Junior Carnival #5 - Mordialloc LSC (Event Date: 11/02/2018)

Final Results

Generated on 19/02/2019 1:14 pm


U10/U11 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Joyce, Emily (F)        
  > Robinson, Cookie (F)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Aylward, Kate (F)        
  > Rudas, Maggie (F)        
3 Bonbeach LSC Team B Bonbeach LSC 4    
  > Talbot, Julia (F)        
  > Zvara, Annabelle (F)        
4 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 3    
  > McGirr Moor, Fern (F)        
  > Woodbridge, Bethan (F)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Donnelly, Eva (F)        
  > Martyn, Evelyn (F)        
6 Bonbeach LSC Team C Bonbeach LSC 1    
  > Brady, Shae (F)        
  > Hart, Amelia (F)        


U12/U13 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Bull, Mackenzie (F)        
  > Dinham, Evei (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Burton, Madeleine (F)        
  > Martyn, Alexia (F)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Laws, Charlotte (F)        
  > Wyatt, Abbie (F)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team C Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > Rourke, Natasha (F)        
  > Sullivan, Sinead (F)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team D Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Patrick, Tiffany (F)        
  > Phelan, Chloe (F)        
6 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 1    
  > Abaloz, Jaya (F)        
  > Maltby, Bianca (F)        


U14/U15 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 South Melbourne LSC Team C South Melbourne LSC 6    
  > Graham, Daisy (F)        
  > Michael, MacKenzie (F)        
2 Bonbeach LSC Team B Bonbeach LSC 5    
  > Madeley, Matthew (M)        
  > Walterfang, Isabelle (F)        
3 South Melbourne LSC Team A South Melbourne LSC 4    
  > Michaca, Lucy (F)        
  > Watts, Jessica (F)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > Logan, Brydie (F)        
  > Rourke, Lucinda (F)        
5 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 2    
  > Talbot, Ryan (M)        
  > Zvara, Elsie (F)        
6 South Melbourne LSC Team B South Melbourne LSC 1    
  > Hem, Madison (F)        
  > Minifie, Anindo (F)        


Under 12 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Degg, Austin (M)        
  > Morrow, Coen (M)        
  > Parrish, Lucas (M)        
  > Whitfort, Samuel (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Foord, Byron (M)        
  > Joyce, Alexander (M)        
  > Leahy, James (M)        
  > Roberts, Remy (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Boyd, Adam (M)        
  > Grant, Lachlan (M)        
  > Hayes, Niall (M)        
  > Jenkins, Rory (M)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > Charlesworth, Harry (M)        
  > Mullen, Oscar (M)        
  > O'Toole, James (M)        
  > Williams, Cody (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Asher, Campbell (M)        
  > Leahy, Charles (M)        
  > MacDonald, Will (M)        
  > Perez Pages, Tomas (M)        
6 Mornington LSC Team B Mornington LSC 1    
  > Mooney, William (M)        
  > Quinn, Reeve (M)        
  > Rossetto, Hugo (M)        
  > Vains, Jon-Vere (M)        


Under 12 Boys Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Mooney, William (M) Mornington LSC 6    
2 Price, Finn (M) Point Leo SLSC 5    
3 Quinn, Reeve (M) Mornington LSC 4    
4 Joyce, Alexander (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Lillywhite, Tom (M) Point Leo SLSC 2    
6 bal, Luiz (M) Mordialloc LSC 1    


Under 12 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Degg, Austin (M)        
  > Lacy, Emmett (M)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Charlesworth, Harry (M)        
  > Williams, Cody (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Grant, Lachlan (M)        
  > Roberts, Ashton (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Perez Pages, Tomas (M)        
  > Robinson, Roo (M)        
5 Mornington LSC Team B Mornington LSC 2    
  > Quinn, Reeve (M)        
  > Whitfort, Samuel (M)        
6 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 1    
  > Pullar, Oliver (M)        
  > Raudys, Noah (M)        


