2018 Victorian Endurance Championships - Mornington LSC (Event Date: 10/11/2018)

Final Results

Generated on 16/12/2018 1:06 pm


Masters Mens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Paul (M) Fairhaven SLSC 6    


Masters Mens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Paul (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Atkinson, James (M) Black Rock LSC 5    
3 Gibbs, Grant (M) Mount Martha LSC 4    
4 Sheehan, Vincent (M) Lorne SLSC 3    


Masters Mens 6km Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Paul (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Grainger, Julian (M) Portsea SLSC 5    
3 Flockart, David (M) Portsea SLSC 4    
4 Schall-Riaucour, Andreas (M) Portsea SLSC 3    
5 Sheehan, Vincent (M) Lorne SLSC 2    
6 Bolton, Peter (M) Portsea SLSC 1    


Masters Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Purcell, Anthony (M) Portsea SLSC 6    
2 Grainger, Julian (M) Portsea SLSC 5    
3 Bolton, Peter (M) Portsea SLSC 4    
4 Sheehan, Vincent (M) Lorne SLSC 3    


Masters Womens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 6    
2 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 5    


Masters Womens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 6    
2 Flores, Paola (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 4    


Masters Womens 6km Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 6    
2 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Haesner, Kathryn (F) Mordialloc LSC 4    


Masters Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Haesner, Kathryn (F) Mordialloc LSC 6    
2 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 5    


Open Mens 10km Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Lopez, Daniel (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Hardiman, Matthew (M) Warrnambool SLSC 5    


Open Mens 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Doherty, Joshua (M) Point Leo SLSC 6    


Open Mens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hardiman, Matthew (M) Warrnambool SLSC 6    
2 Doherty, Joshua (M) Point Leo SLSC 5    
3 Slykhuis, Samuel (M) Half Moon Bay SLSC 4    


Open Mens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Slykhuis, Samuel (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Doherty, Joshua (M) Point Leo SLSC 5    
3 Lopez, Daniel (M) Half Moon Bay SLSC 4    


Open Womens 10km Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Bray, Sarah (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Thomas, Sophie (F) Warrnambool SLSC 5    
3 York, Delphine (F) Black Rock LSC 4    


Open Womens 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Thomas, Sophie (F) Warrnambool SLSC 6    
2 Clarke, Georgina (F) Jan Juc SLSC 5    


Open Womens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Haesner, Kathryn (F) Mordialloc LSC 6    
2 Clarke, Georgina (F) Jan Juc SLSC 5    


Open Womens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Hodgart, Claire (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    


U12 Boys 1km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Deverall, William (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Cornwell, Charlie (M) Fairhaven SLSC 5    
3 Bird, Luke (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Pearce, Hudson (M) Mordialloc LSC 3    
5 Stewart, Alec (M) Mentone LSC 2    
6 Brice, Kyle (M) Mornington LSC 1    


U12 Boys 2km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Pearce, Hudson (M) Mordialloc LSC 6    
2 Stewart, Alec (M) Mentone LSC 5    
3 Deverall, William (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Troy, Xavier (M) Mornington LSC 3    
5 Henderson, Harris (M) Torquay SLSC 2    
6 Handley, Fred (M) Point Leo SLSC 1    


U12 Boys 2km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Troy, Xavier (M) Mornington LSC 6    
2 Brice, Kyle (M) Mornington LSC 5    
3 Sheehan, Patrick (M) Lorne SLSC 4    
4 McCrow, Noah (M) Mornington LSC 3    
5 Williams, Fletcher (M) Mornington LSC 2    
6 McFarlane, Caslin (M) Mornington LSC 1    


U12 Girls 1km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Holt, Jemma (F) Mordialloc LSC 6    
2 Phillips, Shalyn (F) Mordialloc LSC 5    
3 Gorvett-Page, Lily (F) Mentone LSC 4    
4 Kerr, Katie (F) Portsea SLSC 3    
5 Bond-Scott, Siena (F) Mornington LSC 2    
6 Brammer-Flores, Remi (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


U12 Girls 2km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Holt, Jemma (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gorvett-Page, Lily (F) Mentone LSC 5    
3 Kerr, Katie (F) Portsea SLSC 4    
4 Mooney, Kiara (F) Mentone LSC 3    
5 Simpson, Larni (F) Mornington LSC 2    
6 Bond-Scott, Siena (F) Mornington LSC 1    


