Junior Carnival #6 - Apollo Bay SLSC (relocated to Lorne) (Event Date: 10/02/2019)

Final Results

Generated on 25/10/2021 1:58 am


Under 12 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Davison, Ruari (M)        
  > Deverall, William (M)        
  > Slavinskis, Khy (M)        
  > Walsh, Caden (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Findlay, Maxwell (M)        
  > Handley, Fred (M)        
  > Metcalf, Hamish (M)        
  > Rechner Thomas, Gustav (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Brady, Mossie (M)        
  > Duncan, James (M)        
  > Fernando, Rhett (M)        
  > Lau, Julian (M)        
4 Jan Juc SLSC Juc Jan Juc SLSC 3    
  > Frangos-Scanlan, Otis (M)        
  > Jones, Otis (M)        
  > Richards, Tom (M)        
  > Talbot, Harrison (M)        


Under 12 Boys Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Main, Will (M) Warrnambool SLSC 6    
2 Hoffmann, Henry (M) Warrnambool SLSC 5    
3 Troy, Xavier (M) Mornington LSC 4    
4 Duncan, James (M) Mentone LSC 3    
5 Sando, Wesley (M) Hampton LSC 2    
6 McGowan, Hamish (M) Torquay SLSC 1    


Under 12 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team B Mornington LSC 6    
  > Troy, Xavier (M)        
  > Williams, Fletcher (M)        
2 Mentone LSC Team C Mentone LSC 5    
  > Duncan, James (M)        
  > Mellow, Hayden (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Bird, Luke (M)        
  > Slavinskis, Khy (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Fernando, Rhett (M)        
  > Wall, Shadrick (M)        
5 Mordialloc LSC Team B Mordialloc LSC 2    
  > Pearce, Hudson (M)        
  > Scurrah, Thomas (M)        
6 Mornington LSC Team A Mornington LSC 1    
  > Brice, Kyle (M)        
  > McFarlane, Caslin (M)        


Under 12 Boys Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Walsh, Caden (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Pearce, Hudson (M) Mordialloc LSC 5    
3 Deverall, William (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Bird, Luke (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Stewart, Alec (M) Mentone LSC 2    
6 Brice, Kyle (M) Mornington LSC 1    


Under 12 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Deverall, William (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Stewart, Alec (M) Mentone LSC 5    
3 Handley, Fred (M) Point Leo SLSC 4    
4 Brice, Kyle (M) Mornington LSC 3    
5 Pearce, Hudson (M) Mordialloc LSC 2    


Under 12 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Logan, Charlotte (F)        
  > Redfern, Claire (F)        
  > Rosewarne, Chelsea (F)        
  > Stone, Alexandra (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Di Scala, Luciana (F)        
  > Gorvett-Page, Lily (F)        
  > Harpley, Annabelle (F)        
  > James, Keira (F)        
3 Jan Juc SLSC Blue Jan Juc SLSC 4    
  > Corp, Lily (F)        
  > Ellis, Brooke (F)        
  > Kirk, Keelin (F)        
  > McKie, Jaime (F)        
4 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Holt, Jemma (F)        
  > Phillips, Shalyn (F)        
  > Wood, Sienna (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Partridge, Niamh ('Neve') (F)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Evans, Freya (F)        
  > Promnitz, Saskia (F)        
  > Ragg, Georgia (F)        
  > Ralston, Shaylea (F)        


Under 12 Girls Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Anderson, Olivia (F) Mornington LSC 6    
2 Mcintosh, Sophie (F) Torquay SLSC 5    
3 Phillips, Shalyn (F) Mordialloc LSC 4    
4 O'Brien, Ruby (F) Warrnambool SLSC 3    
5 Gorvett-Page, Lily (F) Mentone LSC 2    
6 Mooney, Kiara (F) Mentone LSC 1    


Under 12 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team E Mornington LSC 6    
  > Lynch, Mae (F)        
  > Snow, Lillian (F)        
2 Mornington LSC Team B Mornington LSC 5    
  > Anderson, Olivia (F)        
  > Flanagan, Nina (F)        
3 Mornington LSC Team D Mornington LSC 4    
  > Logan, Charlotte (F)        
  > Stone, Alexandra (F)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > Harpley, Annabelle (F)        
  > Mooney, Kiara (F)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Gorvett-Page, Lily (F)        
  > James, Keira (F)        
6 Mount Martha LSC Team B Mount Martha LSC 1    
  > Cook, Maisy (F)        
  > Johnstone, Lucinda (F)        


Under 12 Girls Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Holt, Jemma (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gorvett-Page, Lily (F) Mentone LSC 5    
3 Snow, Lillian (F) Mornington LSC 4    
4 Phillips, Shalyn (F) Mordialloc LSC 3    
5 Ragg, Georgia (F) Warrnambool SLSC 2    
6 Cameron, Cherry (F) Hampton LSC 1    


Under 12 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Holt, Jemma (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gorvett-Page, Lily (F) Mentone LSC 5    
3 Richards, Matilda (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Croft, Anabelle (F) Portsea SLSC 3    
5 O'Callaghan, Neve (F) Portsea SLSC 2    
6 Ragg, Georgia (F) Warrnambool SLSC 1    


