Junior Carnival 1 - Altona LSC (Event Date: 25/11/2018)

Final Results

Generated on 16/12/2018 12:50 pm


U10/U11 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team B Black Rock LSC 6    
  > Laws, Georgina (F)        
  > York, Stephanie (F)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Bull, Sahara (F)        
  > Parker, Hayden (F)        
3 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 4    
  > Littler, Sarah (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Clancy, Eliza (F)        
  > Forward, Kayla (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Gruar, Arabella (F)        
  > Perez Pages, Maya (F)        
6 Altona LSC Team A Altona LSC 1    
  > Jeromson, Hayley Sue (F)        
  > Theodore, Evie (F)        


U12/U13 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Rourke, Natasha (F)        
  > Sullivan, Sinead (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Joyce, Emily (F)        
3 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 4    
  > Clarke-Kamp, Jaylyn (F)        
  > Lewis, Taylah (F)        
4 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 3    
  > Brady, Zara (F)        
  > Littler, Ruth (F)        
5 Altona LSC Team D Altona LSC 2    
  > Barun, Evelyn (F)        
  > Markby, Charlotte (F)        
6 Bonbeach LSC Team B Bonbeach LSC 1    
  > McGirr Moor, Fern (F)        


Under 12 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Stewart, Alec (M)        
  > Wall, Shadrick (M)        
  > Wall, Cooper (M)        
  > Weldin, Archie (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Bird, Luke (M)        
  > Davison, Ruari (M)        
  > Deverall, William (M)        
  > Slavinskis, Khy (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Henderson, Harris (M)        
  > McGowan, Hamish (M)        
  > Muir, Harry (M)        
  > Otter, Jack (M)        
4 Fairhaven SLSC Composite Team Fairhaven SLSC 0.75    
  > Cornwell, Charlie (M)        
4 Lorne SLSC Composite Team Lorne SLSC 1.5    
  > Hepburn, Darcy (M)        
  > Sheehan, Patrick (M)        
4 Woolamai Beach SLSC Composite Team Woolamai Beach SLSC 0.75    
  > Goodger-McGrath, Oscar (M)        
5 Elwood LSC Composite Team Elwood LSC 0.5    
  > Shaw, Fred (M)        
5 Hampton LSC Composite Team Hampton LSC 1.5    
  > Hetherington, Joseph (M)        
  > Sando, Wesley (M)        
  > Smith, William (M)        


Under 12 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Duncan, James (M) Mentone LSC 6    
2 Jones, Otis (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Brice, Kyle (M) Mornington LSC 4    
4 Slavinskis, Khy (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Wall, Cooper (M) Mentone LSC 2    
6 Troy, Xavier (M) Mornington LSC 1    


Under 12 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team B Mornington LSC 6    
  > Troy, Xavier (M)        
  > Williams, Fletcher (M)        
2 Mentone LSC Team B Mentone LSC 5    
  > Lau, Julian (M)        
  > Stewart, Alec (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Brice, Kyle (M)        
  > Palamara, Jacob (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Wall, Shadrick (M)        
  > Weldin, Archie (M)        
5 Mornington LSC Team C Mornington LSC 2    
  > Lasater-Cohen, Zen (M)        
  > McCrow, Noah (M)        


Under 12 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Brice, Kyle (M) Mornington LSC 6    
2 Stewart, Alec (M) Mentone LSC 4    
3 Troy, Xavier (M) Mornington LSC 4    
4 Deverall, William (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Pearce, Hudson (M) Mordialloc LSC 2    
6 Duncan, James (M) Mentone LSC 1    


Under 12 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Brice, Kyle (M)        
  > McFarlane, Caslin (M)        
  > Troy, Xavier (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Bird, Luke (M)        
  > Deverall, William (M)        
  > Eales, Sam (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Henderson, Harris (M)        
  > McGowan, Hamish (M)        
  > Otter, Jack (M)        
4 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3    
  > Hetherington, Joseph (M)        
  > Sando, Wesley (M)        
  > Smith, William (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Davison, Ruari (M)        
  > Slavinskis, Khy (M)        
  > Smith, Tyler (M)        
6 Mentone LSC Team C Mentone LSC 1    
  > Duncan, James (M)        
  > Lau, Julian (M)        


Under 12 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bird, Luke (M)        
  > Deverall, William (M)        
2 Mentone LSC Team D Mentone LSC 5    
  > Duncan, James (M)        
  > Lau, Julian (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Davison, Ruari (M)        
  > Eales, Sam (M)        
4 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 3    
  > Hepburn, Darcy (M)        
  > Sheehan, Patrick (M)        
5 Mentone LSC Team B Mentone LSC 2    
  > McColough, Noah (M)        
  > Stewart, Alec (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 1    
  > Confoy, Charlie (M)        
  > Slavinskis, Khy (M)        


