Victorian Masters Championships (Event Date: 09/02/2019)

Final Results

Generated on 25/10/2021 1:29 am


110+ Mens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fox, Russel (M)        
  > Morley, Adam (M)        
  > Orwin, Anthony (M)        
2 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 5    
  > Brain, Robert (M)        
  > Johnson, Ben (M)        
  > Kerr, Philip (M)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Hanson, Stephen (M)        
  > Lyons, Neil (M)        
  > Tucker, Andrew (M)        


110+ Mens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fox, Russel (M)        
  > Goulding, Ken (M)        
  > McCrindle, Kes (M)        


110+ Mens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Mcconnell, Ben (M)        
2 Jan Juc SLSC Composite Team A Jan Juc SLSC 2.5    
  > Ellis, Jack (M)        
2 St Kilda LSC Composite Team A St Kilda LSC 2.5    
  > Gunawardena, Shayan (M)        


110+ Mens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fox, Russel (M)        
  > McCrindle, Kes (M)        
  > Morley, Adam (M)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Evans, James (M)        
  > Gray, Mathew (M)        
  > Holt, Jonathan (M)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Jones, Stephen (M)        
  > Lyons, Neil (M)        
  > Olivier, Warren (M)        


110+ Womens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > Haesner, Kathryn (F)        
  > Harper, Lisa (F)        


110+ Womens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Haesner, Kathryn (F)        
  > Harper, Lisa (F)        
  > Webster, Sarah (F)        
2 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 5    
  > Clappison, Kristina (F)        
  > Gee, Kimberley (F)        
  > Henwood, Amy (F)        


110+ Womens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > Haesner, Kathryn (F)        
  > Harper, Lisa (F)        
2 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 5    
  > Clappison, Kristina (F)        
  > Gee, Kimberley (F)        
  > Sumaru, Katherine (F)        


110+ Womens Taplin Relay - 3 woman
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > Haesner, Kathryn (F)        
  > Harper, Lisa (F)        
2 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 5    
  > Clappison, Kristina (F)        
  > Gee, Kimberley (F)        
  > Sumaru, Katherine (F)        


130+ Mens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 6    
  > Altman, Timothy (M)        
  > Mercer, John (M)        
  > Singleton, Glenn (M)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Cummins, Bradley (M)        
  > Minns, Darren (M)        
  > Patrick, Paul (M)        
3 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 4    
  > Edmonds, Shane (M)        
  > Morgan, Ivor (M)        
  > Peasnell, Ross (M)        
4 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 3    
  > de Leeuw, Earl (M)        
  > Trezona, Paul (M)        
  > Trezona, James (M)        
5 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 2    
  > Enticott, Brent (M)        
  > Read, Tristan (M)        
  > Russell, Karl (M)        
6 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 1    
  > Bolton, Peter (M)        
  > Flockart, David (M)        
  > Grainger, Julian (M)        
  > Hunter, Cameron (M)        
  > Traynor, Simon (M)        
  > Wilson, Michael (M)        


130+ Mens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Cummins, Bradley (M)        
  > Minns, Darren (M)        
  > Patrick, Paul (M)        
2 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 5    
  > de Leeuw, Earl (M)        
  > McMullan, Vince (M)        
  > Trezona, Paul (M)        
  > Trezona, James (M)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Papworth, Bradley (M)        
  > Prosser, Scott (M)        
  > Watson, Timothy (M)        
4 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 3    
  > Clarke, Nicholas (M)        
  > O'Connor, Tim (M)        
  > Skehan, Luke (M)        
5 Mornington LSC Team A Mornington LSC 2    
  > McDonald, Greg (M)        
  > Simpson, Roger (M)        
  > Wallace, Andrew (M)        
6 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 1    
  > Crilley, Tim (M)        
  > Crilley, Guy (M)        
  > Crilley, George (M)        


130+ Mens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Papworth, Bradley (M)        
  > Reyntjes, Anthony (M)        
  > Smith, Peter (M)        
  > Watson, Timothy (M)        
2 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 5    
  > Cockle, Tyrone (M)        
3 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 4    
  > Amalos, Elliot (M)        
  > Curran, George (M)        
  > Gee, Simon (M)        
  > Goode, Thomas (M)        
4 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 3    
  > Aquilina, Andrew (M)        
  > Borg, Dan (M)        
  > Honey, Bruce (M)        
  > Occhipinti, Vince (M)        
5 Chelsea Longbeach SLSC Team A Chelsea Longbeach SLSC 2    
  > Askew, Karl (M)        
6 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 1    
  > Allan, Jack (M)        


130+ Mens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Papworth, Bradley (M)        
  > Prosser, Scott (M)        
  > Watson, Timothy (M)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Cummins, Bradley (M)        
  > Minns, Darren (M)        
  > Patrick, Paul (M)        
3 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 4    
  > de Leeuw, Earl (M)        
  > McMullan, Vince (M)        
  > Trezona, Paul (M)        
  > Trezona, James (M)        
4 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 3    
  > Biviano, Angelo (M)        
  > Bolton, Peter (M)        
  > Davies, Mark (M)        
  > Grainger, Julian (M)        
  > Mahon, Matthew (M)        
  > Purcell, Anthony (M)        
  > Schall-Riaucour, Andreas (M)        
  > Wilson, Michael (M)        
5 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 2    
  > Cockle, Tyrone (M)        
6 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 1    
  > Singleton, Glenn (M)        


130+ Womens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Grundy, Sonia (F)        
  > Read, Rebecca (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Cameron, Sarah (F)        
  > Costello, Yvette (F)        
  > Webster, Caroline (F)        


130+ Womens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Boness, Cheryl (F)        
  > Read, Rebecca (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Joyce, Ilse (F)        
  > Knapp, Bethan (F)        
  > McDonald, Amenah (F)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > McConnell, Lisa (F)        
  > Oxley, Natasha (F)        
  > Seaburgh, Angela (F)        
4 Mount Martha LSC Team B Mount Martha LSC 3    
  > Donachie, Kelly (F)        
  > Hartley-Jackson, Natasha (F)        
  > Hilli, Sarah (F)        
  > Marshall, Julie (F)        


130+ Womens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > McConnell, Lisa (F)        
  > Niblock, Mary (F)        
  > Oxley, Natasha (F)        
  > Seaburgh, Angela (F)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Brown, Tanya (F)        
  > Donachie, Kelly (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Knapp, Bethan (F)        
  > Peatling, Keely (F)        
  > Topolcsanyi, Fiona (F)        
4 Port Fairy SLSC Team A Port Fairy SLSC 3    
  > Artis, Abbie (F)        
  > Dwyer, Nicole (F)        
  > Henderson, Anna Jane (F)        


130+ Womens Taplin Relay - 3 woman
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Boness, Cheryl (F)        
  > Grundy, Sonia (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Brown, Tanya (F)        
  > Gibbs, Rebecca (F)        
  > McGill, Caroline (F)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Joyce, Ilse (F)        
  > Knapp, Bethan (F)        
  > McDonald, Amenah (F)        


140+ Mens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Crilley, Tim (M)        
  > Fairley, Graham (M)        
  > Meyer, Michael (M)        
  > Tennant, Rob (M)        
2 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 5    
  > Amalos, Elliot (M)        
  > Gee, Simon (M)        
  > Hoffman, Paul (M)        
  > Stewart, Russell (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Hoegh, Svend (M)        
  > Pfister, John (M)        
  > Warner, Jeremy (M)        
  > Williams, Simon (M)        


140+ Mens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC All Stars Lorne SLSC 6    
  > Greaves, Geoff (M)        
  > McCombe, Jarred (M)        
  > Mugavin, Daniel (M)        
  > Steven, Andrew (M)        


