Junior and Youth Carnival #4 - Bancoora SLSC (Event Date: 19/01/2019)

Final Results

Generated on 25/10/2021 3:12 am


Under 10 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team B Fairhaven SLSC 0    
  > Johns, Sidney (M)        
  > Lane, Ashley (M)        
  > West, Xavier (M)        


Under 14 Boys Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Cornwell, John (M)        
  > Cornwell, Gabriel (M)        
  > Corr, Aidan (M)        
2 Lorne SLSC Composite Team A Lorne SLSC 2.5    
  > Atkinson, Jasper (M)        
  > Hepburn, Liam (M)        
2 Mentone LSC Composite Team A Mentone LSC 2.5    
  > Gardner, Hervey (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Bruce, Charlie (M)        
  > Cananzi, Heath (M)        
  > Gorringe, Ethan (M)        
  > Mathews, Joshua (M)        
  > Mooney, Baden (M)        
4 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 3    
  > Betts, Ned (M)        
  > Larke, Harvey (M)        
  > O'Callaghan, Cormac (M)        
  > Purcell, Xavier (M)        
  > Wilson, Thomas (M)        
5 Portsea SLSC Team B Portsea SLSC 2    
  > Allen, William (M)        
  > Deacon, Charlie (M)        
  > Stigter, Emile (M)        
  > Wilson Moran, Hamish (M)        
6 Anglesea SLSC Composite Team B Anglesea SLSC 0.5    
  > Fitzgerald, John (M)        
  > Jovanovic, Tom (M)        
  > Suttle, Jimmy (M)        
6 Mornington LSC Composite Team B Mornington LSC 0.5    
  > McFarlane, Bohdan (M)        
  > Sims, Joel (M)        


Under 14 Boys Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Pfister, Oliver (M) Mornington LSC 6    
2 Cornwell, Gabriel (M) Fairhaven SLSC 5    
3 Hepburn, Liam (M) Lorne SLSC 4    
4 Purcell, Xavier (M) Portsea SLSC 3    
5 Fitzgerald, John (M) Anglesea SLSC 2    


Under 14 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Bridgewater, Darcy (M)        
  > McCoy, Fergus (M)        
  > Moncrieff, Harvey (M)        
  > Owen, Isaac (M)        
  > Promnitz, Jules (M)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Bruce, Charlie (M)        
  > Cananzi, Heath (M)        
  > Gorringe, Ethan (M)        
  > Mathews, Joshua (M)        
  > Mooney, Baden (M)        
3 Lorne SLSC Composite Team A Lorne SLSC 2    
  > Atkinson, Jasper (M)        
  > Hepburn, Liam (M)        
3 Portsea SLSC Composite Team A Portsea SLSC 2    
  > Betts, Ned (M)        
  > Deacon, Charlie (M)        
  > Stigter, Emile (M)        
4 Inverloch SLSC Team A Inverloch SLSC 3    
  > Cumming, Taite (M)        
  > Duncan, Patrick (M)        
  > Knights, Samuel (M)        
5 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 2    
  > Papworth, Charlie (M)        
  > Thompson, Sam (M)        
  > Watson, Archie (M)        
6 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 1    
  > Larke, Harvey (M)        
  > O'Callaghan, Cormac (M)        
  > Purcell, Xavier (M)        


Under 14 Boys Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 6    
  > Betts, Ned (M)        
  > Larke, Harvey (M)        
  > O'Callaghan, Cormac (M)        
  > Purcell, Xavier (M)        
  > Wilson, Thomas (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Bruce, Charlie (M)        
  > Cananzi, Heath (M)        
  > Gorringe, Ethan (M)        
  > Mathews, Joshua (M)        
  > Mooney, Baden (M)        
5 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 2    
  > Downes, Charlie (M)        
  > Papworth, Charlie (M)        
  > Thompson, Sam (M)        
  > Watson, Archie (M)        