Under 12 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Haesner, Coco (F)        
  > Holt, Jemma (F)        
  > Phillips, Shalyn (F)        
  > Read, Caitlan (F)        
  > Stranger, Bianca (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Pounder, Sarah (F)        
  > Richards, Matilda (F)        
  > Robinson, Cookie (F)        
  > Stewart, Sienna (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Caleo, Celina (F)        
  > Di Scala, Luciana (F)        
  > Mooney, Kiara (F)        
  > Walker, Amelia (F)        
4 Torquay SLSC Team B Torquay SLSC 3    
  > Draper, Stella (F)        
  > Maw, Grace (F)        
  > McGay, Minnie (F)        
  > Mcintosh, Sophie (F)        
5 Altona LSC Team A Altona LSC 2    
  > Adams, Georgia (F)        
  > Cody, Madison (F)        
  > Mitchell, Isabella (F)        
  > Pelns, Eliza (F)        
  > Robins, Jaymi (F)        
6 Jan Juc SLSC Red Jan Juc SLSC 1    
  > Ellis, Brooke (F)        
  > Jane, Alexis (F)        
  > Kirk, Keelin (F)        


Under 12 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Stewart, Sienna (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Anderson, Olivia (F) Mornington LSC 5    
3 Kirk, Keelin (F) Jan Juc SLSC 4    
4 Phillips, Shalyn (F) Mordialloc LSC 3    
5 Draper, Stella (F) Torquay SLSC 2    


Under 12 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Sampson, Natalie (F)        
  > Wilson, Ruby (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Richards, Matilda (F)        
  > Stewart, Sienna (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Joyce, Emily (F)        
  > Sellars, Dana (F)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Lynch, Mae (F)        
  > Snow, Lillian (F)        
5 Mornington LSC Team C Mornington LSC 2    
  > Logan, Charlotte (F)        
  > Stone, Alexandra (F)        


Under 12 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Holt, Jemma (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gorvett-Page, Lily (F) Mentone LSC 5    
3 Phillips, Shalyn (F) Mordialloc LSC 4    
4 Read, Caitlan (F) Mordialloc LSC 3    
5 Snow, Lillian (F) Mornington LSC 2    
6 Richards, Matilda (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 12 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Joyce, Emily (F)        
  > Richards, Matilda (F)        
  > Stewart, Sienna (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Pounder, Sarah (F)        
  > Robinson, Cookie (F)        
  > Sellars, Dana (F)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Lynch, Mae (F)        
  > Sampson, Natalie (F)        
  > Snow, Lillian (F)        
5 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 2    
  > Haesner, Coco (F)        
  > Phillips, Shalyn (F)        
  > Read, Caitlan (F)        
6 Mornington LSC Team A Mornington LSC 1    
  > Anderson, Olivia (F)        
  > Doraisamy, Maya (F)        
  > Stone, Alexandra (F)        


Under 12 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Holt, Jemma (F)        
  > Phillips, Shalyn (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Sellars, Dana (F)        
  > Stewart, Sienna (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Gorvett-Page, Lily (F)        
  > Mooney, Kiara (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 3    
  > Joyce, Emily (F)        
  > Robinson, Cookie (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 2    
  > Pounder, Sarah (F)        
  > Richards, Matilda (F)        


Under 13 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fairweather, Alexander (M)        
  > Fitt, Oliver (M)        
  > Peacock, Alex (M)        
  > Wells, Xavier (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Gruar, Angus (M)        
  > Leahy, James (M)        
  > Moulton, Murphy (M)        
  > Robinson, Roo (M)        
3 Mornington LSC Team B Mornington LSC 4    
  > Mooney, William (M)        
  > Morrow, Coen (M)        
  > Parrish, Lucas (M)        
  > Whitfort, Samuel (M)        
4 Altona LSC Team B Altona LSC 3    
  > Corry, Heath (M)        
  > Graham, Hunter (M)        
  > Moustafa, Otif (M)        
  > Theodore, Rory (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Boyd, Adam (M)        
  > Grant, Lachlan (M)        
  > Hayes, Niall (M)        
  > Uberti, Gabriel (M)        
6 Jan Juc SLSC Juc Jan Juc SLSC 1    
  > Behmann, Joshua (M)        
  > Bobele, Asher (M)        
  > Bradshaw, Oscar (M)        
  > Ward, James (M)        


Under 13 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Uberti, Gabriel (M) Mentone LSC 6    
2 Caldwell, Zachary (M) Altona LSC 5    
3 Fitt, Oliver (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Quinn, Reeve (M) Mornington LSC 3    
5 Mooney, William (M) Mornington LSC 2    
6 Martin-Alcaide, Will (M) Torquay SLSC 1    


Under 13 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Morrow, Coen (M)        
  > Quinn, Reeve (M)        
2 Altona LSC Team A Altona LSC 5    
  > Charlesworth, Harry (M)        
  > Graham, Hunter (M)        
3 Mornington LSC Team B Mornington LSC 4    
  > Parrish, Lucas (M)        
  > Rossetto, Hugo (M)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > O'Toole, James (M)        
  > Williams, Cody (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Grant, Lachlan (M)        
  > Roberts, Ashton (M)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > Skehan, Max (M)        
  > Stewart, Alec (M)        