140+ Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > Haesner, Kathryn (F)        
  > Harper, Lisa (F)        
  > Webster, Sarah (F)        
2 Mornington LSC Team A Mornington LSC 5    
  > Oxley, Natasha (F)        
  > Parrish, Kelly (F)        
  > Quinn, Kate (F)        
  > Wallace, Geraldine (F)        
3 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 4    
  > Brown, Tanya (F)        
  > Donachie, Kelly (F)        
  > Gibbs, Rebecca (F)        
  > McGill, Caroline (F)        
4 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 3    
  > Clappison, Kristina (F)        
  > Gee, Kimberley (F)        
  > Henwood, Amy (F)        
  > McCorriston, Elise (F)        


140+ Womens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Jeray Lorne SLSC 6    
  > Bourke, Fioran (F)        
  > Jeffery, Lara (F)        
  > Mackinder, Suzanne (F)        
  > McMillan, Nicola (F)        
2 Torquay SLSC All Form Torquay SLSC 5    
  > Fowler, Holly (F)        
  > Glen, Sally (F)        
  > Oates, Katherine (F)        
  > Plowman, Cindy (F)        


150+ Mens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Owen, Rodney (M)        
  > Owen, Michael (M)        
  > Owen, Mark (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Greer, John (M)        
  > Lamb, Travis (M)        
  > Strachan, William (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Papworth, Bradley (M)        
  > Reyntjes, Anthony (M)        
  > Watson, Timothy (M)        


150+ Mens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Day, Peter (M)        
  > Johnson, Ben (M)        
  > Owen, Michael (M)        
  > Owen, Mark (M)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Jewson, Stephen (M)        
  > Reyntjes, Anthony (M)        
  > Smith, Peter (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 4    
  > Greer, John (M)        
  > Honey, Bruce (M)        
  > Vains, John (M)        
4 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 3    
  > Biviano, Angelo (M)        
  > Bolton, Peter (M)        
  > Grainger, Julian (M)        
  > Harrison, Dwight (M)        
  > Mellor, Robert (M)        
  > Purcell, Anthony (M)        
  > Traynor, Simon (M)        
  > Wilson, Michael (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 2    
  > Asher, Robin (M)        
  > Borg, Dan (M)        
  > Pavia, David (M)        


150+ Mens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Christian, Frank (M)        
  > Clarke, Nicholas (M)        
  > Russell, David (M)        
2 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 5    
  > Hunter, Cameron (M)        
  > Mellor, Robert (M)        
3 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 4    
  > Cockle, Tyrone (M)        
  > Newton, Nick (M)        
  > Russell, Karl (M)        


150+ Mens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Goulding, Cliff (M)        
  > Landells, John (M)        
  > Orwin, Anthony (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Fitzgerald, John (M)        
  > Hallam, Andrew (M)        
  > Vains, John (M)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Christian, Frank (M)        
  > Clarke, Nicholas (M)        
  > Skehan, Luke (M)        
4 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 3    
  > Biviano, Angelo (M)        
  > Bolton, Peter (M)        
  > Davies, Mark (M)        
  > Flockart, Charlie (M)        
  > Grainger, Julian (M)        
  > Harrison, Dwight (M)        
  > Hunter, Cameron (M)        
  > Purcell, Anthony (M)        
  > Wilson, Michael (M)        
5 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 2    
  > Brodie, Colin (M)        
  > Edmonds, Shane (M)        
  > Morgan, Ivor (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Currie, Peter (M)        
  > Jewson, Stephen (M)        
  > Smith, Peter (M)        


150+ Womens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Campisano, Carole (F)        
  > Hanson, Debra (F)        
  > York, Delphine (F)        


150+ Womens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team B Mount Martha LSC 6    
  > Gibbs, Rebecca (F)        
  > McGill, Caroline (F)        
  > Shanahan, Joanne (F)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Hanson, Debra (F)        
  > Harrop, Nicola (F)        
  > Powderly, Faye (F)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Ford, Michele (F)        
  > Lethlean, Stacey (F)        
  > Starr, Jane (F)        


150+ Womens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Ford, Michele (F)        
  > Laurence, Dayna (F)        
  > Starr, Jane (F)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Hanson, Debra (F)        
  > Harrop, Nicola (F)        
  > Powderly, Faye (F)        


150+ Womens Taplin Relay - 3 woman
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team B Black Rock LSC 6    
  > Hanson, Debra (F)        
  > Powderly, Faye (F)        
  > York, Delphine (F)        
2 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 5    
  > Askeland, Belinda (F)        
  > Campisano, Carole (F)        
  > Harrop, Nicola (F)        


160+ Mens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Dripps, Marcus (M)        
  > Lee, Shayne (M)        
  > Papworth, Bradley (M)        
  > Povey, James (M)        
  > Saw, Peter (M)        


160+ Womens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Again Lorne SLSC 6    
  > Brawn, Tamara-Leigh (F)        
  > Glaister, Peta (F)        
  > Grierson, Megan (F)        
  > Guziak, Chantal (F)        
  > Matthews, Paula (F)        
2 Torquay SLSC Cosys Torquay SLSC 5    
  > Allan, Courtney (F)        
  > Appleby, Simeone (F)        
  > Jacob, Servane (F)        
  > Morrison, Pauline (F)        
3 Apollo Bay SLSC Aquaholics Apollo Bay SLSC 4    
  > Harrison, Georgina (F)        
  > Noseda, Amber (F)        
  > Speirs, Katherine (F)        
  > Stephens, Emily (F)        


170+ Mens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mornington LSC Team A Mornington LSC 6    
  > Matthews, Stuart (M)        
  > Parrish, Wayne (M)        
  > Saunders, Troy (M)        
  > Tatham, Shane (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Cochrane, Troy (M)        
  > Gibbs, Grant (M)        
  > Hartley-Jackson, Barrie (M)        
  > Hood, Darren (M)        
3 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 4    
  > Askeland, Terry (M)        
  > Hanson, Stephen (M)        
  > Herrmann, Alastair (M)        
  > Jones, Stephen (M)        
4 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Cooper, Malcolm (M)        
  > Evans, James (M)        
  > Holt, Jonathan (M)        
  > Squires, Gary (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Clark, Andrew (M)        
  > Mourney, Bruce (M)        
  > O'Connor, Tim (M)        
  > Skehan, Luke (M)        


170+ Mens Single Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Fitzgerald, John (M)        
  > Peatling, Steven (M)        
  > Tierney, Paul (M)        
2 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 5    
  > Goudie, Richard (M)        
  > Goulding, Ken (M)        
  > Goulding, Cliff (M)        
3 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 4    
  > Bolton, Peter (M)        
  > Grainger, Julian (M)        
  > Hunter, Paul (M)        
  > Hunter, Cameron (M)        
  > Wilson, Henry (M)        


170+ Mens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 6    
  > Fifield, Scott (M)        
  > Myers, Jonathan (M)        
  > Shanahan, Philip (M)        


170+ Mens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 6    
  > Dickson, Ingilby (M)        
  > Edmonds, Shane (M)        
  > Peasnell, Ross (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Myers, Jonathan (M)        
3 Anglesea SLSC Team C Anglesea SLSC 4    
  > Brodie, Colin (M)        
4 Mount Martha LSC Team B Mount Martha LSC 3    
  > Fifield, Scott (M)        
5 Anglesea SLSC Team B Anglesea SLSC 2    
  > Solly, Owen (M)        
6 Mount Martha LSC Team C Mount Martha LSC 1    
  > Shanahan, Philip (M)        