Under 14 Girls Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Lineham, Isabella (F)        
  > Meyer, Michaela (F)        
  > Moore, Maddison (F)        
  > O'Donnell, Jessica (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > Honey, Zoe (F)        
  > McNaughton, Tia (F)        
  > Moon, Alice (F)        
  > Paranavitana, Jessminda (F)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 0    
  > Farrelly, Julia (F)        
  > Grant, Ella (F)        
  > Reade, Stephanie (F)        
  > Sorensen, Sienna (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Borschmann, Georgia (F)        
  > Hallam, Lily (F)        
  > Morgan, Mietta (F)        
  > Paranavitana, Shani (F)        
5 Fairhaven SLSC Composite Team A Fairhaven SLSC 1    
  > Bray, Laura (F)        
  > Chun, Mimi (F)        
  > Jordan, Lily (F)        
  > Mackintosh, Emily (F)        
5 Lorne SLSC Composite Team A Lorne SLSC 1    
  > McKerron, Kiara (F)        
  > Vearing, Achina (F)        
6 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 1    
  > Fitt, Emily (F)        
  > Harrop, Lauren (F)        
  > Laws, Charlotte (F)        
  > Tedstone, Alice (F)        
  > Wyatt, Abbie (F)        


Under 14 Girls Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Watts, Ella (F) Mornington LSC 6    
2 Lineham, Isabella (F) Mentone LSC 5    
3 Honey, Zoe (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Jordan, Lily (F) Fairhaven SLSC 3    
5 McKerron, Kiara (F) Lorne SLSC 2    


Under 14 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Hallam, Lily (F)        
  > Honey, Zoe (F)        
  > McNaughton, Tia (F)        
2 Fairhaven SLSC Composite Team A Fairhaven SLSC 2.5    
  > Bray, Laura (F)        
  > Chun, Mimi (F)        
  > Jordan, Lily (F)        
  > Mackintosh, Emily (F)        
2 Lorne SLSC Composite Team A Lorne SLSC 2.5    
  > McKerron, Kiara (F)        
  > Vearing, Achina (F)        
3 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 4    
  > Altamura, Raani (F)        
  > Haesner, Anuk (F)        
  > Wale, Holly (F)        
  > Webster, Meg (F)        
4 Mornington LSC Team A Mornington LSC 3    
  > Jones, Olivia (F)        
  > Kelly, Emma (F)        
  > Watts, Ella (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Borschmann, Georgia (F)        
  > Morgan, Mietta (F)        
  > Paranavitana, Jessminda (F)        
6 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Lineham, Isabella (F)        
  > Meyer, Michaela (F)        
  > Moore, Maddison (F)        
  > O'Donnell, Jessica (F)        


Under 14 Girls Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Hallam, Lily (F)        
  > Honey, Zoe (F)        
  > McNaughton, Tia (F)        
  > Morgan, Mietta (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Lineham, Isabella (F)        
  > Meyer, Michaela (F)        
  > Moore, Maddison (F)        
  > O'Donnell, Jessica (F)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Farrelly, Julia (F)        
  > Grant, Ella (F)        
  > Reade, Stephanie (F)        
  > Sorensen, Sienna (F)        
4 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 3    
  > Fitt, Emily (F)        
  > Harrop, Lauren (F)        
  > Laws, Charlotte (F)        
  > Tedstone, Alice (F)        
  > Wyatt, Abbie (F)        
5 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 1    
  > Bray, Laura (F)        
  > Chun, Mimi (F)        
  > Mackintosh, Emily (F)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 1    
  > Brammer-Flores, Maya (F)        
  > Bull, Mackenzie (F)        
  > Patrick, Tiffany (F)        
  > Phelan, Chloe (F)        


Under 15 Mens Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Gough, Finlay (M)        
  > Hayter, Seamus (M)        
  > Sunderland, Campbell (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > Eales, Xavier (M)        
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
  > Poynder, Ned (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
  > Pfister, Oliver (M)        
  > Quinn, Harrison (M)        
4 Lorne SLSC Composite Team A Lorne SLSC 1.5    
  > Balderas, Fraser (M)        
  > Enticott, Kai (M)        
  > Hack, Juna (M)        
4 Mentone LSC Composite Team A Mentone LSC 1.5    
  > Mathews, Nicholas (M)        
  > Wieringa, Boyd (M)        
5 Fairhaven SLSC Composite Team B Fairhaven SLSC 1    
  > Crawford, Angus (M)        
5 Half Moon Bay SLSC Composite Team B Half Moon Bay SLSC 1    
  > Goulding, Jack (M)        
  > Landells, Jake (M)        
  > Salisbury, Henry (M)        
  > Salmon, Taylor (M)        


