Senior Beach Carnival (Flags, Sprints, etc) - Altona (Event Date: 24/02/2018)

Final Results

Generated on 19/02/2019 2:10 pm


Open Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Davidson, Saxon (M) Altona LSC 6    
2 Moriarty, Aidan (M) Waratah Beach SLSC 5    
3 Day, Samuel (M) Waratah Beach SLSC 4    
4 Warton, William (M) Altona LSC 3    
5 McIntosh, Flynn (M) Jan Juc SLSC 2    
6 Dalton, McKinley (M) Altona LSC 1    


Open Mens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Altona LSC Team A Altona LSC 6    
  > Davidson, Saxon (M)        
  > O'Dea, Jack (M)        
  > Warton, William (M)        
  > Wolff, Jack (M)        


Open Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Moriarty, Aidan (M) Waratah Beach SLSC 6    
2 Warton, William (M) Altona LSC 5    
3 Day, Samuel (M) Waratah Beach SLSC 4    
4 Davidson, Saxon (M) Altona LSC 3    
5 Dalton, McKinley (M) Altona LSC 2    
6 McIntosh, Flynn (M) Jan Juc SLSC 1    


Open Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Carty, Emily (F) Mordialloc LSC 6    
2 Carty, Sarah (F) Mordialloc LSC 5    
3 Clucas, Natalie (F) Mordialloc LSC 4    
4 Randall, Olivia (F) Mornington LSC 3    
5 Jackson, Jessica (F) Seaspray SLSC 2    
6 O'Toole, Neve (F) Mordialloc LSC 1    


Open Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Carty, Sarah (F)        
  > Carty, Emily (F)        
  > Clucas, Natalie (F)        
  > O'Toole, Neve (F)        


Open Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Carty, Emily (F) Mordialloc LSC 6    
2 Carty, Sarah (F) Mordialloc LSC 5    
3 Clucas, Natalie (F) Mordialloc LSC 4    
4 Larkin, Stephanie (F) Anglesea SLSC 3    
5 Jackson, Jessica (F) Seaspray SLSC 2    
6 Atkinson, Alysa (F) Black Rock LSC 1    


Under 15 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Til, Henry (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Hadaway, Sebastian (M) Lorne SLSC 5    
3 Reindel, Max (M) Bonbeach LSC 4    


Under 15 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Garbelotto, William (M) Lorne SLSC 6    
2 Reindel, Max (M) Bonbeach LSC 5    


Under 15 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Til, Henry (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Hadaway, Sebastian (M) Lorne SLSC 5    
3 Reindel, Max (M) Bonbeach LSC 4    


Under 15 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Garifalakis, Chloe (F) Mentone LSC 6    
2 Eddleston, Sharla (F) Altona LSC 5    
3 McPhee, Molly (F) South Melbourne LSC 4    
4 Tregellis, Abbey (F) Chelsea Longbeach SLSC 3    
5 Spencer, Mia (F) Hampton LSC 2    
6 Hoover, Chloe (F) Hampton LSC 1    


Under 15 Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 3    
  > Borkowski, Eliza (F)        
  > Tregellis, Abbey (F)        
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1.5    
  > Garifalakis, Chloe (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3.75    
  > De Nittis, Loretta (F)        
  > Hoover, Chloe (F)        
  > Spencer, Mia (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1.25    
  > Newey, Macayla (F)        
3 Altona LSC Team A Altona LSC 4    
  > Dowling, Eloise (F)        
  > Eddleston, Sharla (F)        
  > Maertens, Emma (F)        
  > Patterson, Zahra (F)        
  > Rubino, Deanna (F)        


Under 15 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 McDonough, Courtney (F) Seaspray SLSC 6    
2 Wale, Jenna (F) Mordialloc LSC 5    
3 Dowling, Eloise (F) Altona LSC 4    


Under 15 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Garifalakis, Chloe (F) Mentone LSC 6    
2 Spencer, Mia (F) Hampton LSC 5    
3 Eddleston, Sharla (F) Altona LSC 4    
4 Borkowski, Eliza (F) Chelsea Longbeach SLSC 3    
5 Patterson, Zahra (F) Altona LSC 2    
6 McPhee, Molly (F) South Melbourne LSC 1    


Under 17 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 McIntosh, Flynn (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Keough, Emmet (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    


Under 17 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Keough, Emmet (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 McIntosh, Flynn (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Piccinelli, Alexander (M) Altona LSC 4    


Under 17 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 McIntosh, Flynn (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Keough, Emmet (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    


Under 17 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Clucas, Natalie (F) Mordialloc LSC 6    
2 Jackson, Jessica (F) Seaspray SLSC 5    
3 O'Toole, Neve (F) Mordialloc LSC 4    
4 Atkinson, Alysa (F) Black Rock LSC 3    
5 Braun, Imogen (F) Waratah Beach SLSC 2    
6 Carter, Molly (F) Mornington LSC 1    


Under 17 Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Clucas, Natalie (F)        
  > O'Toole, Neve (F)        
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Carter, Molly (F)        
  > Randall, Olivia (F)        


Under 17 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Atkinson, Alysa (F) Black Rock LSC 6    


Under 17 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Clucas, Natalie (F) Mordialloc LSC 6    
2 Jackson, Jessica (F) Seaspray SLSC 5    
3 Carter, Molly (F) Mornington LSC 4    
4 O'Toole, Neve (F) Mordialloc LSC 3    
5 Atkinson, Alysa (F) Black Rock LSC 2    
6 Braun, Imogen (F) Waratah Beach SLSC 1    


Under 19 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Day, Samuel (M) Waratah Beach SLSC 6    
2 Patterson, Jesse (M) Altona LSC 5    
3 Davidson, Saxon (M) Altona LSC 4    


Under 19 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Patterson, Jesse (M) Altona LSC 6    


Under 19 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Day, Samuel (M) Waratah Beach SLSC 6    
2 Davidson, Saxon (M) Altona LSC 5    


Under 19 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Clucas, Natalie (F) Mordialloc LSC 6    
2 Kochanski, Natalia (F) Altona LSC 5