
  > Irwin, Abby (F)        
  > McKie, Olivia (F)        
  > Wale, Holly (F)        


Under 13 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Bray, Laura (F)        
  > Callaghan, Zoe (F)        
  > Holah, Amelie (F)        
  > Zahra, Sienna (F)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Good, Millie (F)        
  > Good, Fleur (F)        
  > Weddell, Anna (F)        
  > Zahra, Monique (F)        
3 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 4    
  > Chun, Mimi (F)        
  > Gilligan, Mischa (F)        
  > Mackintosh, Emily (F)        
  > Paton, Clara (F)        
4 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3    
  > Coote, Tessa (F)        
  > Hetherington, Majella (F)        
  > Johnson, Amelia (F)        
  > Smith, Lara (F)        
  > Smith, Erin (F)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Laity, Olivia (F)        
  > Northcote, Giselle (F)        
  > Scoffern, Skye (F)        
  > Shannon, Emmylou (F)        


Under 13 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Altamura, Raani (F) Mordialloc LSC 6    
2 Jordan, Lily (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Good, Millie (F) Half Moon Bay SLSC 4    
4 McNaughton, Tia (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Hallam, Lily (F) Ocean Grove SLSC 2    
5 Dolan, Bridie (F) Grange SLSC 0    


Under 13 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Altamura, Raani (F)        
  > Wale, Holly (F)        
2 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 5    
  > Bare, Stephanie (F)        
  > Richardson, Lucy (F)        
3 Brighton SLSC (SA) Team A Brighton SLSC (SA) 0    
  > Morgan, Ellie (F)        
  > Morriss, Amelia (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team C Half Moon Bay SLSC 4    
  > Weddell, Anna (F)        
  > Zahra, Monique (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Hallam, Lily (F)        
  > Honey, Zoe (F)        
5 Grange SLSC Team A Grange SLSC 2    
  > Dolan, Bridie (F)        
  > Thompson, Kayley (F)        


Under 14 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
2 Mentone LSC Team B Mentone LSC 5    
  > O'Brien, Matthew (M)        
  > Wieringa, Boyd (M)        
  > Williams, James (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Eales, Xavier (M)        
  > Sunderland, Campbell (M)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Bray, Samuel (M)        
  > Chun, Charlie (M)        
  > Crawford, Angus (M)        
  > Duncan, Oscar (M)        
  > Hirth, Lachlan (M)        
  > Magasanik, Samson (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Curley, Finn (M)        
  > Doyle, Adam (M)        
  > Kirk, Hayden (M)        
5 Brighton SLSC (SA) Team A Brighton SLSC (SA) 0    
  > Whittle, Thomas (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Greeves, Zachary (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
  > Poynder, Ned (M)        


Under 14 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Callaghan, Andrew (M)        
  > Hurley, Jack (M)        
  > Whitehouse, Liam (M)        
2 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 5    
  > Bray, Samuel (M)        
  > Chun, Charlie (M)        
  > Crawford, Angus (M)        
  > Duncan, Oscar (M)        
  > Hirth, Lachlan (M)        
  > Magasanik, Samson (M)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Cameron, Angus (M)        
  > Duckinson, Jack (M)        
  > Henry, Luke (M)        
  > Schwerdt, Charlie (M)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > O'Brien, Matthew (M)        
  > Wieringa, Boyd (M)        
  > Williams, James (M)        
5 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 2    
  > Hoskins, Oscar (M)        
  > Morton, James (M)        
  > Reynolds, Ben (M)        
  > Romari, Jasper (M)        
6 Brighton SLSC (SA) Team A Brighton SLSC (SA) 0    
  > Whittle, Thomas (M)        


Under 14 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Bird, Marcus (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Jones, Harrison (M) Mornington LSC 5    
3 Mcconnell, Ben (M) Mornington LSC 4    
4 Luscombe, Harvey (M) Glenelg SLSC 3    
5 Wieringa, Boyd (M) Mentone LSC 2    
6 Poynder, Ned (M) Ocean Grove SLSC 1    


Under 14 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Eales, Xavier (M)        
  > Sunderland, Campbell (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Chun, Charlie (M)        
  > Duncan, Oscar (M)        
  > Magasanik, Samson (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Curley, Finn (M)        
  > Doyle, Adam (M)        
6 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 1    
  > Goulding, Jack (M)        


Under 14 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Eales, Xavier (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
3 Fairhaven SLSC Composite Team Fairhaven SLSC 4    
  > Chun, Charlie (M)        
  > Duncan, Oscar (M)        
3 Brighton SLSC (SA) Composite Team Brighton SLSC (SA) 0    
  > Stock, Mackenzie (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Curley, Finn (M)        
5 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 2    
  > Bray, Samuel (M)        
  > Crawford, Angus (M)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > Doyle, Adam (M)        
  > Kirk, Hayden (M)        