Under 15 Mens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bird, Marcus (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Quinn, Harrison (M) Mornington LSC 5    
3 Sunderland, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Freeman, Darcy (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Poynder, Zak (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Poynder, Ned (M) Ocean Grove SLSC 1    


Under 15 Mens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 6    
  > Eales, Xavier (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
  > Poynder, Ned (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
  > Quinn, Harrison (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Sunderland, Campbell (M)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Landells, Jake (M)        
  > Salisbury, Henry (M)        
  > Salmon, Taylor (M)        
5 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 2    
  > Balderas, Fraser (M)        
  > Enticott, Kai (M)        
  > Hack, Juna (M)        
6 Mentone LSC Composite Team A Mentone LSC 0.5    
  > Mathews, Nicholas (M)        
  > Wieringa, Boyd (M)        
6 Ocean Grove SLSC Composite Team A Ocean Grove SLSC 0.5    
  > Knapp, Iestyn (M)        


Under 15 Mens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bird, Marcus (M)        
  > Freeman, Darcy (M)        
  > Poynder, Zak (M)        
  > Poynder, Ned (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Mcconnell, Ben (M)        
  > Morrow, Cadell (M)        
  > Pfister, Oliver (M)        
  > Quinn, Harrison (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 3    
  > Eales, Xavier (M)        
  > Gough, Finlay (M)        
  > Hayter, Seamus (M)        
  > Sunderland, Campbell (M)        


Under 15 Womens Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Degg, Maison (F)        
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
  > Stone, Sienna (F)        
2 Mount Martha LSC Composite Team A Mount Martha LSC 1.66    
  > Goldsmith, Alyse (F)        
2 Torquay SLSC Composite Team A Torquay SLSC 1.66    
  > Walsh, Ciara (F)        
2 Mornington LSC Composite Team A Mornington LSC 1.66    
  > Feek, Tamsin (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Ward, Poppy (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Cole, Zoe (F)        
  > Conlan, Sophie (F)        
  > Jenkins, Megan (F)        
  > Roberts, Emily (F)        
5 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 2    
  > Gryszan, Olivia (F)        
  > Zakic, Hayley (F)        


Under 15 Womens Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Mooney, Simone (F) Mornington LSC 6    
2 Walsh, Ciara (F) Torquay SLSC 5    
3 Stone, Sienna (F) Mornington LSC 4    
4 Degg, Maison (F) Mornington LSC 3    
5 Djokic, Liliana (F) Mornington LSC 2    
6 Jenkins, Megan (F) Mentone LSC 1    


Under 15 Womens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Degg, Maison (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
  > Stone, Sienna (F)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Ward, Poppy (F)        
3 Mentone LSC Composite Team A Mentone LSC 2    
  > Cole, Zoe (F)        
  > Conlan, Sophie (F)        
  > Jenkins, Megan (F)        
  > Roberts, Emily (F)        
3 Mordialloc LSC Composite Team A Mordialloc LSC 2    
  > Gryszan, Olivia (F)        
  > Haesner, Anuk (F)        
  > Zakic, Hayley (F)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Christensen, Emelia (F)        
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Feek, Tamsin (F)        


Under 15 Womens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Degg, Maison (F)        
  > Djokic, Liliana (F)        
  > Mooney, Simone (F)        
  > Stone, Sienna (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Cole, Zoe (F)        
  > Conlan, Sophie (F)        
  > Jenkins, Megan (F)        
  > Roberts, Emily (F)        
3 Mornington LSC Team B Mornington LSC 4    
  > Christensen, Emelia (F)        
  > Feek, Tamsin (F)        
  > Kelly, Emma (F)        
  > Watts, Ella (F)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Ward, Poppy (F)