Senior Craft Carnival - Torquay SLSC (Event Date: 13/01/2019)

Final Results

Generated on 25/10/2021 2:57 am


Open Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team C Half Moon Bay SLSC 6    
  > Anderton, Bryce (M)        
  > Ryan, Shane (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 5    
  > Lopez, Daniel (M)        
  > Martin, Christopher (M)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Fox, Russel (M)        
  > Fox, Cary (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Cole, Rhys (M)        
  > Graves, Matthew (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Newton, Bryce (M)        
  > Spanner, Seamus (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Moss, Jay (M)        
  > Payne, Mitchell (M)        


Open Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Ryan, Shane (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Lopez, Daniel (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Anderton, Bryce (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Heatley, Joshua (M) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Ford, Nicholas (M) Point Leo SLSC 2    
6 Fox, Russel (M) Half Moon Bay SLSC 1    


Open Mens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fox, Russel (M)        
  > Lopez, Daniel (M)        
  > Ryan, Shane (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 5    
  > Anderton, Bryce (M)        
  > Heatley, Joshua (M)        
  > Martin, Christopher (M)        
3 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 4    
  > Altman, Timothy (M)        
  > Singleton, Glenn (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Doherty, Joshua (M)        
  > Ford, Nicholas (M)        
  > Graves, Matthew (M)        
5 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 2    
  > Inguanti, David (M)        
  > Moss, Jay (M)        
  > Watson, Oliver (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Breedon, Christopher (M)        
  > Ford, Edward (M)        
  > Spanner, Seamus (M)        


Open Mens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 6    
  > Casamento, Brayden (M)        
  > Cook, Conor (M)        
  > Hoffmann, Declan (M)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Hardiman, Matthew (M)        
  > McNamara, Harry (M)        
  > O'Brien, Paddy (M)        
4 Warrnambool SLSC Team C Warrnambool SLSC 3    
  > Hart, John (M)        
  > Kerr, Stephen (M)        
  > Moncrieff, Charlie (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Atkins, Henry (M)        
  > Cole, Rhys (M)        
  > Doherty, Joshua (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Breedon, Christopher (M)        
  > Ford, Edward (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        


Open Mens Taplin Relay - 6 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 6    
  > Altman, Timothy (M)        
  > Harris, Ben (M)        
  > Merrilees, Jorden (M)        
  > Schram, Jayden (M)        
  > Singleton, Glenn (M)        
  > Vernon, Archie (M)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Cole, Rhys (M)        
  > Doherty, Joshua (M)        
  > Doherty, Jesse (M)        
  > Ford, Nicholas (M)        
  > Ford, Jon (M)        
  > Graves, Matthew (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Breedon, Christopher (M)        
  > Conquit, Lewis (M)        
  > Ford, Edward (M)        
  > Kingshott, Thomas (M)        
  > Knapp, Iestyn (M)        
  > Spanner, Seamus (M)        
4 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 3    
  > Casamento, Brayden (M)        
  > Cook, Conor (M)        
  > Hardiman, Matthew (M)        
  > Hart, John (M)        
  > Kerr, Stephen (M)        
  > Lamb, Todd (M)        
  > McNamara, Harry (M)        
  > O'Brien, Paddy (M)        
5 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 2    
  > Anderton, Bryce (M)        
  > Fox, Cary (M)        
  > Lopez, Daniel (M)        
  > Martin, Christopher (M)        
  > Ryan, Shane (M)        
  > Seddon, Stephen (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Dent, Charlie (M)        
  > Moss, Jay (M)        
  > Paatsch, William (M)        
  > Payne, Mitchell (M)        
  > Watson, Oliver (M)        


Open Mixed Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fox, Russel (M)        
  > Hurst, Madeleine (F)        
2 Half Moon Bay SLSC Team E Half Moon Bay SLSC 5    
  > Ryan, Shane (M)        
  > Walkington, Nathalie (F)        
3 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 4    
  > Ford, Nicholas (M)        
  > Ford, Isabella (F)        
5 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 2    
  > Bray, Sarah (F)        
  > Fox, Cary (M)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Lamb, Madeleine (F)        
  > Spanner, Seamus (M)        


Open Womens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Austin, Isabella (F)        
  > Ford, Isabella (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 4    
  > Bray, Sarah (F)        
  > Hurst, Madeleine (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Conquit, Lucy (F)        
  > Wight, Briely (F)        
5 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 2    
  > Johnson, Alana (F)        
  > Thomas, Sophie (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 1    
  > Jones, Isabelle (F)        
  > Lamb, Madeleine (F)        