Under 14 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Cavanagh, Cade (M)        
  > Curley, Finn (M)        
  > Doyle, Adam (M)        
  > Kirk, Hayden (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Bray, Samuel (M)        
  > Chun, Charlie (M)        
  > Crawford, Angus (M)        
  > Duncan, Oscar (M)        
  > Hirth, Lachlan (M)        
  > Magasanik, Samson (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Poynder, Ned (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Hoskins, Oscar (M)        
  > McKenzie, Euan (M)        
  > Romari, Jasper (M)        
6 Jan Juc SLSC Red Jan Juc SLSC 1    
  > Dripps, Samuel (M)        
  > Harris, Oliver (M)        
  > Jacoby, Harry (M)        
  > McKenna, Darcy (M)        


Under 14 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Backx, Hope (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
2 Jan Juc SLSC Red Jan Juc SLSC 5    
  > Costa, Chloe (F)        
  > Happ, Jasmine (F)        
  > Roberts, Millie (F)        
  > Taylor, Andie (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Ball, Ella (F)        
  > McNaughton-King, Piper (F)        
  > Willson, Ella (F)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > Joughin, Chloe (F)        
  > Kappa, Charli (F)        
  > Roberts, Emily (F)        
  > White, Tahlia (F)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
  > James, Ella (F)        
  > Jenkins, Megan (F)        
6 Mornington LSC Team B Mornington LSC 1    
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Feek, Tamsin (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > Stone, Sienna (F)        


Under 14 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
  > James, Ella (F)        
  > Jenkins, Megan (F)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Hipwell, Bridie (F)        
  > Lillywhite, Charlotte (F)        
  > McLeish, Skye (F)        
  > Morrissy, Lucinda (F)        
3 South Melbourne LSC Composite Team South Melbourne LSC 2    
  > Hem, Madison (F)        
3 Chelsea Longbeach SLSC Composite Team Chelsea Longbeach SLSC 2    
  > Harrison-Corney, Sapphire (F)        
  > Sullivan, Isabella (F)        
  > Tregellis, Abbey (F)        
4 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 3    
  > Anderson, Lara (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Ball, Olivia (F)        
  > Wake, Amelie (F)        
  > Willson, Ella (F)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Debono, Jasmyn (F)        
  > El-Hage, Lucy (F)        
  > Ragg, Catherine (F)        
  > Stromvall-O'Brien, Nora (F)        


Under 14 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Milla (F) Mentone LSC 6    
2 McNaughton-King, Piper (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 McAuley, Lauren (F) Mornington LSC 4    
4 Cole, Zoe (F) Mentone LSC 3    
5 Hunter, Stephanie (F) Portsea SLSC 2    
6 Asher, Jemima (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 14 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Ball, Ella (F)        
  > McNaughton-King, Piper (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Backx, Hope (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
3 Portsea SLSC Composite Team Portsea SLSC 2    
  > Betts, Jasmine (F)        
3 Jan Juc SLSC Composite Team Jan Juc SLSC 2    
  > Fuller, Maggie (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
  > James, Ella (F)        
5 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 2    
  > El-Hage, Lucy (F)        
  > Ragg, Catherine (F)        
  > Stromvall-O'Brien, Nora (F)        
6 Mornington LSC Team B Mornington LSC 1    
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Stone, Sienna (F)        
  > Vains, Georgie (F)        


Under 14 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
3 Jan Juc SLSC Red Jan Juc SLSC 4    
  > Happ, Jasmine (F)        
  > Taylor, Andie (F)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Doggett, Taylah (F)        
  > Marshall, Madeline (F)        
5 Mornington LSC Team B Mornington LSC 2    
  > Backx, Hope (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Willson, Ella (F)        


Under 14 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Backx, Hope (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
2 Jan Juc SLSC Red Jan Juc SLSC 5    
  > Costa, Chloe (F)        
  > Elliott, Jessica (F)        
  > Happ, Jasmine (F)        
  > Taylor, Andie (F)        
3 Mentone LSC Team B Mentone LSC 4    
  > Joughin, Chloe (F)        
  > Kappa, Charli (F)        
  > Roberts, Emily (F)        
  > White, Tahlia (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Ball, Ella (F)        
  > McNaughton-King, Piper (F)        
  > Willson, Ella (F)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
  > James, Ella (F)        
  > Jenkins, Megan (F)        
6 Mornington LSC Team B Mornington LSC 1    
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Feek, Tamsin (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > Stone, Sienna (F)