Under 13 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Leahy, James (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Roberts, Ashton (M) Mentone LSC 5    
3 Leahy, Charles (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Grant, Lachlan (M) Mentone LSC 3    
5 Peacock, Alex (M) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Jenkins, Rory (M) Mentone LSC 1    


Under 13 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Boyd, Adam (M)        
  > Grant, Lachlan (M)        
  > Uberti, Gabriel (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Foord, Byron (M)        
  > Leahy, James (M)        
  > Perez Pages, Tomas (M)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Fairweather, Alexander (M)        
  > Peacock, Alex (M)        
  > Wells, Xavier (M)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Morrow, Coen (M)        
  > Parrish, Lucas (M)        
  > Williams, Hugh (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Leahy, Charles (M)        
  > Robinson, Roo (M)        
  > Rolfs, Finlay (M)        
6 Altona LSC Team A Altona LSC 1    
  > Charlesworth, Harry (M)        
  > Corry, Heath (M)        
  > Puhar, Finn (M)        


Under 13 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Leahy, James (M)        
  > Perez Pages, Tomas (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Peacock, Alex (M)        
  > Wells, Xavier (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Joyce, Alexander (M)        
  > Robinson, Roo (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Boyd, Adam (M)        
  > Uberti, Gabriel (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 2    
  > Foord, Byron (M)        
  > Leahy, Charles (M)        


Under 13 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Boyd, Jacinta (F)        
  > Kappa, Lexi (F)        
  > Petersen, Charlotte (F)        
  > Philp, Matilda (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > McKewan, Lulu (F)        
  > Paranavitana, Shani (F)        
  > Topolcsanyi, Helen (F)        
  > Young, Jorgia (F)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Atkins, Izzy (F)        
  > Clarkson, Matilda (F)        
  > Marcus, Madeline (F)        
  > Osler, Mia (F)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Broadhead, Peri (F)        
  > Connor, Rylee (F)        
  > Gilbert, Leni (F)        
  > Harris, Milli (F)        
5 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 2    
  > Holt, Paige (F)        
  > McKie, Olivia (F)        
  > Pinkerton, Sophie (F)        
  > Saville, Greta (F)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > Lewis, Megan (F)        
  > Moore, Sienna (F)        
  > Muser, Nichola (F)        
  > O'Brien, Fern (F)        


Under 13 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 McIntyre, Pippi (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 McKie, Olivia (F) Mordialloc LSC 5    
3 Nielsen, Francesca (F) Hampton LSC 4    
4 MacKenzie, Emma (F) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Lewis, Megan (F) Mentone LSC 2    
6 Hanks, Abbey (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 13 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Lewis, Megan (F)        
  > O'Brien, Fern (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > French, Ava (F)        
  > Mason, Remme (F)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Nielsen, Francesca (F)        
  > Osler, Mia (F)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Feek, Heather (F)        
  > Mcconnell, Holly (F)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Burton, Madeleine (F)        
  > McMahon, Ellie (F)        
6 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Rourke, Natasha (F)        
  > Sullivan, Sinead (F)        


Under 13 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 6    
2 Holt, Paige (F) Mordialloc LSC 5    
3 Schmidt, Eliza (F) Mentone LSC 4    
4 McKie, Olivia (F) Mordialloc LSC 3    
5 Topolcsanyi, Helen (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Lewis, Megan (F) Mentone LSC 1    


Under 13 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Feek, Heather (F)        
  > Hellier, Ruby (F)        
  > Shrimpton, Jessica (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > McIntyre, Pippi (F)        
  > Topolcsanyi, Helen (F)        
  > Young, Jorgia (F)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Broadhead, Peri (F)        
  > Connor, Rylee (F)        
  > Harris, Milli (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Boyd, Jacinta (F)        
  > Kappa, Lexi (F)        
  > Schmidt, Eliza (F)        
5 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 2    
  > Holt, Paige (F)        
  > Howes, Amelia (F)        
  > McKie, Olivia (F)        
6 Mentone LSC Team B Mentone LSC 1    
  > Moore, Sienna (F)        
  > Muser, Nichola (F)        
  > Philp, Matilda (F)        


Under 13 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Holt, Paige (F)        
  > McKie, Olivia (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Boyd, Jacinta (F)        
  > Kappa, Lexi (F)        
3 Mentone LSC Team B Mentone LSC 4    
  > Moore, Sienna (F)        
  > Schmidt, Eliza (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > McIntyre, Pippi (F)        
  > Topolcsanyi, Helen (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > McKewan, Lulu (F)        
  > O'Brien, Kate (F)        
6 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 1    
  > Broadhead, Peri (F)        
  > Connor, Rylee (F)