Open Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hurst, Madeleine (F) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Dubberley, Tess (F) Manly LSC 0    
3 Ford, Isabella (F) Point Leo SLSC 4    
4 Bray, Sarah (F) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Conquit, Lucy (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Walkington, Nathalie (F) Half Moon Bay SLSC 1    


Open Womens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Bray, Sarah (F)        
  > Hurst, Madeleine (F)        
  > Walkington, Nathalie (F)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Johnson, Elissa (F)        
  > Johnson, Alana (F)        
  > Thomas, Sophie (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 4    
  > Armstrong, Emma (F)        
  > Conroy, Sophie (F)        
  > Hill, Hannah (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Conquit, Lucy (F)        
  > Jones, Isabelle (F)        
  > Lamb, Madeleine (F)        
5 Seaspray SLSC Composite Team A Seaspray SLSC 1.33    
  > Fleming, Amy (F)        
  > Ronchi, Ella (F)        
5 Half Moon Bay SLSC Composite Team A Half Moon Bay SLSC 0.66    
  > Van De Water, Stephanie (F)        
6 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Hume, Anna (F)        
  > Kerr, Tiffany (F)        
  > Waata, Teiki (F)        


Open Womens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Bridgewater, Stella (F)        
  > Johnson, Elissa (F)        
  > Thomas, Sophie (F)        
2 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 5    
  > Austin, Isabella (F)        
  > Ford, Isabella (F)        
  > Lockhart-Meaney, Cassidy (F)        
3 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 4    
  > Hill, Sacha (F)        
  > Newson, Briana (F)        
  > Van De Water, Stephanie (F)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Conquit, Lucy (F)        
  > Crawford, Alice (F)        
  > Knapp, Seren (F)        
5 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 2    
  > Harrison, Etta (F)        
  > Keert, Sarah (F)        
  > Owen, Hannah (F)        


Open Womens Taplin Relay - 3 woman
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Armstrong, Emma (F)        
  > Hurst, Madeleine (F)        
  > Newson, Briana (F)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Bridgewater, Stella (F)        
  > Johnson, Elissa (F)        
  > Johnson, Alana (F)        
  > Thomas, Sophie (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Ford, Isabella (F)        
  > Lockhart-Meaney, Cassidy (F)        
  > Ross, Amelia (F)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Hume, Anna (F)        
  > Kerr, Tiffany (F)        
  > Waata, Teiki (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Conquit, Lucy (F)        
  > Hannan, Gabrielle (F)        
  > Jones, Isabelle (F)        
6 Half Moon Bay SLSC Team B Half Moon Bay SLSC 1    
  > Hill, Sacha (F)        
  > Hill, Hannah (F)        
  > Walkington, Nathalie (F)        


Under 17 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Greeves, Campbell (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Kingshott, Thomas (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Topolcsanyi, Ashley (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Ball, Samuel (M) Point Leo SLSC 3    
5 Spanner, Kieran (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Fleming, Thomas (M) Seaspray SLSC 1    


Under 17 Mens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Hannan, Timothy (M)        
  > Kinsey, Flynn (M)        
  > Walsh, Tyler (M)        
2 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 5    
  > Cook, Conor (M)        
  > Hoffmann, Declan (M)        
  > Moncrieff, Charlie (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Greeves, Campbell (M)        
  > Kingshott, Thomas (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 2    
  > Knapp, Iestyn (M)        
  > Spanner, Kieran (M)        
  > Topolcsanyi, Ashley (M)        


Under 17 Mens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team C Ocean Grove SLSC 6    
  > Hannan, Timothy (M)        
  > Knapp, Iestyn (M)        
  > Wheeldon, George (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > Greeves, Campbell (M)        
  > Kinsey, Flynn (M)        
  > Walsh, Tyler (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Kingshott, Thomas (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
  > Topolcsanyi, Ashley (M)        


Under 17 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Johnson, Elissa (F) Warrnambool SLSC 6    
2 Owen, Hannah (F) Warrnambool SLSC 5    
3 Bohan, Ashlee (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 Hamstead, Ella (F) Mentone LSC 3    
5 Young, Taia (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 Waata, Teiki (F) Mentone LSC 1    


Under 17 Womens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bohan, Ashlee (F)        
  > Gilling, Kimberley (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Bridgewater, Stella (F)        
  > Harrison, Etta (F)        
  > Owen, Hannah (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Doyle, Juliette (F)        
  > Hamstead, Ella (F)        
  > Waata, Teiki (F)        