Under 12 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Degg, Austin (M) Mornington LSC 6    
2 Leahy, James (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Charlesworth, Harry (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 Peacock, Alex (M) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Roberts, Ashton (M) Mentone LSC 2    
6 Grant, Lachlan (M) Mentone LSC 1    


Under 12 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Asher, Campbell (M)        
  > Leahy, James (M)        
  > MacDonald, Will (M)        
  > Perez Pages, Tomas (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Degg, Austin (M)        
  > Mooney, William (M)        
  > Rossetto, Hugo (M)        
  > Whitfort, Samuel (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Boyd, Adam (M)        
  > Grant, Lachlan (M)        
  > Hayes, Niall (M)        
  > Jenkins, Rory (M)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > Charlesworth, Harry (M)        
  > Mullen, Oscar (M)        
  > O'Toole, James (M)        
  > Williams, Cody (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Foord, Byron (M)        
  > Joyce, Alexander (M)        
  > Roberts, Remy (M)        
  > Robinson, Roo (M)        
6 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 1    
  > Barnaville, Cillian (M)        
  > Lewis, Lachlan (M)        
  > Saunders, Ged (M)        
  > Wells, Xavier (M)        


Under 12 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Holt, Paige (F)        
  > Howes, Amelia (F)        
  > O'Loughlin, Heidi (F)        
  > Stansby, Lulu (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Edwards-Simes, Genevieve (F)        
  > Rourke, Natasha (F)        
  > Sullivan, Sinead (F)        
  > Williams, Mia (F)        
3 Mordialloc LSC Team B Mordialloc LSC 4    
  > Bailey, Summer (F)        
  > McKie, Olivia (F)        
  > Saville, Greta (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Barnes, Evelyn (F)        
  > Boyd, Jacinta (F)        
  > Kappa, Lexi (F)        
  > Lewis, Megan (F)        
5 Mentone LSC Team B Mentone LSC 2    
  > Moore, Sienna (F)        
  > Muser, Nichola (F)        
  > O'Brien, Fern (F)        
  > Petersen, Charlotte (F)        
6 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 1    
  > Dever, Francesca (F)        
  > Haintz, Jessica (F)        
  > Simmons, Gabby (F)        
  > Woolrich, Genevieve (F)        


Under 12 Girls Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Muser, Nichola (F) Mentone LSC 6    
2 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 5    
3 Hogg, Millie (F) Portsea SLSC 4    
4 Rourke, Natasha (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
5 Clarkson, Matilda (F) Hampton LSC 2    
6 Francis, Amelia (F) Half Moon Bay SLSC 1    


Under 12 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Muser, Nichola (F)        
  > Petersen, Charlotte (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Edwards-Simes, Genevieve (F)        
  > Sullivan, Sinead (F)        
3 Hampton LSC Team B Hampton LSC 4    
  > Atkins, Izzy (F)        
  > Clarkson, Matilda (F)        
4 Hampton LSC Team C Hampton LSC 3    
  > Marcus, Madeline (F)        
  > Osler, Mia (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Lockie, Tahlia (F)        
  > Pinnock, Sienna (F)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Burton, Madeleine (F)        
  > Martyn, Alexia (F)        


Under 12 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Holt, Paige (F) Mordialloc LSC 6    
2 Muser, Nichola (F) Mentone LSC 5    
3 Brammer-Flores, Maya (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 3    
5 Kappa, Lexi (F) Mentone LSC 2    
6 Hunter, Mackenzie (F) Portsea SLSC 1    


Under 12 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Holt, Paige (F)        
  > McKie, Olivia (F)        
  > Saville, Greta (F)        
  > Stansby, Lulu (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Barnes, Evelyn (F)        
  > Boyd, Jacinta (F)        
  > Kappa, Lexi (F)        
  > Lewis, Megan (F)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Bowden, Emily (F)        
  > French, Ava (F)        
  > Mason, Remme (F)        
  > Rivett, Olivia (F)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > Moore, Sienna (F)        
  > Muser, Nichola (F)        
  > O'Brien, Fern (F)        
  > Petersen, Charlotte (F)        
5 Mordialloc LSC Team B Mordialloc LSC 2    
  > Bailey, Summer (F)        
  > Howes, Amelia (F)        
  > O'Loughlin, Heidi (F)        
6 Elwood LSC Team A Elwood LSC 1    
  > Davis-Pinner, Lolita (F)        
  > Kenneally, Lauren (F)        
  > Oliver, Jasmin (F)        
  > Quail, Madeleine (F)        


