Junior State Carnival #4 - Frankston LSC (Event Date: 27/01/2018)

Final Results

Generated on 20/09/2019 5:42 pm


Under 11 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Robinson, Cookie (F)        
2 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 5    
  > Walterfang, Jordan (M)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Donnelly, Eva (F)        
  > Martyn, Evelyn (F)        
4 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 1.5    
  > Welsh, Sebastian (M)        
4 Bonbeach LSC Team B Bonbeach LSC 1.5    
  > Littler, Sarah (F)        
5 Carrum SLSC Team A Carrum SLSC 2    
  > Price, Erin (F)        
  > Wood, Sienna (F)        
6 Chelsea Longbeach SLSC Team B Chelsea Longbeach SLSC 0.5    
  > Konisberry, Zahra (F)        
6 Bonbeach LSC Team C Bonbeach LSC 0.5    
  > McGirr Moor, Fern (F)        
  > Woodbridge, Bethan (F)        


Under 12 Boys Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Laurito, Luca (M) Frankston LSC 6    
2 Mooney, William (M) Mornington LSC 5    
3 Quinn, Reeve (M) Mornington LSC 4    
4 Puhar, Finn (M) Altona LSC 3    
5 Comey, Gerard (M) Frankston LSC 2    
6 Theodore, Rory (M) Altona LSC 1    


Under 12 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Mooney, William (M)        
2 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 5    
  > Granger, Joshua (M)        
3 Altona LSC Team A Altona LSC 4    
  > Theodore, Rory (M)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Rossetto, Hugo (M)        


Under 12 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Mooney, William (M) Mornington LSC 6    
2 Clarkson, Rick (M) Inverloch SLSC 5    
3 Quinn, Reeve (M) Mornington LSC 4    
4 Whitfort, Samuel (M) Mornington LSC 3    
5 Parrish, Lucas (M) Mornington LSC 2    
6 Cunningham, Ryan (M) Mount Martha LSC 1    


Under 12 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Laurito, Luca (M) Frankston LSC 6    
2 Mooney, William (M) Mornington LSC 5    
3 Quinn, Reeve (M) Mornington LSC 4    
4 Theodore, Rory (M) Altona LSC 3    
5 Whitfort, Samuel (M) Mornington LSC 2    
6 Caldwell, Zachary (M) Altona LSC 1    


Under 12 Girls Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 6    
2 Martyn, Alexia (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Abaloz, Jaya (F) Chelsea Longbeach SLSC 4    
4 Cester, Hannah (F) Frankston LSC 3    
5 Shrimpton, Jessica (F) Mornington LSC 2    
6 Markby, Charlotte (F) Altona LSC 1    


Under 12 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Murdoch, Poppy (F)        
2 Altona LSC Team A Altona LSC 5    
  > Hockley, Sierra (F)        
3 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 4    
  > Bailey, Summer (F)        
4 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 3    
  > Kerr, Charlotte (F)        
5 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 2    
  > Cunningham, Alex (F)        
6 Chelsea Longbeach SLSC Team B Chelsea Longbeach SLSC 1    
  > Abaloz, Jaya (F)        


Under 12 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 6    
2 Cunningham, Alex (F) Mount Martha LSC 5    
3 Pinkerton, Sophie (F) Inverloch SLSC 4    
4 Pinnock, Sienna (F) Mornington LSC 3    
5 Markby, Charlotte (F) Altona LSC 2    
6 Hockley, Sierra (F) Altona LSC 1    


Under 12 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Kenneally, Lauren (F) Elwood LSC 6    
2 Stansby, Lulu (F) Mordialloc LSC 5    
3 Hockley, Sierra (F) Altona LSC 4    
4 Murdoch, Poppy (F) Mornington LSC 3    
5 Martyn, Alexia (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
6 Cunningham, Alex (F) Mount Martha LSC 1    


Under 13 Boys Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Cornwell, John (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Sharp, Oliver (M) Elwood LSC 5    
3 Oxley, William (M) Mornington LSC 4    
4 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 3    
5 Sims, Joel (M) Mornington LSC 2    
6 May, Jack (M) Hampton LSC 1    


Under 13 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Elwood LSC Team A Elwood LSC 3    
  > Sharp, Oliver (M)        
1 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 3    
  > Fuller, Henry (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Pfister, Oliver (M)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 1.33    
  > Cornwell, John (M)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 1.33    
  > May, Jack (M)        
3 Elwood LSC Team C Elwood LSC 1.33    
  > Magasdi, Orlando (M)        


Under 13 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 6    
2 Sharp, Oliver (M) Elwood LSC 5    
3 Marshall, Brock (M) Frankston LSC 4    
4 Cornwell, John (M) Fairhaven SLSC 3    
5 Magasdi, Orlando (M) Elwood LSC 2    
6 Brown, Connor (M) Mount Martha LSC 1    


Under 13 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Sharp, Oliver (M) Elwood LSC 6    
2 May, Jack (M) Hampton LSC 5    
3 Fuller, Henry (M) Mount Martha LSC 4    
4 Cornwell, John (M) Fairhaven SLSC 3    
5 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 2    
6 Newman, Jasper (M) Mornington LSC 1    