170+ Mens Taplin Relay - 3 man
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 6    
  > Carr, Richard (M)        
  > Dickson, Ingilby (M)        
  > Peasnell, Ross (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Asher, Robin (M)        
  > Pavia, David (M)        
  > Strachan, William (M)        
3 Ocean Grove SLSC Team B Ocean Grove SLSC 4    
  > Greer, John (M)        
  > Peatling, Steven (M)        
  > Tierney, Paul (M)        
4 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 3    
  > Biviano, Angelo (M)        
  > Bolton, Peter (M)        
  > Grainger, Julian (M)        
  > Purcell, Anthony (M)        
  > Wilson, Michael (M)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Doherty, Paul (M)        
  > Gibson, Andrew (M)        
  > Russell, David (M)        


170+ Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Fitzgerald, Melissa (F)        
  > Joyce, Ilse (F)        
  > Knapp, Bethan (F)        
  > McDonald, Amenah (F)        
2 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 5    
  > Cockle, Julie (F)        
  > Grundy, Sonia (F)        
  > Read, Rebecca (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
3 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 4    
  > Golotta, Carolyn (F)        
  > Hartley-Jackson, Natasha (F)        
  > Hilli, Sarah (F)        
  > Marshall, Julie (F)        
4 Hampton LSC Team A Hampton LSC 3    
  > Cleland, Kirsten (F)        
  > De Nittis, Elizabeth (F)        
  > Sando, Annette (F)        
  > Webster, Caroline (F)        
5 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 2    
  > Ellison-Whyte, Sukanya (F)        
  > Ford, Michele (F)        
  > Lethlean, Stacey (F)        
  > Sawyer, Dana (F)        


170+ Womens Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 6    
  > Frantz, Isolde (F)        
  > Jack, Leanne (F)        
  > Wootton, Vanessa (F)        


170+ Womens Surf Teams
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 6    
  > Golotta, Carolyn (F)        
  > Hartley-Jackson, Natasha (F)        
  > Hilli, Sarah (F)        
  > Marshall, Julie (F)        


170+ Womens Taplin Relay - 3 woman
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 6    
  > Frantz, Isolde (F)        
  > Jack, Leanne (F)        
  > Marshall, Julie (F)        
  > Shanahan, Joanne (F)        


180+ Mens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC E.Coli Mordialloc LSC 6    
  > Gledhill, Geoffrey (M)        
  > Pertich, Robert (M)        
  > Treganowan, Andy (M)        
  > Vaughan, Jason (M)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Avery, Wesley (M)        
  > Edmonds, James (M)        
  > Lee, Shayne (M)        
  > Povey, James (M)        
  > Thompson, Brett (M)        
3 Mordialloc LSC Wreckers Mordialloc LSC 4    
  > Foord, Robert (M)        
  > Goodchild, Brett (M)        
  > O'Leary, Sean (M)        
  > Raymond, Ken (M)        
4 Mentone LSC 4Stroke Mentone LSC 3    
  > Humphrey, Zane (M)        
  > Jenkins, Gordon (M)        
  > Moreton, Richard (M)        
  > Roberts, Gavin (M)        
  > Webb, Andrew (M)        


180+ Womens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Port Fairy SLSC Port Fairy Firebirds Port Fairy SLSC 6    
  > Boyd, Leonie (F)        
  > Dwyer, Nicole (F)        
  > Green, Brooke (F)        
  > Titmus, Megan (F)        
2 Port Campbell SLSC Kittens Port Campbell SLSC 5    
  > Barnewall, Brooke (F)        
  > Heeps, Tracey (F)        
  > Rantall, Bronwyn (F)        
  > Wallace, Leonie (F)        
3 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Williamstown Screamers Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
  > Creaney, Janet (F)        
  > Dinham, Ann (F)        
  > Sidaoui, Maha (F)        
  > Tolan, Rebecca (F)        
4 Mentone LSC Riot Mentone LSC 3    
  > Corin, Simone (F)        
  > Kirk, Marianne (F)        
  > Mosse, Helen (F)        
  > Smart, Catherine (F)        


200+ Mens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 6    
  > Biviano, Angelo (M)        
  > Bolton, Peter (M)        
  > Croft, Brett (M)        
  > Davies, Mark (M)        
  > Grainger, Julian (M)        
  > Kerr, Darren (M)        
  > Kiss, Andrew (M)        
  > Wilson, Michael (M)        
2 Hampton LSC Team A Hampton LSC 5    
  > Costello, Peter (M)        
  > Mawkes, Philip (M)        
  > May, Steve (M)        
  > Sando, Christopher (M)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Jewson, Stephen (M)        
  > Papworth, Bradley (M)        
  > Reyntjes, Anthony (M)        
  > Smith, Peter (M)        
4 Mentone LSC Team A Mentone LSC 3    
  > Bennett, Ian (M)        
  > Petrus, John (M)        
  > Roberts, Gavin (M)        
  > Williams, Colin (M)        
5 Jan Juc SLSC Team B Jan Juc SLSC 2    
  > Hauenstein, Daryl (M)        
  > McKenna, Anthony (M)        
  > Swan, Ian (M)        
  > Watson, Timothy (M)        
6 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 1    
  > Day, Peter (M)        
  > Johnson, Ben (M)        
  > O'Brien, Leonard (M)        
  > Symons, Rodney (M)        


200+ Mens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Port Fairy SLSC Port Fairy Shearwaters Port Fairy SLSC 6    
  > Buchanan, Paul (M)        
  > Dalton, Gregory (M)        
  > Dwyer, Dean (M)        
  > Hetherington, Scott (M)        
  > Murrihy, Shaun (M)        


200+ Womens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Hanson, Debra (F)        
  > Harrop, Nicola (F)        
  > Hope, Pandora (F)        
  > York, Delphine (F)        


200+ Womens Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Rosebud and McCrae LSC Rosebud Budders Rosebud and McCrae LSC 6    
  > Archbold, Susanne (F)        
  > Baker, Teresa (F)        
  > Cooper, Kellie (F)        
  > McDonald, Gemma (F)        


230+ Females Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Askeland, Belinda (F)        
  > Campisano, Carole (F)        
  > Moncrieff, Cathy (F)        
  > Powderly, Toni (F)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Frantz, Isolde (F)        
  > Jack, Leanne (F)        
  > Shanahan, Joanne (F)        
  > Wootton, Vanessa (F)        


230+ Mens Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Christian, Frank (M)        
  > Doherty, Paul (M)        
  > Gibson, Andrew (M)        
  > Russell, David (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Fifield, Scott (M)        
  > Frantz, Wolfgang (M)        
  > Hunter, Keith (M)        
  > Shanahan, Philip (M)        
  > Wootton, Nicholas (M)        
3 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 4    
  > Curran, George (M)        
  > Goode, Thomas (M)        
  > Schell, Ken (M)        
  > Watson, Craig (M)        
4 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Burger, Winston (M)        
  > Crilley, George (M)        
  > McKie, Andrew (M)        
  > Pears, Brad (M)        


30-34 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Herrmann, Alastair (M) Black Rock LSC 6    
2 Coutie, James (M) Point Lonsdale SLSC 5    
3 Crilley, Tim (M) Mordialloc LSC 4    
4 Hoegh, Svend (M) Mornington LSC 3    


30-34 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Johnstone, Jarrod (M) Lakes Entrance SLSC 6    
2 Hoegh, Svend (M) Mornington LSC 5    
3 Crilley, Tim (M) Mordialloc LSC 4    