Under 13 Boys Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 6    
2 Sharp, Oliver (M) Elwood LSC 5    
3 Frisby, James (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 Cumming, Taite (M) Venus Bay SLSC 3    
5 Conway, Ned (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
6 Clarkson, Charlie (M) Hampton LSC 1    


Under 13 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Frankston LSC Team A Frankston LSC 6    
  > Cutrona, Mason (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Fuller, Henry (M)        
  > Johnstone, Edward (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Greer, Thomas (M)        
  > Platt, Merric (M)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > Conway, Ned (M)        
  > Schuurmans, Harley (M)        
5 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 2    
  > Cornwell, John (M)        
  > Cornwell, Gabriel (M)        
6 Mornington LSC Team A Mornington LSC 1    
  > Byrne, Luke (M)        
  > McFarlane, Bohdan (M)        


Under 13 Boys Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 5    
3 Purcell, Xavier (M) Portsea SLSC 4    
4 Gorringe, Ethan (M) Mentone LSC 3    
5 McCarroll, Ayden (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
6 Mathews, Joshua (M) Mentone LSC 1    


Under 13 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Brady, Rory (M)        
  > Bruce, Charlie (M)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Bolton, Oliver (M)        
  > Brennan, Ciaran (M)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Cornwell, John (M)        
  > Cornwell, Gabriel (M)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Byrne, Luke (M)        
  > McFarlane, Bohdan (M)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Conway, Ned (M)        
  > Schuurmans, Harley (M)        
6 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 1    
  > Fuller, Henry (M)        
  > Johnstone, Edward (M)        


Under 13 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Gorringe, Ethan (M) Mentone LSC 6    
2 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 5    
3 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 4    
4 Larke, Harvey (M) Portsea SLSC 3    
5 Purcell, Xavier (M) Portsea SLSC 2    
6 Fuller, Henry (M) Mount Martha LSC 1    


Under 13 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 6    
  > Larke, Harvey (M)        
  > Purcell, Xavier (M)        
  > Stigter, Emile (M)        
  > Wilson, Thomas (M)        
  > Wilson Moran, Hamish (M)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Brady, Rory (M)        
  > Bruce, Charlie (M)        
  > Cananzi, Heath (M)        
  > Eerhard, Charlie (M)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Conway, Ned (M)        
  > Schuurmans, Harley (M)        
  > Smith, Jake (M)        
  > Snelling, Xavier (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Findlay, Campbell (M)        
  > Handley, Fox (M)        
  > Lionnet, Corey (M)        
  > McKinnon, Edward (M)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Byrne, Luke (M)        
  > McFarlane, Bohdan (M)        
  > Pfister, Oliver (M)        
  > Sims, Joel (M)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Frisby, James (M)        
  > Keough, Liam (M)        
  > McCarroll, Ayden (M)        
  > Newey, Luke (M)        


Under 13 Girls Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Tobin, Ella (F) South Melbourne LSC 6    
2 Bunnage, Amy (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Hallam, Lily (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Jordan, Lily (F) Fairhaven SLSC 3    
5 Christensen, Ava (F) Mornington LSC 2    
6 Tedstone, Alice (F) Black Rock LSC 1    


Under 13 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Bull, Mackenzie (F)        
  > Ferguson, Alyna (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Christensen, Ava (F)        
  > Hooker, Isabella (F)        
3 South Melbourne LSC Team A South Melbourne LSC 4    
  > Robinson, Ava (F)        
  > Tobin, Ella (F)        
4 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3    
  > Hetherington, Majella (F)        
  > Johnson, Amelia (F)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Dinham, Evei (F)        
  > Nascarella, Emily (F)        
6 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Bellette, Mia (F)        
  > Bellette, Georgia (F)        