Under 13 Girls Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Eddleston, Sharla (F) Altona LSC 6    
2 Murdoch, Ruby (F) Mornington LSC 5    
3 Worthy, Margot (F) Mentone LSC 4    
4 Sams, Ella (F) Beaumaris LSC 3    
5 Hooker, Isabella (F) Mornington LSC 2    
6 Christensen, Ava (F) Mornington LSC 1    


Under 13 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Altona LSC Team A Altona LSC 3    
  > Eddleston, Sharla (F)        
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Worthy, Margot (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Bull, Mackenzie (F)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Hooker, Isabella (F)        
4 Beaumaris LSC Team A Beaumaris LSC 1.5    
  > Sams, Ella (F)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 1.5    
  > Jordan, Lily (F)        


Under 13 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Christensen, Emelia (F) Mornington LSC 6    
2 Dinham, Evei (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Jordan, Lily (F) Fairhaven SLSC 4    
4 Kelly, Emma (F) Mornington LSC 3    
5 Phelan, Chloe (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
6 Bull, Mackenzie (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


Under 13 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Eddleston, Sharla (F) Altona LSC 6    
2 Worthy, Margot (F) Mentone LSC 5    
3 Hooker, Isabella (F) Mornington LSC 4    
4 Murdoch, Ruby (F) Mornington LSC 3    
5 Sams, Ella (F) Beaumaris LSC 2    
6 Bull, Mackenzie (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


Under 13 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Bull, Mackenzie (F)        
  > Dinham, Evei (F)        
2 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 5    
  > Brady, Zara (F)        
  > Littler, Ruth (F)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Burton, Madeleine (F)        
  > Martyn, Alexia (F)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team C Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > Patrick, Tiffany (F)        
  > Phelan, Chloe (F)        
5 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 2    
  > Clarke-Kamp, Jaylyn (F)        
  > Lewis, Taylah (F)        
6 Chelsea Longbeach SLSC Team B Chelsea Longbeach SLSC 1    
  > Abaloz, Jaya (F)        
  > Maltby, Bianca (F)        


Under 14 Boys Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Goulding, Jack (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Williams, James (M) Mentone LSC 5    
3 Schwerdt, Charlie (M) Hampton LSC 4    
4 Cameron, Angus (M) Hampton LSC 3    
5 Morel, Reagan (M) Mornington LSC 2    
6 Pawsey, Owen (M) Mentone LSC 1    


Under 14 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Hampton LSC Team A Hampton LSC 6    
  > Schwerdt, Charlie (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Morel, Reagan (M)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 2    
  > Salmon, Taylor (M)        
3 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 2    
  > Lynch, Jackson (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Pawsey, Owen (M)        
4 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 1    
  > Goulding, Jack (M)        
4 Hampton LSC Team B Hampton LSC 1    
  > Tuffley, Jack (M)        


Under 14 Boys Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Schwerdt, Charlie (M) Hampton LSC 6    
2 Morrow, Cadell (M) Mornington LSC 5    
3 Tuffley, Jack (M) Hampton LSC 4    
4 Goulding, Jack (M) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Tuffley, William (M) Hampton LSC 2    
6 Lynch, Jackson (M) Mordialloc LSC 1    


Under 14 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Goulding, Jack (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Schwerdt, Charlie (M) Hampton LSC 5    
3 Morel, Reagan (M) Mornington LSC 4    
4 Tuffley, Jack (M) Hampton LSC 3    
5 Morrow, Cadell (M) Mornington LSC 2    
6 Tuffley, William (M) Hampton LSC 1    


Under 14 Girls Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Conlan, Sophie (F) Mentone LSC 6    
2 Tregellis, Abbey (F) Chelsea Longbeach SLSC 5    
3 Mooney, Simone (F) Mornington LSC 4    
4 Rourke, Lucinda (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
5 Donnelly, Alessandra (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
6 Backx, Hope (F) Mornington LSC 1    


Under 14 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Linssen, Miranda (F)        
2 Altona LSC Team A Altona LSC 1.66    
  > Eddleston, Sharla (F)        
2 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 1.66    
  > Tregellis, Abbey (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1.66    
  > Conlan, Sophie (F)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > McCarroll, Mia (F)        


Under 14 Girls Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Rourke, Lucinda (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Linssen, Miranda (F) Mornington LSC 5    
3 Backx, Hope (F) Mornington LSC 4    
4 Conlan, Sophie (F) Mentone LSC 3    
5 Djokic, Liliana (F) Mornington LSC 2    
6 McCarroll, Mia (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


Under 14 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Backx, Hope (F) Mornington LSC 6    
2 Conlan, Sophie (F) Mentone LSC 5    
3 Tregellis, Abbey (F) Chelsea Longbeach SLSC 4    
4 Rourke, Lucinda (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
5 Linssen, Miranda (F) Mornington LSC 2    
6 Fuelling, Abigail (F) Mordialloc LSC 1    


Under 15 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 6    
  > Madeley, Matthew (M)        
  > Walterfang, Isabelle (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Logan, Brydie (F)        
  > Rourke, Lucinda (F)        
3 Bonbeach LSC Team B Bonbeach LSC 4    
  > Cousins, Audrey (F)        
  > Price, Brooke (F)        
4 South Melbourne LSC Team A South Melbourne LSC 3    
  > Hem, Madison (F)        
  > Minifie, Anindo (F)