30-34 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Herrmann, Alastair (M) Black Rock LSC 6    
2 Coutie, James (M) Point Lonsdale SLSC 5    
3 Crilley, Tim (M) Mordialloc LSC 4    
4 Hoegh, Svend (M) Mornington LSC 3    


30-34 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Fox, Cary (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 McCrindle, Kes (M) Half Moon Bay SLSC 5    


30-34 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Fox, Cary (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Crilley, Tim (M) Mordialloc LSC 5    


30-34 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 McCrindle, Kes (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Fox, Cary (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Hoegh, Svend (M) Mornington LSC 4    
4 Robertson, Hamish (M) Portland SLSC 3    
5 Crilley, Tim (M) Mordialloc LSC 2    


30-34 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Fox, Cary (M)        
  > McCrindle, Kes (M)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Crilley, Tim (M)        
  > Meyer, Michael (M)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > Hoegh, Svend (M)        
4 Mordialloc LSC Team B Mordialloc LSC 3    
  > Crilley, Guy (M)        


30-34 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McCrindle, Kes (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Fox, Cary (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Crilley, Guy (M) Mordialloc LSC 4    
4 Robertson, Hamish (M) Portland SLSC 3    
5 Gunawardena, Shayan (M) St Kilda LSC 2    


30-34 Mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilley, Tim (M) Mordialloc LSC 6    
2 Crilley, Guy (M) Mordialloc LSC 5    
3 Gunawardena, Shayan (M) St Kilda LSC 4    


30-34 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Henwood, Amy (F) Venus Bay SLSC 6    
2 Clappison, Kristina (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Sumaru, Katherine (F) Venus Bay SLSC 4    
4 Harper, Lisa (F) Mordialloc LSC 0    


30-34 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Clappison, Kristina (F) Venus Bay SLSC 6    
2 Sumaru, Katherine (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Henwood, Amy (F) Venus Bay SLSC 4    


30-34 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Harper, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Clappison, Kristina (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Henwood, Amy (F) Venus Bay SLSC 4    
4 Sumaru, Katherine (F) Venus Bay SLSC 3    


30-34 Womens Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Clappison, Kristina (F) Venus Bay SLSC 6    


30-34 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Harper, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Clappison, Kristina (F) Venus Bay SLSC 5    


30-34 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Harper, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Clappison, Kristina (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Sumaru, Katherine (F) Venus Bay SLSC 4    


30-34 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Venus Bay SLSC Team B Venus Bay SLSC 6    
  > Henwood, Amy (F)        
  > Sumaru, Katherine (F)        


30-34 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Harper, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Clappison, Kristina (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Sumaru, Katherine (F) Venus Bay SLSC 4    


30-34 Womens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Clappison, Kristina (F) Venus Bay SLSC 6    
2 Sumaru, Katherine (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Henwood, Amy (F) Venus Bay SLSC 4    


35-39 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Tennant, Rob (M) Mordialloc LSC 6    
2 Stewart, Russell (M) Venus Bay SLSC 5    
3 Gee, Simon (M) Venus Bay SLSC 4    
4 Saunders, Troy (M) Mornington LSC 3    
5 Hartley-Jackson, Barrie (M) Mount Martha LSC 2    
6 Amalos, Elliot (M) Venus Bay SLSC 1    


35-39 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Meyer, Michael (M) Mordialloc LSC 6    
2 Stewart, Russell (M) Venus Bay SLSC 5    
3 Amalos, Elliot (M) Venus Bay SLSC 4    
4 Gee, Simon (M) Venus Bay SLSC 3    


35-39 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Tennant, Rob (M) Mordialloc LSC 6    
2 Meyer, Michael (M) Mordialloc LSC 5    
3 Stewart, Russell (M) Venus Bay SLSC 4    
4 Bull, Paul (M) Mordialloc LSC 3    
5 Gee, Simon (M) Venus Bay SLSC 2    
6 Hartley-Jackson, Barrie (M) Mount Martha LSC 1    


35-39 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Brain, Robert (M)        
  > Kerr, Philip (M)        
2 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
  > Cummins, Bradley (M)        
  > Patrick, Paul (M)        
3 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 0    
  > de Leeuw, Earl (M)        
  > Trezona, James (M)        
4 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 3    
  > Prosser, Scott (M)        
  > Watson, Timothy (M)        
5 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 2    
  > Cockle, Tyrone (M)        
  > Sheehan, Vincent (M)        


35-39 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Cummins, Bradley (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Prosser, Scott (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Tucker, Lucas (M) Black Rock LSC 4    
4 Millar, Nathan (M) St Kilda LSC 3    


35-39 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Cummins, Bradley (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 de Leeuw, Earl (M) Christies Beach SLSC 5    
3 Kerr, Philip (M) Warrnambool SLSC 4    
4 Brain, Robert (M) Warrnambool SLSC 3    


35-39 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Cummins, Bradley (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 de Leeuw, Earl (M) Christies Beach SLSC 5    
3 Prosser, Scott (M) Jan Juc SLSC 4    
4 Millar, Nathan (M) St Kilda LSC 3    
5 Cockle, Tyrone (M) Lorne SLSC 2    
6 Borg, Dan (M) Ocean Grove SLSC 1    


35-39 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Williamstown Swimming and LSC (Inc.) Team A Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
  > Cummins, Bradley (M)        
  > Patrick, Paul (M)        
2 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 5    
  > Jewson, Stephen (M)        
  > Prosser, Scott (M)        
3 Mentone LSC Team A Mentone LSC 4    
  > Madarassy, Daniel (M)        
  > Roberts, Gavin (M)        
4 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 3    
  > Gee, Simon (M)        
  > Stewart, Russell (M)        


35-39 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Prosser, Scott (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Tucker, Lucas (M) Black Rock LSC 5    
3 Madarassy, Daniel (M) Mentone LSC 4    
4 Stewart, Russell (M) Venus Bay SLSC 3    
5 Saunders, Troy (M) Mornington LSC 2    
6 Amalos, Elliot (M) Venus Bay SLSC 1    


35-39 Mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Madarassy, Daniel (M) Mentone LSC 6    
2 Stewart, Russell (M) Venus Bay SLSC 5    
3 Cockle, Tyrone (M) Lorne SLSC 4    
4 Amalos, Elliot (M) Venus Bay SLSC 3    
5 Prosser, Scott (M) Jan Juc SLSC 2    
6 Bull, Paul (M) Mordialloc LSC 1    


35-39 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Cumming, Sally (F) Anglesea SLSC 6    
2 Gee, Kimberley (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 4    
4 Quinn, Kate (F) Mornington LSC 3    


35-39 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Gee, Kimberley (F) Venus Bay SLSC 6    
2 Ellison-Whyte, Sukanya (F) Point Leo SLSC 5    


35-39 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Cumming, Sally (F) Anglesea SLSC 6    
2 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 5    
3 Quinn, Kate (F) Mornington LSC 4    
4 Gee, Kimberley (F) Venus Bay SLSC 3    
5 Dowling, Terri-anne (F) Altona LSC 2    
6 Ellison-Whyte, Sukanya (F) Point Leo SLSC 1    


35-39 Womens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Ferguson, Lisa (F)        
  > Haesner, Kathryn (F)        


35-39 Womens Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gee, Kimberley (F) Venus Bay SLSC 5    


35-39 Womens Patrol Competition
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Ferguson, Lisa (F)        


35-39 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gee, Kimberley (F) Venus Bay SLSC 5    


35-39 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gee, Kimberley (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Cockle, Julie (F) Lorne SLSC 4    
4 Ellison-Whyte, Sukanya (F) Point Leo SLSC 3    
5 Dowling, Terri-anne (F) Altona LSC 2    