Under 13 Boys Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 6    
  > Chapman, Sam (M)        
  > D'Andrea, Arno (M)        
  > Reid, Murphy (M)        
  > Winstanley, Darcy (M)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Degg, Austin (M)        
  > Morrow, Coen (M)        
  > Rossetto, Hugo (M)        
  > Wallace, Edward Darcy (M)        
3 Altona LSC Team A Altona LSC 4    
  > Caldwell, Zachary (M)        
  > Corry, Heath (M)        
  > Curran, Liam (M)        
  > Theodore, Rory (M)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Barnaville, Cillian (M)        
  > Fairweather, Alexander (M)        
  > Fitt, Oliver (M)        
  > Lewis, Lachlan (M)        
5 Mentone LSC Team A Mentone LSC 2    
  > Nathanielsz, Kaelan (M)        
  > Patterson, Luke (M)        
  > Roberts, Ashton (M)        
  > Uberti, Gabriel (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Gruar, Angus (M)        
  > Leahy, Charles (M)        
  > Moulton, Murphy (M)        
  > Rolfs, Finlay (M)        


Under 13 Boys Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Winstanley, Darcy (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Fitt, Oliver (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Leahy, James (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Mooney, William (M) Mornington LSC 3    
5 Chandler, Charles (M) Fairhaven SLSC 2    
6 Chapman, Sam (M) Fairhaven SLSC 1    


Under 13 Boys Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Hayes, Niall (M)        
  > Uberti, Gabriel (M)        
2 Mornington LSC Team C Mornington LSC 5    
  > Parrish, Lucas (M)        
  > Rossetto, Hugo (M)        
3 Altona LSC Team C Altona LSC 4    
  > Caldwell, Zachary (M)        
  > Theodore, Rory (M)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > Grant, Lachlan (M)        
  > Roberts, Ashton (M)        
5 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 2    
  > Chapman, Sam (M)        
  > Winstanley, Darcy (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Perez Pages, Tomas (M)        
  > Robinson, Roo (M)        


Under 13 Boys Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Asher, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Leahy, James (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Leahy, Charles (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Ward, James (M) Jan Juc SLSC 3    
5 Roberts, Ashton (M) Mentone LSC 2    
6 Grant, Lachlan (M) Mentone LSC 1    


Under 13 Boys Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Leahy, James (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Asher, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Roberts, Ashton (M) Mentone LSC 4    
4 Leahy, Charles (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Stromvall-O'Brien, Moses (M) Warrnambool SLSC 2    
6 Droste, Tom (M) Warrnambool SLSC 1    


Under 13 Boys Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Barnaville, Cillian (M)        
  > Fairweather, Alexander (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 5    
  > Fitt, Oliver (M)        
  > Lewis, Lachlan (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Asher, Campbell (M)        
  > Leahy, James (M)        
4 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 3    
  > Droste, Tom (M)        
  > Stromvall-O'Brien, Moses (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Leahy, Charles (M)        
  > Perez Pages, Tomas (M)        
6 Jan Juc SLSC Blue Jan Juc SLSC 1    
  > Bobele, Asher (M)        
  > Ward, James (M)        


Under 13 Girls Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Hanks, Abbey (F)        
  > McIntyre, Pippi (F)        
  > Paranavitana, Shani (F)        
  > Young, Jorgia (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Clarkson, Matilda (F)        
  > Marcus, Madeline (F)        
  > Nielsen, Francesca (F)        
  > Osler, Mia (F)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Brammer-Flores, Maya (F)        
  > Martyn, Alexia (F)        
  > Rourke, Natasha (F)        
  > Sullivan, Sinead (F)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Broadhead, Peri (F)        
  > Crooks, Elli (F)        
  > Draper, Claudia (F)        
  > Gilbert, Leni (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > Feek, Heather (F)        
  > French, Ava (F)        
  > Lockie, Tahlia (F)        
  > Mcconnell, Holly (F)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Gryszan, Ava (F)        
  > Holt, Paige (F)        
  > McKie, Olivia (F)        
  > O'Loughlin, Heidi (F)        


Under 13 Girls Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Muser, Nichola (F) Mentone LSC 6    
2 Schulz, Alexandra (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Hickey, Abbey (F) Half Moon Bay SLSC 4    
4 McIntyre, Pippi (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Francis, Amelia (F) Half Moon Bay SLSC 2    
6 Cohen, Hannah (F) Fairhaven SLSC 1    


Under 13 Girls Belt & Reel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > Muser, Nichola (F)        
  > Petersen, Charlotte (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Atkins, Lulu (F)        
  > Atkins, Izzy (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > McIntyre, Pippi (F)        
  > Paranavitana, Shani (F)        
4 Hampton LSC Team B Hampton LSC 3    
  > Nielsen, Francesca (F)        
  > Osler, Mia (F)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > French, Ava (F)        
  > Mason, Remme (F)        
6 Mornington LSC Team B Mornington LSC 1    
  > Feek, Heather (F)        
  > Mcconnell, Holly (F)        


Under 13 Girls Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 6    
2 Lewis, Megan (F) Mentone LSC 5    
3 Brammer-Flores, Maya (F) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 Schmidt, Eliza (F) Mentone LSC 3    
5 McKie, Olivia (F) Mordialloc LSC 2    
6 McIntyre, Pippi (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 13 Girls Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Brien, Fern (F) Mentone LSC 6    
2 McKie, Olivia (F) Mordialloc LSC 5    
3 McIntyre, Pippi (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Holt, Paige (F) Mordialloc LSC 3    
5 Young, Jorgia (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Topolcsanyi, Helen (F) Ocean Grove SLSC 1    


Under 13 Girls Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mentone LSC Team A Mentone LSC 6    
  > O'Brien, Fern (F)        
  > Schmidt, Eliza (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > O'Brien, Kate (F)        
  > Young, Jorgia (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > McIntyre, Pippi (F)        
  > Topolcsanyi, Helen (F)        
4 Mentone LSC Team B Mentone LSC 3    
  > Moore, Sienna (F)        
  > Muser, Nichola (F)        
5 Mentone LSC Team C Mentone LSC 2    
  > Kappa, Lexi (F)        
  > Lewis, Megan (F)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Holt, Paige (F)        
  > McKie, Olivia (F)