Junior Carnival #5 - Mordialloc LSC (Event Date: 03/02/2019)

Final Results

Generated on 25/10/2021 3:41 am


U10/U11 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team B Black Rock LSC 6    
  > Laws, Georgina (F)        
  > York, Stephanie (F)        
2 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 5    
  > Collis, Elishka (F)        
  > Littler, Sarah (F)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Hende, Emma (F)        
  > York, Alexandra (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Gruar, Arabella (F)        
  > Perez Pages, Maya (F)        
5 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 2    
  > Bull, Sahara (F)        
  > Parker, Hayden (F)        
6 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 1    
  > Clarke, Anouk (F)        
  > Lillywhite, Grace (F)        


U12/U13 Mixed 2 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Joyce, Alexander (M)        
  > Robinson, Roo (M)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team B Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Burton, Madeleine (F)        
  > Martyn, Alexia (F)        
3 Bonbeach LSC Team B Bonbeach LSC 4    
  > McGirr Moor, Fern (F)        
  > Woodbridge, Bethan (F)        
4 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 3    
  > Rourke, Natasha (F)        
  > Sullivan, Sinead (F)        
5 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 2    
  > Clarke-Kamp, Jaylyn (F)        
  > Lewis, Taylah (F)        
6 Bonbeach LSC Team A Bonbeach LSC 1    
  > Brady, Zara (F)        
  > Littler, Ruth (F)        


Under 12 Boys Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Brice, Kyle (M)        
  > Lasater-Cohen, Zen (M)        
  > McCrow, Noah (M)        
  > Troy, Xavier (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Bird, Luke (M)        
  > Davison, Ruari (M)        
  > Deverall, William (M)        
  > Walsh, Caden (M)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Collingwood, Joe (M)        
  > Findlay, Maxwell (M)        
  > Handley, Fred (M)        
  > Northcote, Alexander (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 3    
  > Ball, Jacob (M)        
  > Confoy, Charlie (M)        
  > Devine, Oliver (M)        
  > Slavinskis, Khy (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Harris MacDonald, Emmett (M)        
  > Pearce, Hudson (M)        
  > Pears, Sam (M)        
  > Scurrah, Thomas (M)        


Under 12 Boys Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Brice, Kyle (M)        
  > McFarlane, Caslin (M)        
  > Troy, Xavier (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Bird, Luke (M)        
  > Confoy, Charlie (M)        
  > Deverall, William (M)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Collingwood, Joe (M)        
  > Findlay, Maxwell (M)        
  > Handley, Fred (M)        
4 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 3    
  > Fawcett, Deny (M)        
  > Hoffmann, Henry (M)        
  > Main, Will (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Allen, Lenny (M)        
  > Devine, Oliver (M)        
  > Walsh, Caden (M)        
6 Hampton LSC Team A Hampton LSC 1    
  > Henry, Daniel (M)        
  > Hetherington, Joseph (M)        
  > Sando, Wesley (M)        
  > Smith, William (M)        


Under 12 Girls Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Holt, Jemma (F)        
  > Phillips, Shalyn (F)        
  > Stranger, Bianca (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Lynch, Mae (F)        
  > Simpson, Larni (F)        
  > Snow, Lillian (F)        
3 Portsea SLSC Team B Portsea SLSC 4    
  > Kerr, Katie (F)        
  > O'Callaghan, Neve (F)        
4 Mornington LSC Team B Mornington LSC 3    
  > Anderson, Olivia (F)        
  > Bond-Scott, Siena (F)        
  > Logan, Charlotte (F)        
5 Hampton LSC Team B Hampton LSC 2    
  > Lyons, Sophia (F)        
  > Morrison, Kate (F)        
  > Welsh, Molly (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Joyce, Emily (F)        
  > Richards, Matilda (F)        
  > Stewart, Sienna (F)        


Under 13 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Roberts, Ashton (M) Mentone LSC 6    
2 Perez Pages, Tomas (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Droste, Tom (M) Warrnambool SLSC 4    
4 Asher, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Rossetto, Hugo (M) Mornington LSC 2    
6 Leahy, James (M) Ocean Grove SLSC 1    


Under 13 Girls Aqua Cameron Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Mason, Remme (F)        
  > Mcconnell, Holly (F)        
  > Murdoch, Poppy (F)        
  > Rivett, Olivia (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > McIntyre, Pippi (F)        
  > Paranavitana, Shani (F)        
  > Topolcsanyi, Helen (F)        
  > Young, Jorgia (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Conlan, Pippa (F)        
  > Finnegan, Jessica (F)        
  > Hickey, Abbey (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > O'Brien, Fern (F)        
  > Petersen, Charlotte (F)        
  > Philp, Matilda (F)        
  > Schmidt, Eliza (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 2    
  > Hely, Jema (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Gough, Nalani (F)        
  > Hanks, Abbey (F)        
  > McKewan, Lulu (F)        
  > O'Brien, Kate (F)        


Under 13 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 6    
2 Holt, Paige (F) Mordialloc LSC 5    
3 McKie, Olivia (F) Mordialloc LSC 4    
4 Lewis, Megan (F) Mentone LSC 3    
5 Schmidt, Eliza (F) Mentone LSC 2    
6 Fitzgerald, Jemima (F) Anglesea SLSC 1