Junior Carnival #2 - Mt Martha LSC (Event Date: 15/12/2018)

Final Results

Generated on 16/01/2019 8:41 pm


Under 12 Boys Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Duncan, James (M) Mentone LSC 6    
2 Granger, Joshua (M) Bonbeach LSC 5    
3 Hardt, Kasper (M) Mount Martha LSC 4    
4 Brice, Kyle (M) Mornington LSC 3    
5 Williams, Fletcher (M) Mornington LSC 2    
6 Troy, Xavier (M) Mornington LSC 1    


Under 12 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team B Mentone LSC 6    
  > Bater, Owen (M)        
2 Mentone LSC Composite Team A Mentone LSC 1.66    
  > Aufner, William (M)        
2 Mordialloc LSC Composite Team A Mordialloc LSC 1.66    
  > Botterill, Milo (M)        
2 Point Leo SLSC Composite Team A Point Leo SLSC 1.66    
  > Allan, Charlie (M)        
3 Hampton LSC Composite Team B Hampton LSC 2    
  > Beare, Christian (M)        
3 Point Leo SLSC Composite Team B Point Leo SLSC 2    
  > Appleton, Charlie (M)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Barlow, Zac (M)        
5 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 2    
  > Garwood, Thomas (M)        
6 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 1    
  > Alsop, Jack (M)        


Under 12 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Duncan, James (M) Mentone LSC 6    
2 Granger, Joshua (M) Bonbeach LSC 5    
3 Hardt, Kasper (M) Mount Martha LSC 4    
4 Garwood, Thomas (M) Bonbeach LSC 3    
5 Rowley, Jaspar (M) Carrum SLSC 2    
6 Smith, William (M) Hampton LSC 1    


Under 12 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Duncan, James (M)        
  > Lau, Julian (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Andrews, Cian (M)        
  > Hardt, Kasper (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Troy, Xavier (M)        
  > Williams, Fletcher (M)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Brice, Kyle (M)        
  > McFarlane, Caslin (M)        
5 Mornington LSC Team C Mornington LSC 2    
  > Lasater-Cohen, Zen (M)        
  > McCrow, Noah (M)        
6 Mornington LSC Team D Mornington LSC 1    
  > Hewitt, Beau (M)        
  > Palamara, Jacob (M)        


Under 12 Girls Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Stewart, Sienna (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Phillips, Shalyn (F) Mordialloc LSC 5    
3 Rosewarne, Isabella (F) Mornington LSC 4    
4 Snow, Lillian (F) Mornington LSC 3    
5 Rosewarne, Chelsea (F) Mornington LSC 2    
6 Anderson, Olivia (F) Mornington LSC 1    


Under 12 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Composite Team Mordialloc LSC 3    
  > Hallam, Lily (F)        
1 Ocean Grove SLSC Composite Team Ocean Grove SLSC 3    
  > Ames, Sarah (F)        
2 Mornington LSC Mornington Green Machine Mornington LSC 5    
  > Aldag, Georgia (F)        
3 Mentone LSC Mentone Mega Maroon Mentone LSC 4    
  > Bolton, Hazel (F)        
4 Woolamai Beach SLSC Composite Team B Woolamai Beach SLSC 1.5    
  > Archdeacon, Priya (F)        
4 Mentone LSC Composite Team B Mentone LSC 1.5    
  > Cananzi, Lana (F)        
5 Hampton LSC Team A Hampton LSC 2    
  > Albietz, Rose (F)        
6 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 1    
  > Bartolo, Ella (F)        


Under 12 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Stewart, Sienna (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Anderson, Olivia (F) Mornington LSC 5    
3 Phillips, Shalyn (F) Mordialloc LSC 4    
4 Hungerford, Sophia (F) Woolamai Beach SLSC 3    
5 Johnstone, Lucinda (F) Mount Martha LSC 2    
6 Di Scala, Luciana (F) Mentone LSC 1    


Under 12 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Holt, Jemma (F)        
  > Read, Caitlan (F)        
2 Mornington LSC Team F Mornington LSC 5    
  > Rosewarne, Isabella (F)        
  > Rosewarne, Chelsea (F)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Sampson, Natalie (F)        
  > Wilson, Ruby (F)        
4 Mornington LSC Team E Mornington LSC 3    
  > Gow, Charlotte (F)        
  > Redfern, Claire (F)        
5 Mornington LSC Team B Mornington LSC 2    
  > Lynch, Mae (F)        
  > Snow, Lillian (F)        