U12 Girls 2km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Gorvett-Page, Lily (F) Mentone LSC 6    
2 Phillips, Shalyn (F) Mordialloc LSC 5    
3 Mooney, Kiara (F) Mentone LSC 4    
4 Anderson, Olivia (F) Mornington LSC 3    
5 Kerr, Katie (F) Portsea SLSC 2    
6 Holt, Jemma (F) Mordialloc LSC 1    


U13 Boys 1km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Degg, Austin (M) Mornington LSC 6    
2 Roberts, Ashton (M) Mentone LSC 5    
3 Leahy, James (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Grant, Lachlan (M) Mentone LSC 3    
5 Asher, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Mooney, William (M) Mornington LSC 1    


U13 Boys 2km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Roberts, Ashton (M) Mentone LSC 6    
2 Grant, Lachlan (M) Mentone LSC 5    
3 Asher, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Mooney, William (M) Mornington LSC 3    
5 Whitfort, Samuel (M) Mornington LSC 2    
6 Regan, Miles (M) Portsea SLSC 1    


U13 Boys 2km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Mooney, William (M) Mornington LSC 6    
2 Lewis, Lachlan (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Jenkins, Rory (M) Mentone LSC 4    
4 Parrish, Lucas (M) Mornington LSC 3    
5 Whitfort, Samuel (M) Mornington LSC 2    
6 Asher, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 1    


U13 Girls 1km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Holt, Paige (F) Mordialloc LSC 6    
2 Lewis, Megan (F) Mentone LSC 5    
3 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 4    
4 Pinkerton, Sophie (F) Mordialloc LSC 3    
5 Brammer-Flores, Maya (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
6 Hunter, Mackenzie (F) Portsea SLSC 1    


U13 Girls 2km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 6    
2 McKie, Olivia (F) Mordialloc LSC 5    
3 Holt, Paige (F) Mordialloc LSC 4    
4 Lewis, Megan (F) Mentone LSC 3    
5 Schmidt, Eliza (F) Mentone LSC 2    
6 Rourke, Natasha (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    


U13 Girls 2km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Rourke, Natasha (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 5    
3 McIntyre, Pippi (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Schulz, Alexandra (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
5 Pinnock, Sienna (F) Mornington LSC 2    
6 Feek, Heather (F) Mornington LSC 1    


U14 Boys 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Tucker, Luke (M) Black Rock LSC 6    
2 Larke, Harvey (M) Portsea SLSC 5    
3 Purcell, Xavier (M) Portsea SLSC 4    
4 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 3    
5 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 2    
6 Gorringe, Ethan (M) Mentone LSC 1    


U14 Boys 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 6    
2 Purcell, Xavier (M) Portsea SLSC 5    
3 Handley, Fox (M) Point Leo SLSC 4    
4 Larke, Harvey (M) Portsea SLSC 3    
5 Fuller, Henry (M) Mount Martha LSC 2    
6 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 1    


U14 Boys 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Mooney, Baden (M) Mentone LSC 6    
2 Sharp, Oliver (M) Elwood LSC 5    
3 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 4    
4 Gardner, Hervey (M) Mentone LSC 3    
5 Gorringe, Ethan (M) Mentone LSC 2    
6 Purcell, Xavier (M) Portsea SLSC 1    


U14 Girls 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Reade, Stephanie (F) Jan Juc SLSC 6    
2 Webster, Meg (F) Mordialloc LSC 5    
3 Altamura, Raani (F) Mordialloc LSC 4    
4 McNaughton, Tia (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Watts, Ella (F) Mornington LSC 2    
6 Honey, Zoe (F) Ocean Grove SLSC 1    


U14 Girls 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Altamura, Raani (F) Mordialloc LSC 6    
2 Webster, Meg (F) Mordialloc LSC 5    
3 McNaughton, Tia (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Watts, Ella (F) Mornington LSC 3    
5 Good, Millie (F) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Hallam, Lily (F) Ocean Grove SLSC 1    


U14 Girls 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Hallam, Lily (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Good, Millie (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Morgan, Mietta (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Phelan, Chloe (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
5 Worthy, Margot (F) Mentone LSC 2    
6 Kelly, Emma (F) Mornington LSC 1    


U15 Mens 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Regan, Thomas (M) Portsea SLSC 6    
2 Mcconnell, Ben (M) Mornington LSC 5    
3 Jones, Harrison (M) Mornington LSC 4    
4 Wieringa, Boyd (M) Mentone LSC 3    
5 Poynder, Ned (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Pawsey, Owen (M) Mentone LSC 1    