Under 13 Girls Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Altamura, Raani (F) Mordialloc LSC 6    
2 McNaughton, Tia (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 Webster, Meg (F) Mordialloc LSC 4    
4 Jordan, Lily (F) Fairhaven SLSC 3    
5 Good, Millie (F) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Watts, Ella (F) Mornington LSC 1    


Under 13 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Altamura, Raani (F)        
  > Webster, Meg (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Kelly, Emma (F)        
  > Watts, Ella (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Good, Millie (F)        
  > Good, Fleur (F)        
4 Mordialloc LSC Team B Mordialloc LSC 3    
  > Haesner, Anuk (F)        
  > Wale, Holly (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Hallam, Lily (F)        
  > Honey, Zoe (F)        
6 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 1    
  > Ellis, Sabrina (F)        
  > Zahra, Monique (F)        


Under 13 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Neville, Holly (F) Mentone LSC 6    
2 Altamura, Raani (F) Mordialloc LSC 5    
3 Jordan, Lily (F) Fairhaven SLSC 3.5    
3 Watts, Ella (F) Mornington LSC 3.5    
5 Lineham, Isabella (F) Mentone LSC 2    
6 McNaughton, Tia (F) Ocean Grove SLSC 0    


Under 13 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Ellis, Sabrina (F)        
  > Good, Millie (F)        
  > Good, Fleur (F)        
  > Zahra, Monique (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Hallam, Lily (F)        
  > Honey, Zoe (F)        
  > McNaughton, Tia (F)        
  > Morgan, Mietta (F)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Bowden, Sarah (F)        
  > Hooker, Isabella (F)        
  > Murdoch, Ruby (F)        
  > Watts, Ella (F)        
4 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Altamura, Raani (F)        
  > Haesner, Anuk (F)        
  > Wale, Holly (F)        
  > Webster, Meg (F)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Bellette, Mia (F)        
  > Bellette, Georgia (F)        
  > Briggs, Dakotah (F)        
  > Chamberlain, Aspen (F)        
6 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 1    
  > Harrop, Lauren (F)        
  > Laws, Charlotte (F)        
  > Tedstone, Alice (F)        
  > Wyatt, Abbie (F)        


Under 14 Boys Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Eales, Xavier (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Gough, Finlay (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Schwerdt, Charlie (M) Hampton LSC 4    
4 Edwards-Simes, Zachary (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
5 Sunderland, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Campbell, Miller (M) Elwood LSC 1    


Under 14 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Morel, Reagan (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Barnes, Finn (M)        
  > Curley, Finn (M)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Duckinson, Jack (M)        
  > Henry, Luke (M)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Pfister, Oliver (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Hurley, Jack (M)        
  > Scoffern, Tulle (M)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Edwards-Simes, Zachary (M)        
  > Mullen, Jesse (M)        


Under 14 Boys Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Bird, Marcus (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Jones, Harrison (M) Mornington LSC 5    
3 Pawsey, Owen (M) Mentone LSC 4    
4 Wieringa, Boyd (M) Mentone LSC 3    
5 Fowler, Kayne (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Lew, Nicholas (M) Point Leo SLSC 1    


Under 14 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Poynder, Ned (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Hoskins, Oscar (M)        
  > Romari, Jasper (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Barnes, Finn (M)        
  > Curley, Finn (M)        
  > Doyle, Adam (M)        
5 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 2    
  > Davies, Eddie (M)        
  > Goulding, Jack (M)        
  > Landells, Jake (M)        
  > Salmon, Taylor (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Eales, Xavier (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
  > Sunderland, Campbell (M)        