35-39 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Venus Bay SLSC Team A Venus Bay SLSC 6    
  > Clappison, Kristina (F)        
  > Gee, Kimberley (F)        


35-39 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gee, Kimberley (F) Venus Bay SLSC 5    
3 Dowling, Terri-anne (F) Altona LSC 4    
4 Ellison-Whyte, Sukanya (F) Point Leo SLSC 3    


35-39 Womens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Ferguson, Lisa (F) Mordialloc LSC 6    
2 Gee, Kimberley (F) Venus Bay SLSC 5    


40 yrs and over Mens Patrol Competition
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Scammell, Steve (M)        
2 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 5    
  > Evans, James (M)        
3 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 4    
  > Sheehan, Vincent (M)        


40 yrs and over Womens Patrol Competition
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 6    
  > Scammell, Amanda (F)        


40-44 mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Richards, Owen (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Jones, Stephen (M) Black Rock LSC 5    
3 Evans, James (M) Mordialloc LSC 4    
4 MacDonald, Garry (M) Mordialloc LSC 3    
5 Cooper, Malcolm (M) Mordialloc LSC 2    


40-44 mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Stephen (M) Black Rock LSC 6    
2 Essing, Mark (M) Elwood LSC 5    
3 Cooper, Malcolm (M) Mordialloc LSC 4    
4 Fairley, Graham (M) Mordialloc LSC 3    


40-44 mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Parrish, Wayne (M) Mornington LSC 6    
2 Jones, Stephen (M) Black Rock LSC 5    
3 Warner, Jeremy (M) Mornington LSC 4    
4 Fairley, Graham (M) Mordialloc LSC 3    
5 Essing, Mark (M) Elwood LSC 2    
6 Honey, Bruce (M) Ocean Grove SLSC 1    


40-44 mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Torquay SLSC Team A Torquay SLSC 6    
  > Altman, Timothy (M)        
  > Singleton, Glenn (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Lamb, Travis (M)        
  > Occhipinti, Vince (M)        
3 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 4    
  > Enticott, Wesley (M)        
  > Read, Tristan (M)        
4 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 3    
  > Edmonds, Shane (M)        
  > Morgan, Ivor (M)        


40-44 mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tristan (M) Lorne SLSC 6    
2 Morgan, Ivor (M) Anglesea SLSC 5    
3 Mullarvey, Paul (M) Venus Bay SLSC 4    


40-44 mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Morgan, Ivor (M) Anglesea SLSC 6    
2 Singleton, Glenn (M) Torquay SLSC 5    
3 Lamb, Travis (M) Ocean Grove SLSC 4    


40-44 mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Morgan, Ivor (M) Anglesea SLSC 6    
2 Mercer, Cameron (M) Torquay SLSC 5    
3 Evans, James (M) Mordialloc LSC 4    
4 Enticott, Brent (M) Lorne SLSC 3    
5 Mullarvey, Paul (M) Venus Bay SLSC 2    
6 Mcconnell, Mathew (M) Mornington LSC 1    


40-44 mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Clarke, Nicholas (M)        
  > Skehan, Luke (M)        
2 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 5    
  > Morgan, Ivor (M)        
3 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 4    
  > Grainger, Julian (M)        
  > Schall-Riaucour, Andreas (M)        
  > Wilson, Michael (M)        
4 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 3    
  > Cockle, Tyrone (M)        
5 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 2    
  > Borg, Dan (M)        
  > Honey, Bruce (M)        
6 Mornington LSC Team A Mornington LSC 1    
  > Mcconnell, Mathew (M)        
  > Warner, Jeremy (M)        


40-44 mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tristan (M) Lorne SLSC 6    
2 Skehan, Luke (M) Point Leo SLSC 5    
3 Grainger, Julian (M) Portsea SLSC 4    
4 Warner, Jeremy (M) Mornington LSC 3    
5 Morgan, Ivor (M) Anglesea SLSC 2    
6 Evans, James (M) Mordialloc LSC 1    


40-44 mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tristan (M) Lorne SLSC 6    
2 Skehan, Luke (M) Point Leo SLSC 5    
3 Warner, Jeremy (M) Mornington LSC 4    
4 Aquilina, Andrew (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Essing, Mark (M) Elwood LSC 2    
6 Evans, James (M) Mordialloc LSC 1    


40-44 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Carson, Ilona (F) Anglesea SLSC 6    
2 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Seaburgh, Angela (F) Mornington LSC 4    
4 Niblock, Mary (F) Mornington LSC 3    
5 Donachie, Kelly (F) Mount Martha LSC 2    


40-44 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 6    
2 Read, Rebecca (F) Lorne SLSC 5    
3 Donachie, Kelly (F) Mount Martha LSC 4    


40-44 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Joyce, Ilse (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Carson, Ilona (F) Anglesea SLSC 5    
3 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 4    
4 Haesner, Kathryn (F) Mordialloc LSC 3    
5 Hartley-Jackson, Natasha (F) Mount Martha LSC 2    
6 Donachie, Kelly (F) Mount Martha LSC 1    


40-44 Womens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 6    
  > Grundy, Sonia (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Gibbs, Rebecca (F)        
  > Jack, Leanne (F)        
3 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 4    
  > Hardman, Chloe (F)        
  > Patrick, Rebecca (F)        


40-44 Womens Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Wadling, Lisa (F) Lorne SLSC 6    
2 Haesner, Kathryn (F) Mordialloc LSC 5    
3 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 4    


40-44 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Wadling, Lisa (F) Lorne SLSC 6    
2 Haesner, Kathryn (F) Mordialloc LSC 5    
3 Gibbs, Rebecca (F) Mount Martha LSC 4    


40-44 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Wadling, Lisa (F) Lorne SLSC 6    
2 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Read, Rebecca (F) Lorne SLSC 4    
4 Knapp, Bethan (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Joyce, Ilse (F) Ocean Grove SLSC 2    
6 McConnell, Lisa (F) Mornington LSC 1    


40-44 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 6    
  > Haesner, Kathryn (F)        
  > Webster, Sarah (F)        
2 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 5    
  > Boness, Cheryl (F)        
  > Wadling, Lisa (F)        
3 Mornington LSC Team A Mornington LSC 4    
  > McConnell, Lisa (F)        
  > Oxley, Natasha (F)        
4 Fairhaven SLSC Team A Fairhaven SLSC 3    
  > Hardman, Chloe (F)        
  > Patrick, Rebecca (F)        
5 Lorne SLSC Team B Lorne SLSC 2    
  > Grundy, Sonia (F)        
  > Read, Rebecca (F)        
6 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 1    
  > Knapp, Bethan (F)        
  > McDonald, Amenah (F)        


40-44 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Haesner, Kathryn (F) Mordialloc LSC 6    
2 McConnell, Lisa (F) Mornington LSC 5    
3 Read, Rebecca (F) Lorne SLSC 4    
4 Seaburgh, Angela (F) Mornington LSC 3    
5 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 2    
6 Artis, Abbie (F) Port Fairy SLSC 1    


40-44 Womens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Rebecca (F) Fairhaven SLSC 6    
2 Haesner, Kathryn (F) Mordialloc LSC 5    
3 Joyce, Ilse (F) Ocean Grove SLSC 4    
4 McConnell, Lisa (F) Mornington LSC 3    
5 Oxley, Natasha (F) Mornington LSC 2    
6 Read, Rebecca (F) Lorne SLSC 1    


45-49 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Gibbs, Grant (M) Mount Martha LSC 6    
2 Pratt, Michael (M) Hampton LSC 5    
3 Kerr, Darren (M) Portsea SLSC 4    
4 Matthews, Stuart (M) Mornington LSC 3    
5 Cochrane, Troy (M) Mount Martha LSC 2    
6 Roberts, Gavin (M) Mentone LSC 1    