Under 17 Womens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bohan, Ashlee (F)        
  > Gilling, Kimberley (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Bridgewater, Stella (F)        
  > Johnson, Elissa (F)        
  > Owen, Hannah (F)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Doyle, Juliette (F)        
  > Hamstead, Ella (F)        
  > Waata, Teiki (F)        


Under 17 Womens Taplin Relay - 3 woman
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bohan, Ashlee (F)        
  > Gilling, Kimberley (F)        
  > McNaughton, Lexie (F)        
2 Mentone LSC Team A Mentone LSC 5    
  > Doyle, Juliette (F)        
  > Hamstead, Ella (F)        
  > Waata, Teiki (F)        
3 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 4    
  > Droste, Alex (F)        
  > Harrison, Etta (F)        
  > Keert, Sarah (F)        


Under 19 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 6    
  > Greeves, Campbell (M)        
  > Simpson, Jolyon (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Spanner, Seamus (M)        
  > Spanner, Kieran (M)        
3 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 4    
  > Casamento, Brayden (M)        
  > McNamara, Harry (M)        
4 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 3    
  > Cook, Conor (M)        
  > O'Brien, Paddy (M)        
5 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 2    
  > Harris, Ben (M)        
  > Schram, Jayden (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Dent, Charlie (M)        
  > Watson, Oliver (M)        


Under 19 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Spanner, Seamus (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Newton, Bryce (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Coulson, Jesse (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Casamento, Brayden (M) Warrnambool SLSC 3    
5 Ford, Edward (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 O'Brien, Paddy (M) Warrnambool SLSC 1    


Under 19 Mens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bohan, Campbell (M)        
  > Newton, Bryce (M)        
  > Spanner, Seamus (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > Asher, Sebastian (M)        
  > Breedon, Christopher (M)        
  > Ford, Edward (M)        
3 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 4    
  > Casamento, Brayden (M)        
  > McNamara, Harry (M)        
4 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 3    
  > Hewitt, Max (M)        
  > Morris, William (M)        
  > Morris, Cameron (M)        


Under 19 Mens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Casamento, Brayden (M)        
  > McNamara, Harry (M)        
  > O'Brien, Paddy (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Bohan, Campbell (M)        
  > Coulson, Jesse (M)        
  > Newton, Bryce (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Asher, Sebastian (M)        
  > Breedon, Christopher (M)        
  > Ford, Edward (M)        
4 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 3    
  > Harris, Ben (M)        
  > Schram, Jayden (M)        
  > Vernon, Archie (M)        


Under 19 Mens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Bohan, Campbell (M)        
  > Coulson, Jesse (M)        
  > Newton, Bryce (M)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Casamento, Brayden (M)        
  > McNamara, Harry (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Breedon, Christopher (M)        
  > Conquit, Lewis (M)        
  > Spanner, Seamus (M)        


Under 19 Womens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Bridgewater, Stella (F)        
  > Johnson, Elissa (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Hannan, Gabrielle (F)        
  > Wight, Briely (F)        
3 Seaspray SLSC Team A Seaspray SLSC 4    
  > Fleming, Amy (F)        
  > Ronchi, Ella (F)        
4 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 3    
  > Harrison, Etta (F)        
  > Owen, Hannah (F)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Jones, Isabelle (F)        
  > Lamb, Madeleine (F)        
6 Mentone LSC Team A Mentone LSC 1    
  > Hume, Anna (F)        
  > Kerr, Tiffany (F)        


Under 19 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Wight, Briely (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Hill, Hannah (F) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Ronchi, Ella (F) Seaspray SLSC 4    
4 Hannan, Gabrielle (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Kerr, Tiffany (F) Mentone LSC 2    
6 Fleming, Amy (F) Seaspray SLSC 1    


Under 19 Womens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 6    
  > Hannan, Gabrielle (F)        
  > Jones, Isabelle (F)        
  > Lamb, Madeleine (F)        
2 Half Moon Bay SLSC Composite Team A Half Moon Bay SLSC 1.66    
  > Hill, Hannah (F)        
2 Seaspray SLSC Composite Team A Seaspray SLSC 3.33    
  > Fleming, Amy (F)        
  > Ronchi, Ella (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Knapp, Seren (F)        
  > Wight, Briely (F)        
  > Young, Taia (F)        


Under 19 Womens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Hannan, Gabrielle (F)        
  > Knapp, Seren (F)        
  > Young, Taia (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 5    
  > Crawford, Alice (F)        
  > Jones, Isabelle (F)        
  > Lamb, Madeleine (F)        
  > Wight, Briely (F)