Under 14 Boys Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bird, Marcus (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Jones, Harrison (M) Mornington LSC 5    
3 Pawsey, Owen (M) Mentone LSC 4    
4 Lew, Nicholas (M) Point Leo SLSC 3    
5 Wieringa, Boyd (M) Mentone LSC 2    
6 Poynder, Ned (M) Ocean Grove SLSC 1    


Under 14 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Gough, Finlay (M)        
  > Poynder, Ned (M)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Barnes, Finn (M)        
  > Curley, Finn (M)        
  > Doyle, Adam (M)        
  > Duckett, Luke (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Jones, Harrison (M)        
  > Morel, Reagan (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
  > Quinn, Harrison (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Austin, Cameron (M)        
  > Hoskins, Oscar (M)        
  > Lew, Nicholas (M)        
  > Romari, Jasper (M)        
5 Hampton LSC Team A Hampton LSC 2    
  > Cameron, Angus (M)        
  > Duckinson, Jack (M)        
  > Henry, Luke (M)        
  > Schwerdt, Charlie (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Eales, Xavier (M)        
  > Goedemoed, Kruze (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
  > Sunderland, Campbell (M)        


Under 14 Girls Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Rourke, Lucinda (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Linssen, Miranda (F) Mornington LSC 5    
3 Backx, Hope (F) Mornington LSC 4    
4 Conlan, Sophie (F) Mentone LSC 3    
5 Stone, Sienna (F) Mornington LSC 2    
6 Caris, Angel (F) Half Moon Bay SLSC 1    


Under 14 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Ferguson, Alyna (F)        
  > Rourke, Lucinda (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Logan, Brydie (F)        
  > McCarroll, Mia (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Hipwell, Bridie (F)        
  > Lillywhite, Charlotte (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Belleville, Lucy (F)        
  > Clucas, Lily (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Backx, Hope (F)        
  > Degg, Maison (F)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Stranger, Alexandra (F)        
  > Zakic, Hayley (F)        


Under 14 Girls Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Milla (F) Mentone LSC 6    
2 Milligan, Clare (F) Mentone LSC 5    
3 McAuley, Lauren (F) Mornington LSC 4    
4 Asher, Jemima (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Happ, Jasmine (F) Jan Juc SLSC 2    
6 Cole, Zoe (F) Mentone LSC 1    


Under 14 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Degg, Maison (F)        
  > McAuley, Lauren (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Ball, Olivia (F)        
  > Ball, Ella (F)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Logan, Brydie (F)        
  > McCarroll, Mia (F)        
  > Rourke, Lucinda (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Belleville, Lucy (F)        
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
5 Mornington LSC Team B Mornington LSC 2    
  > Feek, Tamsin (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > Stone, Sienna (F)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > James, Ella (F)        
  > Jenkins, Megan (F)        
  > Joughin, Chloe (F)        


Under 14 Girls Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Milla (F) Mentone LSC 6    
2 McAuley, Lauren (F) Mornington LSC 5    
3 Happ, Jasmine (F) Jan Juc SLSC 4    
4 Cole, Zoe (F) Mentone LSC 3    
5 Milligan, Clare (F) Mentone LSC 2    
6 Asher, Jemima (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 14 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Belleville, Lucy (F)        
  > Clucas, Lily (F)        
  > Cole, Zoe (F)        
  > James, Ella (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Degg, Maison (F)        
  > Feek, Tamsin (F)        
  > Stone, Sienna (F)        
  > Vains, Georgie (F)        
3 Mornington LSC Team B Mornington LSC 4    
  > Backx, Hope (F)        
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Linssen, Miranda (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > Jenkins, Megan (F)        
  > Joughin, Chloe (F)        
  > Kappa, Charli (F)        
  > Milligan, Clare (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1.5    
  > Asher, Jemima (F)        
  > Ball, Olivia (F)        
  > Ball, Ella (F)        
  > Wake, Amelie (F)        
5 Mentone LSC Team C Mentone LSC 1.5    
  > O'Brien, Milla (F)        
  > Roberts, Emily (F)        
  > Waata, Star (F)        
  > White, Tahlia (F)