45-49 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Patrick, Paul (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Dwyer, Dean (M) Port Fairy SLSC 5    
3 Gibbs, Grant (M) Mount Martha LSC 4    
4 Johnson, Ben (M) Warrnambool SLSC 3    
5 O'Connor, Tim (M) Point Leo SLSC 2    
6 Pratt, Michael (M) Hampton LSC 1    


45-49 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Gibbs, Grant (M) Mount Martha LSC 6    
2 Matthews, Stuart (M) Mornington LSC 5    
3 Johnson, Ben (M) Warrnambool SLSC 4    
4 Kerr, Darren (M) Portsea SLSC 3    
5 Roberts, Gavin (M) Mentone LSC 2    
6 Occhipinti, Vince (M) Ocean Grove SLSC 1    


45-49 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Christies Beach SLSC Team A Christies Beach SLSC 6    
  > McMullan, Vince (M)        
  > Trezona, Paul (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Cochrane, Troy (M)        
  > Gibbs, Grant (M)        
3 Portsea SLSC Team B Portsea SLSC 4    
  > Kerr, Darren (M)        
  > Mahon, Matthew (M)        


45-49 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Clarke, Nicholas (M) Point Leo SLSC 6    
2 Patrick, Paul (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Cochrane, Troy (M) Mount Martha LSC 4    
4 Morley, Adam (M) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Trezona, Paul (M) Christies Beach SLSC 2    


45-49 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Johnson, Ben (M) Warrnambool SLSC 6    
2 Morley, Adam (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Patrick, Paul (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 4    
4 Mahon, Matthew (M) Portsea SLSC 3    


45-49 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Clarke, Nicholas (M) Point Leo SLSC 6    
2 Patrick, Paul (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Cochrane, Troy (M) Mount Martha LSC 4    
4 Trezona, Paul (M) Christies Beach SLSC 3    
5 Gibbs, Grant (M) Mount Martha LSC 2    
6 Holt, Jonathan (M) Mordialloc LSC 1    


45-49 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Goulding, Ken (M)        
  > Landells, John (M)        
2 Lorne SLSC Team A Lorne SLSC 5    
  > Ahearn, Tom (M)        
3 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 4    
  > Doherty, Paul (M)        
  > O'Connor, Tim (M)        
4 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 3    
  > Mahon, Matthew (M)        
  > Traynor, Simon (M)        
  > Wilson, Michael (M)        
5 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 2    
  > Cochrane, Troy (M)        
  > Gibbs, Grant (M)        
6 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 1    
  > Papworth, Bradley (M)        
  > Watson, Timothy (M)        


45-49 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Edmonds, Shane (M) Anglesea SLSC 6    
2 Landells, John (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Cochrane, Troy (M) Mount Martha LSC 4    
4 Hoffman, Paul (M) Venus Bay SLSC 3    
5 Bowden, James (M) Lorne SLSC 2    
6 Burnley, Peter (M) Chelsea Longbeach SLSC 1    


45-49 Mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Landells, John (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Gibbs, Grant (M) Mount Martha LSC 5    
3 Burnley, Peter (M) Chelsea Longbeach SLSC 4    
4 Mullan, Russell (M) Mount Martha LSC 3    
5 Astfalck, Allen (M) Chelsea Longbeach SLSC 2    
6 Watson, Timothy (M) Jan Juc SLSC 1    


45-49 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Webster, Sarah (F) Mordialloc LSC 6    
2 Hope, Pandora (F) Black Rock LSC 5    
3 Harrop, Nicola (F) Black Rock LSC 4    
4 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 3    
5 Cameron, Sarah (F) Hampton LSC 2    
6 Parrish, Kelly (F) Mornington LSC 1    


45-49 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Thomas, Beverley (F) Portsea SLSC 6    
2 Sando, Annette (F) Hampton LSC 5    
3 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 4    
4 Harrop, Nicola (F) Black Rock LSC 3    
5 York, Delphine (F) Black Rock LSC 2    
6 Hope, Pandora (F) Black Rock LSC 1    


45-49 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 McDonald, Amenah (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Webster, Sarah (F) Mordialloc LSC 5    
3 Harrop, Nicola (F) Black Rock LSC 4    
4 Hope, Pandora (F) Black Rock LSC 3    
5 York, Delphine (F) Black Rock LSC 2    
6 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 1    


45-49 Womens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 6    
  > Fitzgerald, Melissa (F)        
  > McDonald, Amenah (F)        


45-49 Womens Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 McDonald, Amenah (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 5    


45-49 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 McDonald, Amenah (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Fitzgerald, Melissa (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 York, Delphine (F) Black Rock LSC 4    
4 Costello, Yvette (F) Hampton LSC 3    
5 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 2    
6 Cameron, Sarah (F) Hampton LSC 1    


45-49 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 McGill, Caroline (F) Mount Martha LSC 6    
2 McDonald, Amenah (F) Ocean Grove SLSC 5    
3 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 4    
4 Webster, Sarah (F) Mordialloc LSC 3    
5 Harrop, Nicola (F) Black Rock LSC 2    
6 Topolcsanyi, Fiona (F) Ocean Grove SLSC 1    


45-49 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Askeland, Belinda (F)        
  > Harrop, Nicola (F)        
2 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 5    
  > Mellor, Catherine (F)        
  > Thomas, Beverley (F)        
  > Willis, Lyndall (F)        
3 Hampton LSC Team A Hampton LSC 4    
  > Cameron, Sarah (F)        


45-49 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McGill, Caroline (F) Mount Martha LSC 6    
2 Thomas, Beverley (F) Portsea SLSC 5    
3 Willis, Lyndall (F) Portsea SLSC 4    
4 Topolcsanyi, Fiona (F) Ocean Grove SLSC 3    
5 Harrop, Nicola (F) Black Rock LSC 2    
6 Henderson, Anna Jane (F) Port Fairy SLSC 1    


45-49 Womens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McDonald, Amenah (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Hardman, Chloe (F) Fairhaven SLSC 5    
3 Thomas, Beverley (F) Portsea SLSC 4    
4 McGill, Caroline (F) Mount Martha LSC 3    
5 Willis, Lyndall (F) Portsea SLSC 2    


50-54 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Squires, Gary (M) Mordialloc LSC 6    
2 Kiss, Andrew (M) Portsea SLSC 5    
3 Croft, Brett (M) Portsea SLSC 4    
4 Watson, Craig (M) Venus Bay SLSC 3    
5 Biviano, Angelo (M) Portsea SLSC 2    
6 Jenkins, Gordon (M) Mentone LSC 1    


50-54 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Atkinson, James (M) Black Rock LSC 6    
2 Petrus, John (M) Mentone LSC 5    
3 Thompson, Dale (M) Mordialloc LSC 4    
4 Schell, Ken (M) Venus Bay SLSC 3    
5 Curran, George (M) Venus Bay SLSC 2    
6 Williams, Colin (M) Mentone LSC 1    


50-54 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Squires, Gary (M) Mordialloc LSC 6    
2 Kiss, Andrew (M) Portsea SLSC 5    
3 Davies, Mark (M) Portsea SLSC 4    
4 Watson, Craig (M) Venus Bay SLSC 3    
5 Croft, Brett (M) Portsea SLSC 2    
6 Jenkins, Gordon (M) Mentone LSC 1    