U15 Mens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Mcconnell, Ben (M) Mornington LSC 6    
2 Jones, Harrison (M) Mornington LSC 5    
3 Bird, Marcus (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Wieringa, Boyd (M) Mentone LSC 3    
5 Morrow, Cadell (M) Mornington LSC 2    
6 Regan, Thomas (M) Portsea SLSC 1    


U15 Mens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Eales, Xavier (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Jenkins, Jake (M) Torquay SLSC 5    
3 Mcconnell, Ben (M) Mornington LSC 4    
4 Morrow, Cadell (M) Mornington LSC 0    
5 Morel, Reagan (M) Mornington LSC 2    
6 Sunderland, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 1    


U15 Womens 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Stone, Sienna (F) Mornington LSC 6    
2 Milligan, Clare (F) Mentone LSC 5    
3 Hunter, Stephanie (F) Portsea SLSC 4    
4 Courtney, Sophie (F) Portsea SLSC 3    
5 Logan, Brydie (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
6 McNaughton-King, Piper (F) Ocean Grove SLSC 1    


U15 Womens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Milla (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Degg, Maison (F) Mornington LSC 5    
3 Cole, Zoe (F) Mentone LSC 4    
4 Milligan, Clare (F) Mentone LSC 3    
5 McNaughton-King, Piper (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Asher, Jemima (F) Ocean Grove SLSC 1    


U15 Womens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Degg, Maison (F) Mornington LSC 6    
2 Linssen, Miranda (F) Mornington LSC 5    
3 Willson, Ella (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Djokic, Liliana (F) Mornington LSC 3    
5 O'Brien, Milla (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Mooney, Simone (F) Mornington LSC 1    


U17 Mens 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Hay, Thomas (M) Lorne SLSC 6    
2 Brennan, Malachy (M) Mordialloc LSC 5    
3 Matthews, Luke (M) Lorne SLSC 4    
4 Kinsey, Flynn (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Patterson, Josh (M) Torquay SLSC 2    
6 Rose, Samuel (M) Mordialloc LSC 1    


U17 Mens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Kinsey, Flynn (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Simpson, Jolyon (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Webster, Jack (M) Mordialloc LSC 4    
4 Clarke, Nathaniel (M) Point Leo SLSC 3    
5 Brennan, Malachy (M) Mordialloc LSC 2    
6 Lewis, Thomas (M) Mentone LSC 1    


U17 Mens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Frisby, Nicholas (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Rielly, Sean (M) Torquay SLSC 5    
3 Greeves, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Simpson, Jolyon (M) Ocean Grove SLSC 3    


U17 Mens 6km Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Greeves, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Simpson, Jolyon (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Cumming, Balun (M) Warrnambool SLSC 4    
4 Kingshott, Thomas (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Knapp, Iestyn (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Lewis, Thomas (M) Mentone LSC 1    


U17 Womens 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Gilling, Kimberley (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Hooper, Mackenzie (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 Bentley, Rose (F) Mornington LSC 4    
4 Gray, Ella (F) Mordialloc LSC 3    
5 Linssen, Jemima (F) Mornington LSC 2    
6 Pinkett, Jessica (F) Mornington LSC 1    


U17 Womens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Gilling, Kimberley (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Palazzolo, Jorja (F) Mordialloc LSC 5    
3 Bohan, Ashlee (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 McNaughton, Lexie (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Lockhart-Meaney, Cassidy (F) Point Leo SLSC 2    
6 Young, Taia (F) Ocean Grove SLSC 1    


U17 Womens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Wale, Jenna (F) Mordialloc LSC 6    
2 Atkinson, Alysa (F) Mentone LSC 5    


U17 Womens 6km Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 McNaughton, Lexie (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Bohan, Ashlee (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 Young, Taia (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Gray, Ella (F) Mordialloc LSC 3    
5 Mullan, Sophie (F) Mount Martha LSC 2    
6 Hooper, Mackenzie (F) Ocean Grove SLSC 1    


U19 Mens 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Frisby, Thomas (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Asher, Sebastian (M) Ocean Grove SLSC 5    


U19 Mens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Asher, Sebastian (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Frisby, Thomas (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    


U19 Mens 4km Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Asher, Sebastian (M) Ocean Grove SLSC 6    


U19 Womens 10km Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Lamb, Madeleine (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Wight, Briely (F) Ocean Grove SLSC 5    


U19 Womens 2km Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Knapp, Seren (F) Ocean Grove SLSC 6    


U19 Womens 4km Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Knapp, Seren (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Lamb, Madeleine (F) Ocean Grove SLSC 5