Under 13 Boys Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Mooney, William (M) Mornington LSC 6    
2 Quinn, Reeve (M) Mornington LSC 5    
3 Schaefer, Thomas (M) Mornington LSC 4    
4 Jenkins, Rory (M) Mentone LSC 3    
5 Wells, Xavier (M) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Uberti, Gabriel (M) Mentone LSC 1    


Under 13 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team B Mornington LSC 6    
  > Fay, Jordan (M)        
2 Altona LSC Team A Altona LSC 5    
  > Caldwell, Zachary (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Bater, Owen (M)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Barlow, Zac (M)        
5 Mentone LSC Team B Mentone LSC 2    
  > Boyd, Adam (M)        
6 Mount Martha LSC Composite Team Mount Martha LSC 0.25    
  > Alsop, Jack (M)        
6 Altona LSC Composite Team Altona LSC 0.5    
  > Cachia, Julian (M)        
6 Mentone LSC Composite Team Mentone LSC 0.25    
  > Grant, Lachlan (M)        


Under 13 Boys Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Uberti, Gabriel (M) Mentone LSC 6    
2 Schaefer, Thomas (M) Mornington LSC 5    
3 Caldwell, Zachary (M) Altona LSC 4    
4 Mooney, William (M) Mornington LSC 3    
5 Quinn, Reeve (M) Mornington LSC 2    
6 Theodore, Rory (M) Altona LSC 1    


Under 13 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Morrow, Coen (M)        
  > Quinn, Reeve (M)        
2 Mornington LSC Team B Mornington LSC 5    
  > Parrish, Lucas (M)        
  > Rossetto, Hugo (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Boyd, Adam (M)        
  > Grant, Lachlan (M)        
4 Altona LSC Team A Altona LSC 3    
  > Curran, Liam (M)        
  > Puhar, Finn (M)        
5 Mentone LSC Team C Mentone LSC 2    
  > Jones, Astin (M)        
  > Mears, Brodie (M)        
6 Altona LSC Team B Altona LSC 1    
  > Caldwell, Zachary (M)        
  > Theodore, Rory (M)        


Under 13 Girls Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Marcus, Madeline (F) Hampton LSC 6    
2 Paranavitana, Shani (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 McIntyre, Pippi (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Osler, Mia (F) Hampton LSC 3    
5 O'Loughlin, Heidi (F) Mordialloc LSC 2    
6 Storey, Emma (F) Black Rock LSC 1    


Under 13 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Composite Team Ocean Grove SLSC 4.5    
  > Borg, Freya (F)        
1 Mordialloc LSC Composite Team Mordialloc LSC 1.5    
  > Allen, Mackenzie (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Brown, Matilda (F)        
3 Mordialloc LSC Team C Mordialloc LSC 4    
  > Djandjgava, Kirill (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Allison, Lucy (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Bond-Scott, Siena (F)        
6 Mordialloc LSC Composite Team Mordialloc LSC 0.5    
  > Atkin, Siena (F)        
6 Mount Martha LSC Composite Team Mount Martha LSC 0.5    
  > Blair, Chloe (F)        


Under 13 Girls Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 McIntyre, Pippi (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 McKie, Olivia (F) Mordialloc LSC 5    
3 Nielsen, Francesca (F) Hampton LSC 4    
4 Paranavitana, Shani (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Storey, Emma (F) Black Rock LSC 2    
6 Mcconnell, Holly (F) Mornington LSC 1    


Under 13 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Hampton LSC Team A Hampton LSC 6    
  > Clarkson, Matilda (F)        
  > Osler, Mia (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Boyd, Jacinta (F)        
  > Kappa, Lexi (F)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > French, Ava (F)        
  > Mason, Remme (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > McIntyre, Pippi (F)        
  > Paranavitana, Shani (F)        
5 Hampton LSC Team B Hampton LSC 2    
  > Marcus, Madeline (F)        
  > Nielsen, Francesca (F)