50-54 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Warrnambool SLSC Team A Warrnambool SLSC 6    
  > Day, Peter (M)        
  > Owen, Mark (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Fitzgerald, John (M)        
  > Peatling, Steven (M)        
3 Warrnambool SLSC Team B Warrnambool SLSC 4    
  > Owen, Rodney (M)        
  > Owen, Michael (M)        
5 Portsea SLSC Team B Portsea SLSC 2    
  > Flockart, David (M)        
  > Schall-Riaucour, Andreas (M)        


50-54 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Ford, Jon (M) Point Leo SLSC 6    
2 Schall-Riaucour, Andreas (M) Portsea SLSC 5    
3 Harrison, Dwight (M) Portsea SLSC 4    
4 Doherty, Paul (M) Point Leo SLSC 3    
5 Lyons, Neil (M) Black Rock LSC 2    


50-54 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Altman, Timothy (M) Torquay SLSC 6    
2 Owen, Michael (M) Warrnambool SLSC 5    
3 Peatling, Steven (M) Ocean Grove SLSC 4    


50-54 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Minns, Darren (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 6    
2 Harrison, Dwight (M) Portsea SLSC 5    
3 Ford, Jon (M) Point Leo SLSC 4    
4 Myers, Jonathan (M) Mount Martha LSC 3    
5 Williams, Colin (M) Mentone LSC 2    
6 Davies, Mark (M) Portsea SLSC 1    


50-54 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Portsea SLSC Team A Portsea SLSC 6    
  > Harrison, Dwight (M)        
  > Hunter, Cameron (M)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Hood, Darren (M)        
  > Myers, Jonathan (M)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Jewson, Stephen (M)        
  > Smith, Peter (M)        


50-54 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hunter, Cameron (M) Portsea SLSC 6    
2 Harrison, Dwight (M) Portsea SLSC 5    
3 Schell, Ken (M) Venus Bay SLSC 4    
4 Thompson, Dale (M) Mordialloc LSC 3    
5 Curran, George (M) Venus Bay SLSC 2    


50-54 Mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hunter, Cameron (M) Portsea SLSC 6    
2 Schall-Riaucour, Andreas (M) Portsea SLSC 5    
3 Smith, Peter (M) Jan Juc SLSC 4    
4 Doherty, Paul (M) Point Leo SLSC 3    
5 Thompson, Dale (M) Mordialloc LSC 2    
6 Schell, Ken (M) Venus Bay SLSC 1    


50-54 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 6    
2 Roach, Marcia (F) Mordialloc LSC 5    
3 Frantz, Isolde (F) Mount Martha LSC 4    


50-54 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 6    


50-54 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 6    
2 Roach, Marcia (F) Mordialloc LSC 5    
3 Frantz, Isolde (F) Mount Martha LSC 4    


50-54 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 6    


50-54 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Boness, Cheryl (F) Lorne SLSC 6    
2 Starr, Jane (F) Point Leo SLSC 5    
3 Ford, Michele (F) Point Leo SLSC 4    


50-54 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Ford, Michele (F)        
  > Lethlean, Stacey (F)        
2 Point Leo SLSC Team B Point Leo SLSC 5    
  > Sawyer, Dana (F)        
  > Starr, Jane (F)        


50-54 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Boness, Cheryl (F) Lorne SLSC 6    
2 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 5    
3 Sawyer, Dana (F) Point Leo SLSC 4    
4 Ford, Michele (F) Point Leo SLSC 3    
5 Starr, Jane (F) Point Leo SLSC 2    
6 Frantz, Isolde (F) Mount Martha LSC 1    


50-54 Womens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Boness, Cheryl (F) Lorne SLSC 6    
2 Webster, Caroline (F) Hampton LSC 5    
3 Frantz, Isolde (F) Mount Martha LSC 4    
4 Sawyer, Dana (F) Point Leo SLSC 3    
5 Starr, Jane (F) Point Leo SLSC 2    
6 Roach, Marcia (F) Mordialloc LSC 1    


55-59 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Bennett, Ian (M) Mentone LSC 6    
2 Hood, Darren (M) Mount Martha LSC 5    
3 Frantz, Wolfgang (M) Mount Martha LSC 4    
4 Sando, Christopher (M) Hampton LSC 3    
5 Pears, Brad (M) Mordialloc LSC 2    
6 Wootton, Nicholas (M) Mount Martha LSC 1    


55-59 Mens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Sando, Christopher (M) Hampton LSC 6    
2 Jewson, Stephen (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Allinson, Stuart (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Donaldson, Ross (M) Hampton LSC 3    
5 Hood, Darren (M) Mount Martha LSC 2    


55-59 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Bennett, Ian (M) Mentone LSC 6    
2 Hood, Darren (M) Mount Martha LSC 5    
3 Frantz, Wolfgang (M) Mount Martha LSC 4    
4 Pears, Brad (M) Mordialloc LSC 3    
5 Sando, Christopher (M) Hampton LSC 2    
6 Fifield, Scott (M) Mount Martha LSC 1    


55-59 Mens Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Half Moon Bay SLSC Team A Half Moon Bay SLSC 6    
  > Goulding, Cliff (M)        
  > Orwin, Anthony (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Strachan, William (M)        
  > Vains, John (M)        
3 Jan Juc SLSC Team A Jan Juc SLSC 4    
  > Currie, Peter (M)        
  > Jewson, Stephen (M)        


55-59 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Goulding, Ken (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Goulding, Cliff (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Vains, John (M) Ocean Grove SLSC 4    
4 Strachan, William (M) Ocean Grove SLSC 3    


55-59 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Orwin, Anthony (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Strachan, William (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Goulding, Cliff (M) Half Moon Bay SLSC 4    
4 Carr, Richard (M) Anglesea SLSC 3    


55-59 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Goulding, Ken (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Vains, John (M) Ocean Grove SLSC 5    
3 Jewson, Stephen (M) Jan Juc SLSC 4    
4 Strachan, William (M) Ocean Grove SLSC 3    
5 Frantz, Wolfgang (M) Mount Martha LSC 2    


55-59 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Point Leo SLSC Team A Point Leo SLSC 6    
  > Christian, Frank (M)        
  > Russell, David (M)        
2 Ocean Grove SLSC Team A Ocean Grove SLSC 5    
  > Asher, Robin (M)        
  > Strachan, William (M)        
3 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 4    
  > Fifield, Scott (M)        
  > Shanahan, Philip (M)        


55-59 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Asher, Robin (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Wootton, Nicholas (M) Mount Martha LSC 5    
3 Russell, David (M) Point Leo SLSC 4    
4 Bolton, Peter (M) Portsea SLSC 3    
5 Mellor, Robert (M) Portsea SLSC 2    


55-59 Mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Russell, David (M) Point Leo SLSC 6    
2 Murrihy, Peter (M) Lorne SLSC 5    
3 Bolton, Peter (M) Portsea SLSC 4    
4 Mellor, Robert (M) Portsea SLSC 3    
5 Asher, Robin (M) Ocean Grove SLSC 2    
6 Pavia, David (M) Ocean Grove SLSC 1    


55-59 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Marshall, Julie (F) Mount Martha LSC 6    
2 Askeland, Belinda (F) Black Rock LSC 5    
3 De Nittis, Elizabeth (F) Hampton LSC 4    
4 Allinson, Lucy (F) Half Moon Bay SLSC 3    
5 Lethlean, Stacey (F) Point Leo SLSC 2    


55-59 Womens Beach Run (2km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Howell, Susan (F) Ocean Grove SLSC 6    
2 Mellor, Catherine (F) Portsea SLSC 5    
3 Askeland, Belinda (F) Black Rock LSC 4    
4 Marshall, Julie (F) Mount Martha LSC 3    
5 Lethlean, Stacey (F) Point Leo SLSC 2    
6 Allinson, Lucy (F) Half Moon Bay SLSC 1    


55-59 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 De Nittis, Elizabeth (F) Hampton LSC 6    
2 Marshall, Julie (F) Mount Martha LSC 5    
3 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 4    
4 Askeland, Belinda (F) Black Rock LSC 3    
5 Allinson, Lucy (F) Half Moon Bay SLSC 2    


55-59 Womens Iron Woman
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    


55-59 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    
2 Jack, Leanne (F) Mount Martha LSC 5    
3 Allinson, Lucy (F) Half Moon Bay SLSC 4    


55-59 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    
2 Askeland, Belinda (F) Black Rock LSC 5    
3 Lethlean, Stacey (F) Point Leo SLSC 4    
4 Jack, Leanne (F) Mount Martha LSC 3    
5 Allinson, Lucy (F) Half Moon Bay SLSC 2    


55-59 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Hanson, Debra (F)        
  > Powderly, Faye (F)        
2 Mount Martha LSC Team A Mount Martha LSC 5    
  > Jack, Leanne (F)        
  > Shanahan, Joanne (F)        


55-59 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    
2 Lethlean, Stacey (F) Point Leo SLSC 5    


55-59 Womens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanson, Debra (F) Black Rock LSC 6    


60-64 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Askeland, Terry (M) Black Rock LSC 6    
2 Burger, Winston (M) Mordialloc LSC 5    
3 Hauenstein, Daryl (M) Jan Juc SLSC 4    


60-64 Mens Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Hauenstein, Daryl (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Currie, Peter (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Sutton, Philip (M) Lorne SLSC 4    
4 Askeland, Terry (M) Black Rock LSC 3    
5 Burger, Winston (M) Mordialloc LSC 2    


60-64 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Askeland, Terry (M) Black Rock LSC 6    
2 Hauenstein, Daryl (M) Jan Juc SLSC 5    
3 Burger, Winston (M) Mordialloc LSC 4    
4 Shanahan, Philip (M) Mount Martha LSC 3    
5 Swan, Ian (M) Jan Juc SLSC 2    


60-64 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Currie, Peter (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Buchanan, Paul (M) Port Fairy SLSC 5    


60-64 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Currie, Peter (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Breedon, Andrew (M) Williamstown Swimming and LSC (Inc.) 5    
3 Askeland, Terry (M) Black Rock LSC 4    


60-64 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Currie, Peter (M) Jan Juc SLSC 6    
2 Shanahan, Philip (M) Mount Martha LSC 5    
3 Christian, Frank (M) Point Leo SLSC 4    
4 Askeland, Terry (M) Black Rock LSC 3    


60-64 Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Anglesea SLSC Team A Anglesea SLSC 6    
  > Brodie, Colin (M)        
  > Dickson, Ingilby (M)        


60-64 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Christian, Frank (M) Point Leo SLSC 6    
2 Newstead, Gavan (M) Half Moon Bay SLSC 5    
3 Dickson, Ingilby (M) Anglesea SLSC 4    
5 Brodie, Colin (M) Anglesea SLSC 2    
6 Shanahan, Philip (M) Mount Martha LSC 1    


60-64 Mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Christian, Frank (M) Point Leo SLSC 6    
2 Dickson, Ingilby (M) Anglesea SLSC 5    
3 Brodie, Colin (M) Anglesea SLSC 4    


60-64 Womens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Shanahan, Joanne (F) Mount Martha LSC 6    
2 Powderly, Toni (F) Black Rock LSC 5    


60-64 Womens Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Moncrieff, Cathy (F) Black Rock LSC 6    
2 Powderly, Faye (F) Black Rock LSC 5    


60-64 Womens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Moncrieff, Cathy (F) Black Rock LSC 6    
2 Powderly, Toni (F) Black Rock LSC 5    
3 Campisano, Carole (F) Black Rock LSC 4    
4 Shanahan, Joanne (F) Mount Martha LSC 3    


60-64 Womens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Campisano, Carole (F) Black Rock LSC 6    


60-64 Womens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Shanahan, Joanne (F) Mount Martha LSC 6    
2 Powderly, Faye (F) Black Rock LSC 5    


60-64 Womens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Black Rock LSC Team A Black Rock LSC 6    
  > Moncrieff, Cathy (F)        
  > Powderly, Toni (F)        


60-64 Womens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Shanahan, Joanne (F) Mount Martha LSC 6    
2 Powderly, Faye (F) Black Rock LSC 5    


60-64 Womens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Shanahan, Joanne (F) Mount Martha LSC 6    


65-69 Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Barrand, Michael (M) Wye River SLSC 6    
2 Hunter, Keith (M) Mount Martha LSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    


65-69 Mens Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Barrand, Michael (M) Wye River SLSC 6    
2 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 5    
3 Hunter, Keith (M) Mount Martha LSC 4    


65-69 Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Barrand, Michael (M) Wye River SLSC 6    
2 Gibson, Andrew (M) Point Leo SLSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    
4 Hunter, Keith (M) Mount Martha LSC 3    


65-69 Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Gibson, Andrew (M) Point Leo SLSC 6    
2 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 5    


65-69 Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Goudie, Richard (M) Half Moon Bay SLSC 6    
2 Gibson, Andrew (M) Point Leo SLSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    


65-69 Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hunter, Keith (M) Mount Martha LSC 6    
2 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 5    


65-69 Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Gibson, Andrew (M) Point Leo SLSC 6    
2 Hunter, Keith (M) Mount Martha LSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    
4 Goudie, Richard (M) Half Moon Bay SLSC 3    


65-69 Mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Gibson, Andrew (M) Point Leo SLSC 6    
2 Hunter, Keith (M) Mount Martha LSC 5    
3 Taylor, Bradley (M) Aspendale LSC 4    


65-69 Women Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 6    


65-69 Women Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 6    


65-69 Women Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 6    


65-69 Women Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 6    


65-69 Women Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Pratt, Elizabeth (F) South Melbourne LSC 6    
2 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 5    


65-69 Women Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Wootton, Vanessa (F) Mount Martha LSC 6    


70+ Mens Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Freake, Malcolm (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Goode, Thomas (M) Venus Bay SLSC 5    
3 Thompstone, Geoffrey (M) Jan Juc SLSC 4    
4 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 3    


70+ Mens Beach Run (1km)
Place Name Club Points Time Comments
1 Goode, Thomas (M) Venus Bay SLSC 6    
2 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 5    
3 Thompstone, Geoffrey (M) Jan Juc SLSC 4    


70+ Mens Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Freake, Malcolm (M) Fairhaven SLSC 6    
2 Goode, Thomas (M) Venus Bay SLSC 5    
3 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 4    


70+ Mens Iron Man
Place Name Club Points Time Comments
1 Wilson, Michael (M) Portsea SLSC 6    


70+ Mens Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Tierney, Paul (M) Ocean Grove SLSC 6    
2 Wilson, Michael (M) Portsea SLSC 5    


70+ Mens Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 6    
2 Wilson, Michael (M) Portsea SLSC 5    
3 Crilley, George (M) Mordialloc LSC 4    


70+ Mens Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mordialloc LSC Team A Mordialloc LSC 3    
  > Crilley, George (M)        
1 Portland SLSC Team A Portland SLSC 3    
  > MURRELL, Ernest (M)        


70+ Mens Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 6    
2 Crilley, George (M) Mordialloc LSC 5    
3 Goode, Thomas (M) Venus Bay SLSC 4    


70+ Mens Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilley, George (M) Mordialloc LSC 6    
2 MURRELL, Ernest (M) Portland SLSC 5